SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Lisa Kleypas - biografia

Lisa Kleypas (ur. 1964)  jest amerykańską autorką historycznych i współczesnych powieści romansowych. Jej twórczość jest uwielbiana przez kobiety, a także doceniana przez krytyków. Książki Lisy Kleypas były wielokrotnie bestsellerami New York Times’a i zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Pisarka została kilkakrotnie uhonorowana nagrodą RITA (Romance Writers of America). Jeśli jesteś romantyczką i szukasz czegoś w dobrym stylu - Lisa Kleypas to autorka dla Ciebie!

Lisa Kleypas – biografia


Lisa Kleypas urodziła się 5 listopada 1964 roku w Temple w Teksasie. W jej rodzinie nie było tradycji literackich, bowiem jej rodzice byli architektami. Autorka studiowała nauki polityczne w Wessley College, mimo to, miała zamiłowanie do pisania. Romanse zaczęła tworzyć podczas przerw wakacyjnych, a w wieku 21 lat wydała debiutancką powieść. Lisa Kleypas ma za sobą także karierę miss. W 1985 roku została Miss Massachusetts, a na wyborach Miss America wykonała swoją autorską piosenkę. W 1998 wyszła za mąż, ma 2 dzieci.

Lisa Kleypas – książki


Romanse historyczne i współczesne, nowele i antologie - to gatunki, w których specjalizuje się Lisa Kleypas. Książki, które najbardziej kochają jej czytelniczki, to te osadzone w realiach przeszłości, jak tytuły z serii Wallflowers. Świat elegancji, damy i dżentelmeni, wystawne posiadłości i piękne stroje to elementy, dzięki którym dorosłe już kobiety mogą spełnić dziecięce marzenia o byciu księżniczkami. Choć autorka pisze od połowy lat 80., to powieść z 1998 roku - Bez pamięci z serii Bow Street była przełomową w karierze Lisy Kleypas. Książka z kryminalnym wątkiem została bestsellerem New York Times’a oraz nominowana do nagrody RITA. Fabuła opowiada o kobiecie w amnezji, uratowanej z wody przez czarującego i tajemniczego detektywa.

Lisa Klepas – serie książek


Tworzenie rozbudowanych cykli historii, ku uciesze fanek, które z niecierpliwością oczekują rozwoju losów ulubionych postaci, to domena Lisy Kleypas. Seria książek Ravenels, którą możecie znaleźć na Gandalf.com.pl, składa się z 6 tomów. Głównymi bohaterami są Devon Ravenel i Kathleen Trenear. Devon to angielski bawidamek, który właśnie odziedziczył majątek. Okazuje się, że w należącej do niego posiadłości mieszkają damy, w tym lady Kathleen. Młodych od pierwszego spotkania przyciąga namiętność. Kobieta wie, że hrabia nie jest dobrym człowiekiem, a ten zrobi wszystko by ją zdobyć. Czy uda jej się oprzeć urokowi Devona? Namiętność i intrygi na tle historycznej scenerii to stałe elementy powieści Lisy Kleypas. Serie książek zapewnią ci godziny dobrej rozrywki z romansem w tle. 

Lisa Kleypas – sukcesy


Książki Lisy Kleypas są hitami sprzedażowymi, ale także wyróżniają się dobrym piórem. Autorka ma na koncie wiele literackich osiągnięć. Jest wielokrotną finalistką nagród RITA, przyznawanych przez stowarzyszenie pisarzy romansów w Stanach Zjednoczonych. Magazyn Publisher’s Weekly przyznawał jej wyróżnienia w recenzjach powieści, autorka była nominowana do nagród Romantic Times Book Reviews, a Amazon umieścił jeden z jej tytułów na liście top 10 najlepszych romansów roku. Wiele z jej książek było na szczycie bestsellerów New York Times’a.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 29 książek, których autorem jest: Lisa Kleypas. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, Fantastyka, literatura piękna, fantastyka, Książki na prezent 🎁, Bestsellery.

Na książki autora Lisa Kleypas mamy rabaty sięgające do 48%.
... ...
Zobacz więcej produktów