Filozofia polityki: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Filozofia polityki – książki na Gandalf.com.pl

Polityka to jedna z najstarszych gałęzi filozofii, a jednocześnie temat budzący wielkie emocje w dzisiejszym społeczeństwie. Korzenie filozofii polityki sięgają już czasów starożytnej Grecji, w której różnego typu myśliciele zastanawiali się nad tym, jaki jest stosunek jednostki do państwa, czym jest wolność, postęp, sprawiedliwość, a także jak mógłby wyglądać idealny ustrój. Wielu z nich napisało traktaty na temat filozofii polityki, przedstawiając w nich swoje poglądy – wszystkie najciekawsze są dostępne na Gandalf.com.pl.

Filozofia polityki

Socjalizm, kapitalizm, anarchizm, faszyzm – nieważne, co sądzimy o tych ideologiach i ich czołowych przedstawicielach, musimy przyznać, że miały one ogromny wpływ na wygląd dzisiejszego świata. Już starożytni uprawiali filozofię polityki, zastanawiając się, jak uczynić świat lepszym. Przykładem jest jeden z najwybitniejszych filozofów wszechczasów – Platon, autor kilku książek na temat filozofii polityki. Przedstawia on w nich swoją idealistyczną wersję ustroju, do której to często odnosili się późniejsi myśliciele, czerpiąc inspirację bądź też bezlitośnie atakując zebrane myśli.

Takie postacie jak Machiavelli czy Hobbs, to jedne z najbardziej wpływowych osób w całej historii filozofii polityki. Ich idee są widoczne w działalności nawet i dzisiejszych ustrojów. Filozofia polityki książki przedstawią nam nie tylko czołowe idee dzisiejszego świata, ale także sylwetki, sposoby myślenia, oraz poglądy ich głównych przedstawicieli, jak np. Johna Stuarta Milla, Karola Marksa, Ayn Ryand czy też Hanny Arendt. Filozofia polityki odpowie na pytania takie jak: Czy demokracja jest najlepszym możliwym systemem rządów? Czy stajemy właśnie przed krańcem historii? Czy platońska idea ewolucji systemów jest prawdziwa? 

Filozofia polityki – książki

Warto poznać bliżej filozofię polityki. Książki  dowodzą, że dzięki niej staniemy się bardziej świadomymi obywatelami. Otworzą nam umysł, pozwolą bronić się przed niebezpiecznymi kłamstwami, a także nauczą nas empatii oraz zrozumienia i tolerancji dla poglądów drugiego człowieka. Jeżeli i Ty chciałbyś się rozwinąć w tym zakresie, sprawdź propozycję filozofia polityki książki na Gandalf.com.pl  


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - filozofia polityki. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 72 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 39%.
z8
1 - 8 z 173 ofert