Gandalf na 22. Targach Książki w Krakowie | Promocje | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Targi Książki w Krakowie 2018

 

Spotkajmy się w Krakowie

 

Nasza e-księgarnia już po raz ósmy weźmie udział w krakowskim święcie książki!

 

W dniach 25 - 28 października 2018 roku

 odwiedź nas na stoisku C64 w Hali Wisła
 

w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO,

ul. Galicyjska 9 (google maps >) (informacje dla zwiedzających >)

 

UWAGA!
W tym roku możesz zamówić książki i odebrać je na Targach nie płacąc za wysyłkę!
Wybierz swoje ulubione tytuły, a w koszyku zaznacz opcje odbioru na Targach!

 

Podziel się książką podczas Targów Książki!

Wesprzyj naszą akcję charytatywną i podziel się książką z łódzkimi Seniorami. Zakup książkę albo przynieś używaną (w dobrym stanie) na nasze stoisko. Dołączymy ją do puli książek, które zbieramy dla Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi.

Szczegóły akcji >>

 


 

 

W tym roku naszymi Gośćmi będą:

 

SOBOTA
 

prof. Jerzy Bralczyk - sobota, 27 października, godzina 11:00

 

Jerzy Bralczyk jest znanym językoznawcą i specjalistą w zakresie reklamy, mediów i polityki. Należy do Rady Języka Polskiego i zasiada w jej prezydium. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN i Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisible. Prowadził m.in. cotygodniowy program "Mówi się" i audycję "Na słówko". Jest autorem licznych felietonów pisanych dla miesięcznika "Wiedza i Życie" oraz publikacji książkowych o języku polskim, m.in. "444 zdania polskie", "Mówi się", "500 zdań polskich", "Mój język prywatny", "Na drugie Stanisław", "W drogę"i "1000 słów". Najnowsza książka profesora została napisana wspólnie z żoną Lucyną Kirwil, jej tytuł to "Pokochawszy. O miłości w języku".

 

Robert Biedroń - sobota, 27 października, godzina 13:00

 

Prezydent Miasta Słupska, były poseł na Sejm RP VII kadencji z okręgu Gdynia-Słupsk, polityk, działacz społeczny, publicysta. Współpracuje jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest ekspertem unijnym w sprawach antydyskryminacyjnych. Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Polityk, który kocha Polskę, stawia na zrównoważony rozwój, nowoczesne, uczciwe państwo dające równe szanse każdemu. Jest równiez autorem książek, pierwsza to "Pod prąd", w tym roku premierę miała książka pt. "Włącz DEMOkrację" , a już na przełomie października i listopada pojawi się książka pt. "Nowy rozdział".

 

 

Marek Krajewski - niedziela, 28 października, godzina 11:00

 

Marek Krajewski filolog klasyczny, znany przede wszystkim jako autor poczytnych kryminałów. Jest laureatem Paszportu "Polityki" z 2005 roku oraz licznych innych prestiżowych nagród za swoją twórczość literacką. Literackim debiutem była rozpoczynająca serię o Eberhardzie Mocku powieść "Śmierć w Breslau". Jego książki zostały przetłumaczone aż na 18 języków świata - w tym na hiszpański, niemiecki, włoski oraz angielski. Każdy kto zaczytuje się w polskich kryminałach zna książki Marka Krajewskiego. Pisarz jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru. Wyróżnienie przyznaje Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Zarówno najnowsza książka "Mock. Pojedynek" jak i pozostałe części z cyklu "Eberhard Mock" np. "Ludzkie zoo" okazały się bestsellerami!

 

 

 

Tatiana Mindewicz-Puacz - niedziela, 28 października, godzina 12:00

 

To kobieta zagrzewająca do działania inne kobiety. Tatiana Mindewicz Puacz to coach ICC, trener w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trener rozwoju osobistego, ekspert ds. kampanii społecznych i programów CSR, a także publicystka. Zdarza jej się współpracować z ludźmi świata show biznesu i występować w popularnych programach telewizyjnych. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza książka „Luz. I tak nie będę idealna”. Poradnik okazał się hitem i w tym roku doczekaliśmy się kolejnej książki pt. "Miłość. I co dalej?". Poradnik skierowany jest do par. Autorka pełna empatii dla swoich bohaterek, jest świadoma, że mogłaby być jedną z nich. Choć czerpie obficie ze swojego doświadczenia w pracy terapeutycznej oraz coachingowej, nie ocenia, nie daje instrukcji, nie poucza. Pomaga zrozumieć siebie i spojrzeć z innej perspektywy na relację z ukochaną osobą.

 

 

Aneta Jadowska - niedziela, 28 października, godzina 13:00

 

Jedna z najpopularniejszych autorek fantasy młodego pokolenia. Urodzona 14 sierpnia 1981 roku ma na swoim koncie kilkadziesiąt opowiadań i kilka książek, z których najpopularniejsze to m.in. „Złodziej dusz”, „Zwycięzca bierze wszystko” czy „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów”. Popularne bohaterki książek Anety Jadowskiej to Dora Wilk, toruńska wiedźma – policjantka i Nikita – Modliszka, najemniczka Zakonu Cieni. Na miejsce akcji swoich książek pisarka wybiera Toruń. Choć wyobraźnia i talent pozwalają jej na stworzenie własnego świata fantasy, woli zabierać Czytelnika do prawdziwych miejsc. Do takich, które może odwiedzić. W tym roku premierę miał tom 3 serii Nikita pt. "Diabelski młyn". Koniec października przyniesie kolejną premierę! Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal i inni przybywają z nowymi historiami. Burzliwe przygody i ciepłe opowieści - wszystko, czego trzeba, by przegonić zimową chandrę, to wszystko w książce "Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne".

 

 

Andrzej Pilipiuk - niedziela, 28 października, godzina 14:00

 

Z wykształcenia archeolog, jednak wybrał drogę pisarza. Autor wielu powieści fantastycznych. Jego najbardziej rozpoznawalne cykle to ten o Jakubie Wędrowyczu, Kuzynki czy Norweskie dzienniki. Jest częstym gościem targów książki i fantastyki. Co roku można go spotkać na stoisku Gandalfa na Targach Książki w Krakowie. Nie wszyscy wiedzą ale Andrzej Pilipiuk to też Tomasz Olszakowski (pseudonim artystyczny), który to jest autorem cyklu o Panu Samochodziku. Jego książki cieszą się ogromną popularnością i trafiają na listy bestsellerów. Kultowa postać stworzona przez Pilipiuka to Jakub Wędrowycz, który jest bohaterem kilkudziesięciu opowiadań. Jest doskonale znany wszystkim fanom fantastyki. Najnowsza książka autora to "Wampir z KC".
 
 

 

 

 

 

W tym roku również organizujemy zabawę "ZNAJDŹ GANDALFA".

W konkretnych godzinach trzeba będzie odnaleźć w hali targowej

spacerującego Gandalfa i odebrać od niego kupon.

Bilet wyjątkowy, bo uprawniający do wymiany na nagrodę.

Należy być bardzo czujnym, bo Gandalf ma ograniczoną pulę kuponów!

 

 

Targi w Krakowie to wielkie święto

dla wszystkich miłośników książek.

Nie może Cię tam zabraknąć!

Pamiętaj! Znajdziesz swoją ulubioną e-księgarnię

na stoisku C64!