Filozofia współczesna: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Filozofia współczesna książki na Gandalf.com.pl

Filozofia współczesna zaczęła rozwijać się na początku XX wieku. Był to burzliwy okres, a ówcześni myśliciele byli świadkami wielkich wydarzeń, które na zawsze zmieniły historię świata – pierwszej i drugiej wojny światowej, zimnej wojny, powstania oraz upadku komunizmu. W znaczący sposób wpłynęły one na poszczególne poglądy filozofów. Czy chciałbyś dowiedzieć się, czym jest teoria totalitaryzmów Hanny Arendt? Absurdyzm Alberta Camusa? Jakie poglądy ma Slavoj Žižek? Książki na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl w dziale filozofia współczesna – książki odpowiedzą na wszystkie pytania.

Filozofia współczesna

Pisząc o filozofii współczesnej, nie można zapomnieć o postmodernizmie. Wielką popularność zdobył on w drugiej połowie XX wieku. Zasadniczym tematem przewodnim tego nurtu jest płynność wszelkich idei oraz konstruktywizm społeczny. Filozofia ta stoi w opozycji do takich koncepcji jak koniec człowieka czy śmierć autora – koncepcji obecnych w modernizmie, innym popularnym nurcie filozofii współczesnej. Książki podają, że postmodernizm podaje w wątpliwość wszystkie narzucane z góry systemy wartości, które mają za zadanie definiować człowieka oraz arbitralnie determinować jego zachowanie.

Filozofia współczesna: książki wskazują, że ten okres myśli nie jest homogeniczny. W literaturze istnieje podział na filozofię analityczną, która rozwinęła się głównie w krajach anglosaskich, a także filozofię kontynentalną. Ta pierwsza, w przeciwieństwie do drugiej, opiera się na szczegółowej i rygorystycznej analizie nawet z pozoru błahych problemów filozoficznych. Książki na temat filozofii współczesnej wskazują, że podział ten sięga znacznie dalej. Która ze szkół uważa, że nie wszystkie zjawiska w przyrodzie da się wyjaśnić wyłącznie za pomocą nauki? Odrzuca nieprecyzyjność oraz założenia? Akcentuje metafilozofię, czyli studium celu oraz natury filozofii jako nauki? Książki na temat filozofii współczesnej są w stanie odpowiedzieć na każde pytanie.

Filozofia współczesna – książki

Filozofia współczesna jest to szeroki obszar – składa się na niego między innymi marksizm, pragmatyzm, neotomizm, dekonstrukcjonizm czy psychoanaliza. Mnogość tematów i nurtów sprawia, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Najciekawsze i najbardziej wartościowe książki dostępne są się na Gandalf.com.pl.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - filozofia współczesna. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 197 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 84%.
z40
Zobacz więcej produktów