SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Prawo podatkowe: książki na Gandalf.com.pl.

Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, pewnego dnia powiedział: "W życiu są pewne tylko dwie rzeczy – śmierć oraz podatki". Jest to poniekąd prawda - daniny na rzecz państwa są nieodłącznym elementem naszego życia. Mimo iż obowiązkowe, niewiele osób rozumie mechanizm ich działania. Dla tych, którzy chcieliby je w końcu rozszyfrować, w sukurs przychodzą publikacje z działu prawo podatkowe: książki na stronie internetowej Gandalf.com.pl.

Czym jest system podatkowy?

Wszystkie świadczenia obowiązujące w danym państwie, połączone ze sobą w spójną całość prawną oraz ekonomiczną, razem składają się na system podatkowy. Książki o podatkach wyjaśniają, że podstawa prawna dla obowiązku uiszczania rocznej, bezzwrotnej daniny na rzecz państwa znajduje się już w Konstytucji Rzeczypospolitej. Są one jednymi z naszych najbardziej podstawowych obowiązków jako obywateli – mimo to, wiele osób nadal nie wie, jak dokładnie działają podatki. A przecież wiedza ta należy do jednych z najbardziej podstawowych informacji, jakie musi sobie przyswoić każdy człowiek! Jest ona wręcz wymagana, aby świadomie funkcjonować w dzisiejszym społeczeństwie - każda z jednostek powinna wiedzieć, na czym polega prawo podatkowe. Książki w prosty i klarowny sposób wyjaśniają różne zawiłości związane z tym tematem.

Daniny na rzecz państwa, mimo iż powszechnie nielubiane, są jednym z najważniejszych narzędzi, dzięki którym państwo może funkcjonować. Książki o podatkach wskazują, że to właśnie one umożliwiają funkcjonowanie szkół, uniwersytetów, dróg, czy publicznych bibliotek. W Polsce na aktualnie istnieje aż 17 rodzajów różnych podatków. Książki wymieniają między innymi PIT, CIT, podatek rolny, leśny, od dochodów kapitałowych, nieruchomości, środków transportowych, czy też podatek akcyzowy. Każdy z nich pośrednio oraz bezpośrednio wpływa na nasze życie. Książki o podatkach wyjaśnią nam, na czym one polegają, kiedy musimy je płacić, a kiedy nie, a także co możemy zrobić, aby zapłacić mniej. Wymienią nam nasze prawa i obowiązki jako podatników. Z kolei książki z działu Prawo administracyjne pomogą nam lepiej poznać sposób działania fiskusa.

Podatki - książki

Prawo podatkowe: książki wyjawiają, że w naszym kraju istnieją dwie, znacząco różniące się od siebie sposoby naliczania opodatkowania – podatek liniowy oraz podatek progresywny. Publikacje na temat danin wyjaśniają nie tylko, na czym one polegają, ale także czym się różnią. Książki o podatkach za jedną z głównych różnic wskazują progi podatkowe – dla opodatkowania liniowego jego stawka jest zawsze taka sama, niezależnie od okoliczności, natomiast dla podatku progresywnego zwiększa się ona w zależności od wysokości naszych zysków. Podatki: książki wyjaśniają nam także, czym jest podstawa opodatkowania, co możemy od niej odpisać, a także, na czym polegają progi wolne od podatków. Natomiast dzięki publikacjom z działu Kodeksy poznamy zagrożenia, jakie może na nas przynieść unikanie zapłaty podatku na rzecz państwa.

Co robić, kiedy nie zdążymy zapłacić podatku na czas? W jaki sposób gmina może wykorzystać pieniądze podatników? Do czego służy formularz W-8BEN? Prawo podatkowe: książki są w stanie odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić głowie nie tylko początkującego, ale także i doświadczonego znawcy tematu. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu możemy stać się bardziej świadomymi obywatelami. Wszystkie najważniejsze i najbardziej wartościowe publikacje z tego tematu zawsze znajdują się w dziale Podatki: książki na stronie internetowej Gandalf.com.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 


... ...
Zobacz więcej produktów