SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki do nauki języka fińskiego

Skandynawia to malowniczy region, który warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Podczas wizyty w Finlandii dobrze jest poznać choćby podstawowe zwroty. Nauka fińskiego to ciekawe wyzwanie –  język z grupy ugrofińskich brzmi dla Polaków dość egzotycznie, nie jest on podobny do żadnych bliżej znanych nam języków. Jeśli chcesz poznać języki skandynawskie, zajrzyj do kategorii: Książki do nauki szwedzkiego, rozmówki szwedzkie i Norweskie: słowniki, książki, rozmówki, literatura  Znajomość języka fińskiego jest wysoko ceniona na rynku pracy, a coraz więcej rodaków podejmuje w Finlandii pracę. Jeśli chcesz rozpocząć naukę fińskiego na własną rękę, Gandalf.com.pl oferuje Ci kursy, książki do gramatyki, słowniki i rozmówki.

Słownik fiński

Słownik fiński pomoże Ci poznać podstawowe słowa, od których warto zacząć naukę. Pozycje dostępne na Gandalf.com.pl posiadają około ok. 20 000 haseł zawierających słownictwo potoczne. Znajdziesz w nich także terminy specjalistyczne, z dziedzin takich jak m.in.: technika, medycyna, nauki przyrodnicze, ekonomia. Słownik fiński będzie przydatny w każdej sytuacji - codziennej, jak i zawodowej. Warto mieć go zawsze przy sobie.

Literatura fińska

Jeśli chcesz poznać bliżej kulturę skandynawskiego kraju, zapoznaj się z literaturą fińską. Fińscy autorzy jeszcze nie są tak popularni w Polsce, ale warto zapoznać się chociaż z wybraną twórczością Sofi Oksanen czy Arta Paasilinny. Może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat stylu życia Finów? Na Gandalf.com.pl znajdziesz poradnik opisujący ich codzienność. Aktywność fizyczna, kontakt z naturą, nordycka dieta – to niektóre z elementów, które zapewniają Finom czołowe miejsca w rankingach na najszczęśliwszych i najdłużej żyjących ludzi na świecie.

Rozmówki fińskie

Gdy po raz pierwszy wyjeżdżasz do Finlandii i chcesz porozumieć się w lokalnym języku, warto zabrać ze sobą rozmówki fińskie. To poręczne książki, w których znajdziesz zwroty potoczne, pytania i odpowiedzi. Pomogą Ci sprawnie porozumieć się u lekarza, w hotelu czy na przejściu granicznym. Dostępne są rozszerzone propozycje z uwagami gramatycznymi, jeśli chcesz zadbać o dobrą odmianę czasowników. Rozmówki fińskie zawierają także wykaz napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia oraz kolorów i liczebników. 

Nauka fińskiego książki do gramatyki

Kiedy opanujesz już słówka i podstawowe zwroty, czas na gramatykę! Nauka fińskiego będzie bardziej owocna, jeśli sięgniesz po przegląd współczesnych zagadnień gramatycznych przedstawionych w przystępny sposób. Oprócz “suchej” teorii książki zawierają także przykłady, wyjątki oraz ciekawostki. A kiedy już poznasz wszystkie aspekty języka, czas na kompleksowe utrwalenie – czyli kurs dla początkujących. Zwieńczeniem nauki fińskiego będzie sięgnięcie po podręcznik, który zbierze słowa, rozmówki i gramatykę w całość z uzupełnieniem w postaci nagrań audio.


... ...