SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki marynistyczne

Motyw morza jest niezwykle popularny w literaturze i filmie. Jest to temat podróży, a także egzystencjalny motyw zastanowienia się nad własnym życiem. W Naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji lektur umożliwiających zagłębienie się w literaturę marynistyczną.

Powieść marynistyczna

Akcja książek marynistycznych rozgrywa się na morzu lub oceanie. Najczęściej jej bohaterami są marynarze różnego stopnia, ale wątki marynistyczne można wyróżnić także w innego typu powieściach podróżniczych. W literaturze marynistycznej odnajdziemy także przygody pirackie oraz poszukiwaczy skarbów.

Marynistyka

Motywy marynistyczne są niezwykle popularne w twórczości literackiej i filmowej, przede wszystkim dlatego, że woda i tajemnicze, duże akweny wydają się bezgraniczne i niepokojące, jednocześnie zachęcają do przygód.

Książki marynistyczne to nie tylko szalejące sztormy, buntownicy, rozbitkowie, bezludne wyspy i nieznane lądy, ale także dążenie do chwały i przygody wypełnione zarówno sukcesami, jak i tragediami. Popularną morską opowieścią są już dzieje Odyseusza zawarte w Odysei.

Literatura marynistyczna wypełniona jest wątkami o piratach, wojnach morskich, z życia codziennego marynarzy. Pisarze, którzy decydują się na poruszenie wątków morskich, nazywani są marynistami.

Najlepsze powieści marynistyczne

Popularną, a wręcz kultową powieścią, która porusza wątek bezkresnych wód, a opowiada ją kapitan Marlow, jest Jądro ciemności Josepha Conrada.

Częstymi miejscami akcji powieści marynistycznej są plaża, molo, port, wyspy, statki, żaglowce, ale przede wszystkim morze. Bohaterowie często spotykają się ze sztormem, mogą wziąć udział w bitwie morskiej lub w regatach, chociażby żeglarskich. W literaturze marynistycznej możemy uwzględnić także biografistykę, chociażby dzienniki i pamiętniki z podróży.

Warto wspomnieć o Wiadomości z morza Charlesa Dickensa, Piratach z Karaibów. Zemście Salazara Jeffa Nathansona, Wyspie skarbów Roberta Louisa Stevensona. W ofercie znajdziemy także poezję marynistyczną.

Literatura marynistyczna

Morze – fascynujące, niebezpieczne, groźne, ale i zjawiskowo piękne. Żegluga wciąga i inspiruje, a czas spędzony na głębokich wodach – tam, gdzie ląd nawet z daleka nie majaczy – pozwala spojrzeć na życie w zupełnie inny sposób. Świat piratów, morskich bitew – także tych bardziej współczesnych, nowe kontynenty, połowy ryb… Brzmi ekscytująco?

Powieści marynistyczne to propozycja dla każdego, kogo choć trochę fascynują morskie opowieści. Zgromadziliśmy kolekcję tych najlepszych. Znajdziesz tutaj coś dla siebie, jeśli fascynuje Cię II wojna światowa na morzu, świat piratów, jak i po prostu żegluga. Na kartach książek marynistycznych opuścisz bezpieczny ląd i wyruszysz na poszukiwanie przygód, które z pewnością spędzą sen z powiek.

 


... ...
Zobacz więcej produktów