SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Teoria prawa i prawo rzymskie – książki na Gandalf.com.pl

Prawo starożytnego Rzymu rozwijało się od czasów prawa zwyczajowego do kodyfikacji Justyniana I Wielkiego. Jeśli chcesz zgłębić tajniki prawa rzymskiego, podręczniki z pewnością nakreślą wpływ na rozwój prawodawstwa europejskiego, które miało swój owoc w postaci prawa powszechnego w średniowieczu, pandektystyki w wieku XIX oraz współczesnej nauki, rozumianej jako przedmiot uniwersytecki. Sprawdź ofertę sklepu internetowego Gandalf.com.pl w zakresie teorii prawa i prawa rzymskiego – książki.

Czym jest teoria prawa?

Teoria prawa to jedna z ogólnych nauk prawnych, a skupia się przede wszystkim na teoretycznej refleksji nad prawem. Przedmiotem jej badań jest zazwyczaj konkretne prawo pozytywne.

Często mamy do czynienia ze sporem, który odnosi się do filozofii prawa i teorii prawa, zwłaszcza że niektórzy zgodnie uważają, iż nauki te są blisko spokrewnione. Filozofię prawa najczęściej uznaje się jednak za naukę ogólniejszą, na którą składa się także teoria prawa. Teoria prawa jest nauką znacznie młodszą i wiąże się z pozytywizmem prawniczym.

Prawo rzymskie – podręcznik

Jeśli chcesz zgłębić prawo rzymskie, podręcznik to Twój absolutny must have. Przede wszystkim prawo to regulowało stosunki związane z instytucjami państwa, a także wzajemne stosunki między osobami w kontekście ich uprawnień nie tylko osobowych, ale i majątkowych.

W okresie cesarstwa prawo było tworzone za pomocą rozporządzeń cesarskich, a także dzięki opinii wybitnych prawników. Kodyfikacja prawa miała miejsce zaś dopiero w VI w. Znaczny wpływ na rozwój prawa w zachodniej i środkowej Europie miało właśnie prawo rzymskie. Książka, na którą warto zwrócić uwagę podczas robienia zakupów na Gandalf.com.pl, to między innymi: Rzymskie prawo publiczne, Logika w pigułce, Powszechna historia państwa i prawa w pigułce.


... ...
Zobacz więcej produktów