SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki do nauki języka duńskiego

Jednym z trzech języków urzędowych w Danii jest język duński. Nauka powinna zacząć się od alfabetu, który wywodzi się z łacińskiego i posiada 9 dodatkowych liter – w sumie 29. Prosta gramatyka to element, który wyróżnia język duński. Nauka jej będzie prosta, ponieważ język nie ma rodzaju gramatycznego, a przypadki podążają za logicznym wzorcem. W gramatyce duńskie zdania mają tendencję do bycia bardziej rozbudowanymi w porównaniu z angielskimi, ale struktura zdań jest nadal łatwa do zrozumienia dla osób anglojęzycznych.

Duńskie kryminały – książki

Jeśli nauka języka sprowokuje Cię do poznania Danii bliżej, sięgnij po literaturę duńską. Furorę ostatnimi czasy robią skandynawskie kryminały i thrillery, które od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów. Autorzy często wydawani w Polsce to: Jussi Adler Olsen, Sara Blćdel czy Mads Peder Nordbo. Poczuj dreszcz emocji i daj się wciągnąć w rozwiązywanie zagadek z duńskich kryminałów. Książki to niezawodny sposób na oderwanie się od rzeczywistości, na które zasługujesz po intensywnej nauce języka. Literaturę duńską znajdziesz także w kategorii thrillerów na Gandalf.com.pl.

Język duński – podstawy

Rozmówki to standardowa propozycja do poznawania języka duńskiego. Podstawy w nich zawarte obejmują zwroty, dzięki którym porozumiesz się na ulicy, w sklepie czy w urzędzie. Warto mieć je zawsze przy sobie, gdy zaczynasz z językiem w obcym kraju będą najszybszą i najskuteczniejszą pomocą. Gdy zechcesz rozszerzyć słownictwo, sięgnij po słowniki polsko-duńskie i duńsko-polskie, które szczególnie uwzględniają dziedziny związane z turystyką, biznesem i pracą. Jeśli od początku oczekujesz skondensowanej wiedzy na temat języka duńskiego, podstawy wraz z gramatyką i rozszerzonym słownictwem znajdziesz w kursach dla początkujących z nagraniami audio. Intensywne kursy pozwolą Ci w krótkim czasie przyswoić najważniejszą wiedzę, a Ty będziesz mógł porozumiewać się w prostych sytuacjach podczas wyjazdu do Danii.

Język duński – poziom średnio zaawansowany

Znasz już podstawy języka duńskiego? Nauka na poziomie średnio zaawansowanym przed Tobą! Kurs na poziomie A2-B1 pozwoli ci jednocześnie doskonalić praktyczną znajomość języka, poszerzać zasób słownictwa, rozwijać umiejętności rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i samodzielnego konstruowania wypowiedzi pisemnych. W podręcznikach znajdziesz: krótkie teksty, gramatykę w pigułce, dialogi sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o kulturze Danii. Dzięki nagraniom audio dołączonym do kursów możesz słuchać profesjonalnych lektorów – szlifuj wymowę i akcent!


... ...