SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Filozofia religii – książki dostępne na Gandalf.com.pl

Kościół należy do jednych z najbardziej wpływowych instytucji w kraju, natomiast religia i wiara to bardzo ważne koncepcje dla życia człowieka, które są przekazywane i wpajane od najmłodszych lat. Z pewnością każdy z nas zadawał sobie kiedyś takie pytania, jak: „Czy Bóg na pewno istnieje?” lub „Skoro dobry Bóg istnieje, to skąd na świecie zło?”. Filozofowie w swoich publikacjach spróbowali znaleźć odpowiedzi nie tylko na te, ale także i inne pytania. Jakie atrybuty posiada Bóg? Czy wszyscy możemy być Bogiem? Czy istnieje niezmienna istota religii? Jak wygląda relacja pomiędzy religią a jej wyznawcami? Dział filozofia religii książki, który dostępny jest na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl, być może posiada odpowiedzi na nurtujące pytania.

Filozofia religii

Istnieje wiele interesujących tematów, z których składa się filozofia religii. Książka wspomina między innymi o stosunku wiary do rozumu. Niektórzy z myślicieli, jak np. Święty Tomasz z Akwinu, uznali, że poglądy na temat religii mogą być częściowo uzasadniane rozumem, a częściowo wiarą. Fideiści natomiast argumentują, że wiara i rozum są oddzielne i nie mogą być ze sobą powiązane. Filozofia religii książki wspominają także o problemacie Ostatecznej Rzeczywistości – czyli fundamentalnej siły natury, z której wszystko inne się wywodzi. W religiach judaistycznych to właśnie Bóg jest tą Rzeczywistością – to on stworzył świat i to on jest fundamentem wszystkiego. Istnieją jednak inne rodzaje monoteizmu. Książki o filozofii religii wspominają między innymi o typie greckim, głoszącym, że nigdy nie było aktu stworzenia – świat istnieje od zawsze.

Debaty pośród filozofów toczą się także na temat nieśmiertelnej duszy oraz istnienia życia po śmierci. Filozofia religii książki wspominają o Emmanuelu Kancie, który zastanawiał się, dlaczego dusza ludzka miałaby być nieśmiertelna, a nie na przykład dezintegrować się po śmierci ciała. Inni filozofowie uważają, że dusza ludzka oraz ciało są od siebie niezależne. Książki o filozofii religii zawierają rozważania nad relacją człowieka w stosunku do instytucji kościelnych oraz wiary. Niektórzy krytykują nadmierne przywiązanie do religii jako fundamentalizm niebezpieczny dla całego społeczeństwa, a inni przedstawiają kościół jako uniwersalną instytucję jednoczącą ludzi, która jest w stanie oprzeć się nie tylko anarchii, ale także i totalitaryzmom, a ponadto nadaje sens ludzkiemu życiu.

Filozofia religii – książki

Filozofia religii to fascynujący i skomplikowany temat. Obejmuje sobą nie tylko te prostsze pytania, dotyczące cudów czy objawień, ale także te bardziej skomplikowane związane z naturą samego Boga. Różni myśliciele spisują swoje poglądy dotyczące tego tematu w swoich publikacjach. Te najciekawsze znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl.


... ...
Zobacz więcej produktów