SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O procesie sądowym w starożytnych Atenach Szkic o historii procesu karnego w kontynentalnej Europie i Mezopotamii

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wolters Kluwer
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 440
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Opis produktu:

Książka stanowi drugą część cyklu zapoczątkowanego publikacją pt. O początku prawa, tym razem dotyczącą narodzin i ewolucji prawa karnego w starożytnych Atenach. Niekwestionowaną zasługą Ateńczyków jest przede wszystkim stworzenie pojęcia prawa oraz istoty sądowego wymiaru sprawiedliwości. To oni właśnie po raz pierwszy w dziejach określili granice wolności obywatela oraz granice działania organów władzy.
Autor przedstawił rozwój procesu sądowego i zarys najważniejszych reform mających wpływ na rozkwit prawa od reformy przeprowadzonej przez Drakona w 621 r. p.n.e. aż do utraty niepodległości przez Ateny w 322 r. p.n.e.
Publikacja jest przeznaczona dla studentów prawa, politologii, filozofii jako literatura uzupełniająca oraz dla wszystkich zainteresowanych prawem w ujęciu historycznym.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Wolters Kluwer
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Nauki społeczne,  Prawo,  Teoria prawa i prawo rzymskie,  książki na pierwszy rok prawa
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 440
ISBN: 978-83-8328-846-8
Wprowadzono: 04.10.2023

RECENZJE - książki - O procesie sądowym w starożytnych Atenach Szkic o historii procesu karnego w kontynentalnej Europie i Mezopotamii - Jerzy Skorupka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: