SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki do nauki języka francuskiego

Język francuski, zwany także językiem miłości jest jednym z najchętniej przyswajanych języków obcych na świecie. Dodatkowo możesz się nim posłużyć praktycznie na większości kontynentów. Zajmuje także 6. miejsce wśród najczęściej używanych języków świata i 3. miejsce wśród języków używanych w internecie. Podejmując się nauki francuskiego, na pewno nie raz słyszałeś też, że jest to bardzo trudny język. A jak jest naprawdę? Z językiem francuskim jest tak, jak i z każdym innym – dla kogoś, kto nigdy nie miał z nim nigdy do czynienia, początki zawsze są ciężkie. Dlatego ważne jest, żeby się odpowiednio przygotować do nauki i zaopatrzyć w odpowiednie książki do nauki języka francuskiego. A gdzie je znaleźć? Tylko na Gandalf.com.pl!

Literatura francuska – dla kogo?

Książki do nauki języka francuskiego obejmują wiele różnych poziomów i tematów. Jak dużo znasz już francuskiego? Jeśli odpowiedź brzmi ‘wcale’ lub ‘prawie nic’, założę się, że masz wiele powodów i zapału do nauki. Czy to dlatego, że planujesz podróż do Francji lub kraju francuskojęzycznego, czy też dlatego, że zainteresowałeś się kulturą i historią obszarów francuskojęzycznych na całym świecie? Powodów może być mnóstwo, ale jedno jest pewne – nauka języka obcego wymaga odpowiedniej literatury. Jakie książki do nauki języka francuskiego będą dla Ciebie najlepsze? Przede wszystkim takie, które będą dopasowane do Twojego poziomu. Jeśli nie czujesz się na siłach, nie wybieraj książek dostosowanych do bardziej biegłych językowo uczniów. Braki w podstawach szybko dadzą o sobie znać. Zacznij od najniższego poziomu, odśwież i usystematyzuj swoją wiedzę.

Język francuski – książki do nauki

Atrybutem każdego ucznia jest podręcznik. I tak samo jest, jeśli podejmujesz się nauki języka obcego. Dobrze dobrany podręcznik jest kluczem w zrozumieniu podstaw gramatycznych, słownictwa i budowy wypowiedzi. Poziomy trudności książek francuskich, oznaczane są podobnie, jak w innych językach – poziom podstawowy to litera A, średniozaawansowany – B i zaawansowany – C. A dzięki dopasowanym do tematów ćwiczeniom, szybko zastosujesz teorię w praktyce. Jeśli interesują Cię publikacje dotyczące czasów, konstrukcji zdań i ich elementów, zajrzyj do działu z gramatyką francuską.

Książki po francusku

Jeśli już co nieco potrafisz, to czas wejść na jeszcze wyższy poziom. Najlepiej za pośrednictwem książek po francusku. Tak! Klasyki takie jak powieści Dumasa, Moliera czy spod innego, znanego, francuskiego pióra to świetna lekcja poprawnego zastosowania języka, specjalistycznego słownictwa i złożoności zdań. I choć czytanie od razu całych książek może wydawać Ci się zbyt skomplikowane, możesz postawić na edycje z opracowaniem dostosowanym do osób uczących się. Dzięki dodatkowym opisom nie tylko łatwiej będzie Ci zrozumieć treść, ale i poznasz budowę gramatyczną zdań, a także zastosowanie czasowników i innych fraz. Nie zrażaj się przy pierwszym podejściu! Z czasem czytanie literatury francuskiej albo francuskie przekłady popularnych powieści zaczną sprawiać Ci prawdziwą frajdę!

Chcesz nauczyć się języka francuskiego? Sięgnij po książkę do nauki języka francuskiego od Gandalf.com.pl. Z nami, raz-dwa opanujesz podstawy i lada moment będziesz budować własne wypowiedzi! Powodzenia!


... ...
Zobacz więcej produktów