SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Romanse historyczne

Ach… urok dawnych lat. Zjawiskowe krynoliny, eleganckie bale, dworki arystokratyczne, przedwojenne maniery i romanse, jakich dziś już nie ma… Uwielbiasz historie miłosne osadzone dekady, a nawet wieku temu? My też! Miłość, choć jest tym samym uczuciem, bez względu na upływ czasu, ma różne odsłony. A te z czasów wiktoriańskich, edwardiańskich czy dwudziestolecia międzywojennego są po prostu magiczne! Jeżeli pokochałaś Elizabeth i pana Darcy’ego z Dumy i uprzedzenia Jane Austen czy bohaterów Przeminęło z wiatrem, powieści, które znajdziesz w tym miejscu również obdarzysz ciepłymi uczuciami. Poza klasykami z Austen i siostrami Bronte na czele, czeka na Ciebie moc innych, bestsellerowych historii o uczuciach. Miłość, nienawiść, zdrada, romans, konwenanse i ich łamanie… Daj się porwać niezwykłemu światu romansów historycznych!

Skąd wziął się romans historyczny?

Romans historyczny to szeroka kategoria fikcji. Fabuła powieści z tego gatunku rozgrywa się w bliższej lub dalszej przeszłości: od Antyku, przez średniowiecze, oświecenie, przez Dziki Zachód, aż po II wojnę światową. Książki romanse historyczne pomógł spopularyzować Walter Scott na początku XIX wieku, dzięki takim dziełom jak Rob Roy i Ivanhoe. Romanse historyczne nadal cieszą się ogromną popularnością, a wiele z nich zostało zaadaptowanych na filmy czy seriale.

Najpopularniejsze książki romans historyczny

Nie ma nic lepszego niż historia miłosna osadzona w fascynującym okresie. Jedną z ulubionych autorek romansów historycznych jest Lisa Kleypas. Trudno będzie ci odłożyć jej książki i ukryć rumieniec podczas niektórych gorących scen miłosnych! Idealną równowagę, pomiędzy szczegółami historycznymi a rozwojem postaci potrafi zachować Loretta Chase. Czytelnicy z entuzjazmem będą kibicować narratorkom jej powieści. W Gandalfie znajdziesz także książki romanse historyczne takich mistrzyń, jak Julia Quinn, Tessa Dare, Eloisa James, Jude Deveraux czy Sarah MacLean.

Romans historyczny książka – autorzy polscy

W Gandalfie znajdziesz między innymi książkową wersję serialowego hitu Zniewolona, opowiadającą o losach młodziutkiej Katieriny. O namiętnościach na polskich dworach (ale nie tylko!) przeczytasz z kolei w romansach historycznych książkach Renaty Czarneckiej. Fascynujące bohaterki, pełna namiętności fabuła, szybkie tempo, częste zwroty akcji czekają na Ciebie także w powieściach Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z serii Fortuna i namiętności. A może wolisz przenieść się do czasów rewolucji francuskiej? Sięgnij po książkę romans historyczny z cyklu Panie na Koborowie Bogny Ziembickiej.

Romans historyczny nowości

W Gandalfie dbamy o to, byś zawsze była na czasie i na bieżąco wprowadzamy do oferty gorące tytuły z gatunku romans historyczny. Nowości znajdziesz oczywiście w zakładce ‘Nowości’. Polecamy zaglądać również do zakładki ‘Zapowiedzi’, gdzie znajdziesz informacje o zbliżających się premierach. Wybierając nowości romanse historyczne w Gandalfie możesz liczyć na najlepsze ceny!


... ...
Zobacz więcej produktów