SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Klasyka literatury

Są książki, które każdy znać powinien, zwłaszcza że niejako ukształtowały one oblicza literatury. W kategorii klasyka literatury na Gandalf.com.pl znajdziesz najlepsze powieści, wyznaczające epokowe trendy.

Klasyki literatury

Książki mają olbrzymią moc sprawczą – to znaczy zmieniają zarówno świat, jak i jego postrzeganie przez człowieka. Prawdziwi mole książkowi powinni poznać klasykę literatury światowej i polskiej. Wśród klasyki książkowej wymienić możemy znaną na całym świecie powieść Bułhakowa pt. Mistrz i Małgorzata lub Zbrodnię i karę Dostojewskiego.

Wśród najpopularniejszych książek klasyków znajdziemy dzieła światowych pisarzy. Wśród nich warto zwrócić uwagę także na Rok 1984 oraz Folwark zwierzęcy autorstwa Orwella czy też powieści obyczajowe Jane Austen.  

Klasyka literatury polskiej

Na Naszych półkach czeka na Ciebie tylko najlepsza klasyka. Książki polskie i zagraniczne to uczta dla czytelniczych smakoszy. Musisz poznać najważniejsze dzieła rodaków, którzy wpłynęli na kształtowanie się polskiej literatury. Wiele klasyki książkowej znajdziemy w kanonie lektur szkolnych, dzięki czemu już dzieci i młodzież poznają to, co trzeba i warto czytać.

Sprawdź najważniejsze nazwiska tworzące klasykę literatury polskiej, wśród których znajdują się Prus, Sienkiewicz, Mickiewicz czy Schulz. Czy znasz już historię miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, którą poznamy w Lalce Prusa? Akcja powieści dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie. Jeśli jednak szukasz bardziej współczesnej historii, może spodoba Ci się Fredydurke Gombrowicza i obraz bratania się szlachty z chłopami.

Klasyka literatury światowej i polskiej

Są książki, które każdy rasowy czytelnik znać po prostu musi. To te, które weszły do kanonów literackich. Wydania kluczowe dla poszczególnych epok, prądów myślowych czy krajów. I jeśli wydaje Ci się, że klasyka literatury to synonim nudy – z Gandalfem zmienisz zdanie.

Prezentujemy Ci prawdziwe perły polskiej i światowej literatury. Reymont, Sienkiewicz, Bułhakow, Tołstoj, Orwell, Dostojewski, Dante, Szekspir, Goethe, Hugo… Autorów z najwyższej półki możemy wymieniać długo. Tutaj znajdziesz ich najbardziej uznane dzieła – książki, które wciągną, zainspirują, nieraz sprowokują i zdenerwują, a przede wszystkim – skłonią do myślenia. Zanurz się w świat literatury przez duże L i odkryj, że klasyka – choć nierzadko powstała setki lat temu – niesie ze sobą uniwersalne wartości, bliskie również człowiekowi XXI wieku!


... ...
Zobacz więcej produktów