Język łaciński: słownik, nauka, podstawy | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Język łaciński: słownik, nauka, podstawy

Język łaciński. Jego znajomość przydaje się, a niekiedy jest wręcz wymagana na niektórych kierunkach studiów, jak chociażby filologie, medycyna czy prawo. Ponadto, mamy z nim również styczność w życiu codziennym, na przykład przy zapoznawaniu się ze składami kosmetyków i chemii gospodarczej, wykorzystywanej w domach, także zgłębiając klasyfikację i nazewnictwo wszelkich roślin, w tym drzew i krzewów. Zdarza się również, że w towarzystwie ktoś użyje zwrotu lub powiedzenia, wykorzystując właśnie język łaciński. Nie jest to język, który łatwo można regularnie praktykować, dlatego jedną z podstawowych pomocy naukowych będzie właśnie słownik.

Łacina: słownik

Nauka obcego języka może sprawiać wiele trudności, zwłaszcza na jej początku. Jednym z trudniejszych do opanowania, bo przez wiele osób określanych archaicznym, jest łacina. Słownik z pewnością będzie podstawowym narzędziem, jakie należy mieć pod ręką w czasie nauki. Na rynku wydawniczym można znaleźć specjalne publikacje z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania. Jednocześnie taki językowy trening bez trudu przeprowadzić we własnym domu. Wystarczy sięgnąć po wykorzystywane na co dzień kosmetyki, bo ich składy nierzadko oznaczane są właśnie w łacinie. Kolejnym dobrym patentem na opanowanie języka łacińskiego będzie założenie zielnika z roślinności napotkanej, na przykład podczas spaceru, a następnie, już w domu podpisanie ich pełnych nazw łacińskich, posługując się słownikiem polsko-łacińskim.

Język łaciński - nauka od podstaw

Obrałeś sobie jako cel opanować język łaciński. Nauka tego języka może początkowo sprawiać wiele trudności, dlatego dobrze jest odpowiednio się do tego przygotować oraz zaopatrzyć w niezbędne pomoce. Istnieje wiele różnych publikacji na temat nauki języka łacińskiego. Na Gandalf.com.pl znajdziesz wszystko to, co będzie Ci do tego niezbędne! Słownik do łaciny oraz podręcznik do gramatyki to absolutne podstawy, bez których ciężko będzie ruszyć naprzód.

Łacina: podstawy w branży

Jeśli będziesz uczyć się łaciny w określonym obszarze tematycznym, śmiało sięgaj po książki i słowniki z dokładnie tego kręgu. Tutaj, podobnie jak z każdym innymi językiem obcym, zwłaszcza przy początkowej nauce, warto stawiać na te zwroty i wyrażenia, którymi będziesz się mógł posługiwać. To dodaje motywacji do nauki i znacznie poprawia szybkość opanowywania nowego materiału. Niejedna osoba drży na samo słowo “łacina”. Podstawy są jednak do bezstresowej nauki dla każdego, ponadto, opanowanie kilku sentencji w tym języku może stać się szansą do zabłyśnięcia w towarzystwie swoją szeroką wiedzą i elokwencją. Warto chyba o takie poświęcenie, prawda?

Kurs języka łacińskiego

Nauka łaciny z pewnością nie należy do najpopularniejszych spośród języków obcych, jednak bez problemu znajdziesz kurs języka łacińskiego, który pomoże okiełznać ten trudny obszar tematyczny. Być może branża, w której się kształcisz lub pracujesz, wymaga od Ciebie znajomości łaciny, a ciężko Ci przebrnąć przez zawiłe podręczniki z gramatyką, z kolei słownik to za mało do samodzielnej nauki. Pozwól sobie pomóc i postaw na kurs języka łacińskiego

Język łaciński: podstawy dla studenta

Studenci kierunków filologicznych, ale również prawa, medycyny i nierzadko architektury krajobrazu, prędzej czy później, spotykają na swojej drodze edukacyjnej łacinę. Dla niejednego z żaków przebrnięcie przez tę materię jest niesamowicie trudne i kłopotliwe. Kiedy w tle wisi wizja zaliczeń i egzaminów, nie ma “zmiłuj”. Należy wziąć się w garść i opanować język łaciński. Podstawy gramatyki i pewien zasób słownictwa z pewnością został przedstawiony na zajęciach, jednak jak to zwykle bywa, czasu jest niewiele, a materiału do przerobienia całkiem sporo. Warto samodzielnie poszerzać wiedzę i czerpać ze źródeł, jakimi będzie odpowiednia literatura oraz pomoce naukowe.

 


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - język łaciński. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 11 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 26%.
z2