Estetyka: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Najlepsze książki o estetyce na Gandalf.com.pl

Odznaczasz się wyszukanym poczucia piękna? A może chcesz zadbać o gustowny wygląd domu? Szukasz inspiracji i chcesz zweryfikować, co postrzegane jest za piękne pod każdym względem? Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, ale poczucie estetyki powinien mieć każdy, kto chętnie obcuje ze sztuką i wielbi rzeczy ładne estetycznie. Sprawdź publikacje na Gandalf.com.pl w dziale: estetyka – książki.

Czym jest estetyka?

Estetykę dosłownie tłumaczy się jako „wrażenie zmysłowe”. Jest dyscypliną filozoficzną, która rozumiana jest jako nauka o pięknie oraz o przeżyciach, które piękno może wywołać. Pod lupę estetyka bierze między innymi treść i formę dzieła artystycznego, genezę i funkcje poszczególnych zjawisk estetycznych, doznania estetyczne i przeżycia artystyczne, które towarzyszą procesom twórczości i odbioru sztuki.  

W połowie XVIII wieku powstała estetyka. Książki potwierdzają, że wtedy uznano ją za samodzielną dyscyplinę. Historia refleksji estetycznej sięga jednak czasów Homera i pitagorejczyków, czyli ma ponad trzy tysiące lat. Już w starożytności próbowano zdefiniować kanon piękna – podjął się tego Poliklet, a zastosował go w sztuce rzeźbiarskiej.

Estetyka – książki

Jeśli szukasz informacji z zakresu estetyki, książki na Gandalf.com.pl odpowiedzą na wszystkie wątpliwości. Pamiętajmy, że kanon piękna, to ważna część kultury i sztuki, artysta zaś, nawet jeśli nie może sprostać kanonowi piękna, to powinien dążyć do doskonałości. Piękno stało się zatem fundamentem definicji sztuki. Bez względu na to, w jakiej formie artysta realizował ideę piękna, to właśnie ta cecha pozostawała oczywista dla tworzonego dzieła.

Wśród popularnych publikacji o estetyce książki, na które warto zwrócić uwagę to: Filozofia sztuki, Etyka a patriotyzm, Lustereczko, powiedz przecie....


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - estetyka. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 35 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 67%.
z7
1 - 7 z 157 ofert