SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Unia Europejska: książki dostępne na Gandalf.com.pl

Wydaje się, że nie trzeba nikomu tłumaczyć, czym jest Unia Europejska. Mimo że odległa, znacząco wpływa na nasze życie - to ona finansuje wiele lokalnych projektów. Książki o Unii Europejskiej wskazują, że temat tej organizacji jest nieco kontrowersyjny. Część osób pragnie większej integracji, a w konsekwencji i federalizacji tego partnerstwa polityczno-gospodarczego, a inni z kolei preferują projekt Europy Narodów. Chciałbyś dowiedzieć się, które z tych stanowisk ma więcej racji? A może wszyscy trochę jej mają? Czy istnieje jakaś trzecia droga? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś! Unia Europejska: książki dostępne na stronie Gandalf.com.pl podadzą ci wszystkie informacje dotyczące działania tej organizacji oraz jej trzech głównych filarów.

Unia Europejska - historia

Unia Europejska jest to partnerstwo polityczno-gospodarcze powstałe tuż po drugiej wojnie światowej w celu wspierania współpracy gospodarczej pomiędzy jej sześcioma krajami założycielskimi: Niemcami, Francją, Włochami, Belgią, Holandią i Luksemburgiem. Unia Europejska: książki wspominają, że od tamtego okresu partnerstwo to w znaczący sposób się rozwinęło, obejmując już 28 państw. Zgodnie z jej ideą kraje, które prowadzą ze sobą wymianę handlową, stają się współzależne gospodarczo i tym samym mają większe szanse na uniknięcie konfliktu. Od tego czasu Unia stopniowo przekształcała się w organizację ponadnarodową, którą jest obecnie. UE książki wskazują, że na początku kraje tworzyły luźną wspólnotę gospodarczą - Wspólny Rynek - ale daleko jej było do państwa federalnego. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź publikacje z działu ekonomia i biznes.

Książki o Unii Europejskiej wyjaśniają, że jej historia jest kluczem do zrozumienia dzisiejszych problemów tej organizacji. Publikacje te są pisane przez ekspertów, którzy dokładnie wiedzą, o czym mówią - możesz więc ufać, że informacje są dokładne i wiarygodne. Są one idealnym prezentem dla każdego, kto chce zrozumieć, dlaczego ta organizacja jest tak ważną częścią historii Europy od czasów II wojny światowej. Dostarczą im wszystkich faktów, których potrzebują, aby zrozumieć bieżące wydarzenia i debaty dotyczące dzisiejszej Unii Europejskiej. Księgarnia nasza posiada wiele fascynujących lektur, od których to nie tylko początkujący, ale także i ci doświadczeni w tej dziedzinie nie są w stanie się oderwać.

Unia Europejska - filary

Unia europejska: książki wskazują, że obecnie istnieją trzy jej główne filary: współpraca polityczna (reprezentowana przez Radę), integracja gospodarcza (Komisja) oraz współpraca między krajami (Parlament). Publikacje na temat tej organizacji wyjaśniają sposób jej działania - to Komisja proponuje nowe europejskie akty prawne, które są następnie omawiane przez Radę i Parlament. Książki o Unii Europejskiej wskazują, że początkowo kraje zgadzały się na współpracę w określonych dziedzinach, takich jak swobodny przepływ osób, towarów i usług. Obecnie jednak organizacja ta jest znacznie bardziej zintegrowana, prowadząc wspólną politykę w wielu innych dziedzinach - jak na przykład w rolnictwie, ochronie środowiska, transporcie i komunikacji. 

Mimo wspólnego, europejskiego parlamentu oraz wydawanych przez niego uchwał, nie jest to konieczne, aby wszystkie państwa członkowskie miały identyczną politykę w każdej kwestii. Byłoby to zbyt skomplikowane! Unia Europejska: książki wskazują, że te, które zgadzają się działać razem, są częścią tego samego "acquis communautaire" (co oznacza "zbiór wspólnych praw i obowiązków"). Czy chciałbyś poznać szczegóły dotyczące uchwalania nowych praw w Unii Europejskiej? Dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują kolejno parlamentowi i Radzie? Przeczytać treść najważniejszych z punktu widzenia ich funkcjonowania traktatów? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś! Takie informacje znajdziesz nie tylko w EU książkach, ale także i publikacji dotyczących prawa europejskiego, również dostępnych na naszej stronie.

Unia Europejska - książki 

Unia Europejska, jak już wcześniej było to wspomniane, budzi pewne kontrowersje. W epoce dezinformacji oraz fake newsów ważne jest, abyśmy czerpali wiedzę ze sprawdzonych źródeł - bo tylko dzięki temu będziemy w stanie wziąć udział w debacie i wpłynąć na przyszły kształt Unii Europejskiej. Ponadto nie trzeba chyba wyjaśniać, że dzięki ich lekturze staniemy się bardziej świadomi na temat tego, co dzieje się wokół nas. Te najlepsze i najbardziej wartościowe książki o Unii Europejskiej zawsze znajdują się na stronie internetowej sklepu Gandalf.com.pl.

 


... ...
Zobacz więcej produktów