SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki komediowe

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle… zajrzyj na stronę Gandalf.com.pl i wybierz idealną powieść komediową, która rozweseli Cię do łez. Śmiech to zdrowie, a dobra lektura to idealny sposób na relaks. No, chyba że wywoła niekontrolowany chichot lub łzy… ze śmiechu.

Komedia – co to za gatunek?

Komedia to utwór sceniczny lub filmowy, który przedstawia postaci, obyczaje lub wydarzenia w zabawny bądź satyryczny sposób. Możemy tak powiedzieć o śmiesznej lub niepoważnej sytuacji. Do niedawna była przede wszystkim jednym z trzech gatunków dramatycznych, a wywodzi się już ze starożytnej Grecji i Rzymu. Utwory komediowe odznaczają się żywą akcją i szczęśliwym dla bohaterów zakończeniem, ale poszczególne wydarzenia obfitują w komiczne sytuacje, natomiast bohaterowie składają się z wad i przywar.

Książki-komedie

Powieści komediowe bardzo wiele czerpią z tradycyjnego gatunku, którym była komedia. Bohaterowie często uwikłani są w sploty zdarzeń oraz posiadają zabawne cechy, które są podkreślone w ich wyglądzie i charakterze. Komizm sytuacyjny, odrobiona sarkazmu, angielski humor, komedia pomyłek? Wśród literackich propozycji znajdziemy wiele zabawnych książek, które z pewnością podniosą Twój poziom endorfin. Warto wspomnieć, chociażby o kultowych pozycjach, takich jak  Bridget Jones. Dziennik lub Kariera Nikosia Dyzmy.

Śmieszne książki mogą doprowadzić do łez szczęścia, zwłaszcza jeśli znajdziemy w nich odrobinę szczerości i celny żart nie tylko sytuacyjny. Jeśli chodzi o książki komedie, to musi być to coś. Mówią, że powieści humorystyczne muszą być z jajem, ale musisz przyznać, że coś w tym jest. Książki z humorem to idealny wybór dla osób, które mają dużo dystansu do siebie i świata. Dowcipkowanie i szczypta ironii nie zrobi jednak krzywdy nikomu. A może wręcz przeciwnie, pomoże stawić czoło światu, który nie musi być taki czarno-biały?

Komedia literacka

Warto pamiętać o tym, że życia nie można ciągle brać na poważnie. Ile razy to, co się w nim dzieje, określamy mianem komedii? Książka w tym klimacie jedynie wykaże niedorzeczność pewnych sytuacji i pomoże się nimi cieszyć. Nie można przecież wiecznie być smutnym i rozżalonym. Warto spojrzeć na życie z innej perspektywy. Nawet jeśli coś nie wychodzi, jest też ta lepsza strona, a autorzy książek z humorem świetnie ją odnajdują.

Do wyboru do koloru. Komedia romantyczna? Książka groteskowa? Historia z absurdalną i zwariowaną fabułą? Parodia? Możemy śmiało stwierdzić, że w kategorii powieści komediowych nie znajdziesz książek, które doprowadzą Cię do płaczu. Chyba że lubisz płakać ze śmiechu. Dobra zabawa gwarantowana.  

Przed użyciem zapoznaj się z treścią tylnej okładki bądź skonsultuj się z księgarzem lub bibliotekarzem, gdyż każda książka z humorem niewłaściwie stosowana zagraża Twojej psychice lub żebrom.


... ...
Zobacz więcej produktów