Prawo: książki |Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki prawnicze dostępne na Gandalf.com.pl

Zastanawiasz się, czym jest prawo? Książki dostępne na Gandalf.com.pl z pewnością odpowiedzą na wszelkiego rodzaju nurtujące Cię pytania. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i ciesz się najlepszymi cenami!

Czym jest prawo?

Jest to system norm prawnych rozumianych pod względem ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania. Powstały one w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego.

Książki o prawie wyróżniają cztery rodzaje prawa: konstytucyjne, administracyjne, karne, cywilne. Prawo konstytucyjne nazywane jest państwowym lub politycznym i skupia się na normach zawartych w ustawie zasadniczej. Reguluje podstawowe instytucje ustroju państwowego. Prawo administracyjne odnosi się do bieżącego funkcjonowania państwa. Prawo karne skupia się na czynnościach niedozwolonych prawnie, natomiast prawo cywilne reguluje stosunki majątkowe i osobiste.

Najlepsze książki prawnicze

Książki prawnicze za źródło prawa uznają sformalizowany akt władzy państwowej, który zawiera przepisy prawne. Jak podają książki, prawo jest regulowane przez Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej, która z kolei wyodrębnia dwa rodzaje aktów prawnych generalnych. W pierwszej kategorii znajdują się: konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe, rozporządzenia oraz akty prawa miejscowego i mają one charakter powszechny, w drugiej zaś znajdują się: Uchwały Rady Ministrów, zarządzenia Prezesa Rady Ministrów i ministrów i mają one charakter wewnętrzny.

Książka prawnicza na Gandalf.com.pl

Wśród popularnych tytułów, które znajdziesz w dziale: książka prawnicza na Gandalf.com.pl, zwróć uwagę na: Teoria i filozofia prawa, Podatek od spadków i darowizn. Komentarz, Nowoczesne zarządzanie szkołą i placówką oświatową.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - prawo. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 3033 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 97%. W ofercie mamy między innymi Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.
z722
1 - 722 z 17307 ofert