SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Biblia Komiks (twarda)

Wydanie 2 poszerzone

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Wydawnictwo M
Data wydania 2024
Oprawa twarda
Liczba stron 832
 • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już w poniedziałek!
  Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

W nowej poszerzonej wersji bestsellerowego wydania Biblii Komiks znajdziemy dodatkowe 80 stron przygód biblijnych bohaterów. Nowe opowieści zachęcają do jeszcze lepszego zrozumienia historii zbawienia i postaci, które odmieniły losy wielu narodów i świata.

Biblia i komiks wydają się być czymś od siebie bardzo odległym, a jednak twórcy tego niezwykłego wydania udowodnili, że Biblia też może być swoistą opowieścią o Superbohaterze, a wiara w Boga jest jedną z najbardziej fascynujących przygód, obfitującą w zaskakujące zwroty akcji. Na wyjątkowość tej publikacji składa się zarówno język opowieści, jak i warstwa graficzna - pełne dynamizmu i barw ilustracje dalekie są od idyllicznych przedstawień i pastelowych kolorów znanych z innych ilustrowanych wydań Biblii.

Biblia Komiks posiada imprimatur władz kościelnych. To świetna propozycja prezentowa na różne okazje.

Rekomendacja: 'Komiks to szczególna forma narracji, w której ze słowami łączą się obrazy, stymulując i rozwijając wyobraźnię odbiorców. Biblia w formie komiksu ukazuje Boże dzieło stworzenia oraz zbawienia ludzkości i świata poprzez fabułę wyrażoną jako następstwo rysunków, uzupełnionych podpisami. Dzięki temu w nieco lżejszy sposób poznajemy treść ksiąg świętych Starego i Nowego Testamentu, przede wszystkim po to, by przyswajając ją, lepiej poznać wyjątkowość osoby i posłannictwa Jezusa Chrystusa. Ta forma narracji doskonale wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom dzieci i młodzieży, lecz również wielu osób dorosłych, coraz bardziej ukształtowanych przez kulturę wizualną.' Ks. prof. Waldemar Chrostowski


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  I Komunia Święta,  wysyłka 24h
Kategoria: komiks,  dla dzieci
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 170x260
Liczba stron: 832
ISBN: 978-83-8043-768-5
Wprowadzono: 22.05.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Biblia Komiks, Wydanie 2 poszerzone - Doug Mauss

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 109 ocen )
 • 5
  53
 • 4
  31
 • 3
  13
 • 2
  7
 • 1
  5

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kamila

ilość recenzji:1

22-07-2021 19:00

Biblia przeszła moje oczekiwania. Jest w formie komiksu, napisana prostym i zrozumiałym językiem dla dziecka. Piękne ilustracje. Uważam, że jest to super pamiątka z okazji I Komuni Świętej. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Dominik

ilość recenzji:1

5-06-2021 05:56

Ta Biblia jest doskonała dla dzieci!! Mamy obydwa wydania tj. poprzednie i obecne i dzieci przeczytały każde od deski do deski. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

ksiazkarnia.blog.pl

ilość recenzji:1983

brak oceny 25-01-2016 15:07

BÓG JEST WSZĘDZIE ? TAKŻE W KOMIKSIE

Wydawałoby się, że nie można powiedzieć jakoby ?Biblia? mogła być czyimś opus magnum, a jednak. Rysownik spod ręki którego wyszły przygody tak znanych bohaterów popkultury, jak Batman, Superman czy Kapitan Ameryka śmiało może powiedzieć, że to właśnie Biblia jest dziełem jego życia. A dokładniej monumentalny projekt ?Biblia. Komiks?, który imponuje pod każdym możliwym względem.

U zarania dziejów nie było nic poza Bogiem. Za Jego to sprawą stało się światło i stało się wszelkie życie, w tym także człowiek. Człowiek przez wieki działa w imię Boga, szuka u Niego pociechy i ratunku, ale równie szybko potrafi zapomnieć o tym, co od Niego otrzymał i jakimi wartościami powinien się kierować. Ale Bóg jest miłosierny, Bóg jest miłością i wciąż, raz po raz, ciągle od nowa, gotów jest przebaczać, aż wreszcie zsyła na świat Własnego syna by Swoją śmiercią odkupił nasze grzechy?

Od Adama i Ewy, przez Noego, Hioba i Samsona po Jezusa Chrystusa. Dzieje bohaterów Starego i Nowego Testamentu ujęte zostały tutaj w nowoczesne formy. I nie chodzi tu tylko stricte o formę komiksową, ta już bowiem była w pewnym sensie użyta w ?The Picture Bible? ? swoistym obrazkowym pierwowzorze niniejszej pozycji ? ale o sposób komiksowego wykonania. Sergio Cariello odpowiadający za stronę graficzną ?Biblii? to absolwent prestiżowej szkoły rysunku Joe Kuberta (a później także jej wykładowca) i wyniósł z niej charakterystyczny kubertowy styl. Jego kreska jest kreską oryginalną, jednak fani komiksów bez trudu dostrzegą typowe cieniowanie włosów czy rozdarcia szat, jakie dostrzec można było u Joego czy Andyego Kuberta. Nowoczesne rysunki, nowoczesny, komputerowy, ale starannie i z pomysłem nałożony kolor i dynamiczne kadrowanie doskonale nadają się na nasze czasy. Dla współczesnych młodych ludzi, dla których ta szybsza od literatury forma stanowić może atrakcyjny impuls do sięgnięcie po to dzieło i poznania słowa Bożego. A przecież już same wydanie zdumiewa i urzeka. Twarda oprawa, świetny papier i 750 stron w pełni kolorowych ilustracji, a to wszystko w znakomitej cenie.

Poza wartościami religijnymi i postawami, które krzewić warto wciąż i nieprzerwanie, ?Biblia. Komiks? to także imponujące świadectwo historyczne. Jako adaptacja zaś, przedstawione skrupulatnie i wiernie oryginałowi a więc i nauczaniu kościoła, o czym świadczy przyznane imprimatur. Ujęte skrótowo, owszem, ale w pełni brzemienia oryginału. Nie ma przecież możliwości, by dzieło tak obszerne jak ?Pismo Święte? zawrzeć w każdym drobnym szczególe, jednak to jaką wierność przedstawia jego komiksowa adaptacja godne jest po prostu uznania i docenienia.

I tak też się stało. A ?Biblia. Komiks? dała początek szeregu publikacji, z których jedna, opowiadająca o upadku Lucyfera ukazała się także na naszym rynku. Czy pojawią się kolejne? Mam taką nadzieję, bo jest to dzieło wartościowe, piękne i zdumiewające rozmachem. Poruszające, skłaniające do myślenia? Po prostu godne polecenia każdemu, co niniejszym czynię.

Czy recenzja była pomocna?