SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sandomiria demonicum O traktatach demonologicznych Andrzeja Sarwy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Armoryka
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Ilość stron 306
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Gotycyzm w literaturze

Badania literackie Tomka Miłowickiego nad gotycyzmem w literaturze, czarnym romantyzmem, historyzmem i groteską, zaowocowały bardzo ciekawą rozprawą naukową, zatytułowaną: Sandomiria Demonicum. O traktatach demonologicznych Andrzeja Sarwy. Autor, w swojej pracy badawczej, poddaje analizie powieści współczesnego pisarza Andrzeja J. Sarwy, które mają cechy wszystkich gatunków i nurtów literackich, stanowiących przedmiot zainteresowania naukowego Miłowickiego, czyli szeroko pojętej mrocznej literatury.

Tomek Miłowicki jest absolwentem studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim, które w ubiegłym roku ukończył z wyróżnieniem. Gotycyzm - nie tylko w literaturze, ale i sztuce - jest przedmiotem jego fascynacji. Autor tej rozprawy naukowej jest pasjonatem - twórcą i czytelnikiem - literatury grozy i rzeczywiście można to wyczuć podczas czytania Sandomiria DemonicumâŚ. Jego opracowanie poświęcone grozie w literaturze będzie cennym źródłem wiedzy teoretyczno-literackiej, ubogaconej o szkic kulturowy, podanej w bardzo przystępny i ciekawy sposób, nie tylko dla studentów kierunku filologia polska, ale dla wszystkich, którzy kochają literaturę.<br>Co to jest gotycyzm?

Z publikacji dowiemy się co to jest gotycyzm. Poznamy także inne gatunki i konwencje literackie z obszaru grozy. Tomek Miłowicki w sposób szczególny skupia się w swojej książce na scharakteryzowaniu traktatu demonologicznego oraz thrillera historyczno-ezoterycznego, z uwzględnieniem ich elementów strukturalnych. Prezentowana czytelnikom rozprawa naukowa jest wciągającą lekturą. Autor prezentuje informacje merytoryczne w ciekawy i usystematyzowany sposób.<br>Studia demonologiczne a twórczość Andrzeja Sarwy

Andrzej Sarwa jest jednym z ulubionych pisarzy Tomka Miłowickiego, który klasyfikuje jego twórczość na pograniczu gotycyzmu, powieści historycznej, czarnego romantyzmu i traktatu ezoteryczno-demonologicznego. Oryginalna twórczość Andrzeja Sarwy stała się przedmiotem badań Tomka Miłowickiego ze względu na bogactwo wątków i nieprawdopodobną wręcz ilość mało rozpowszechnionych informacji historycznych, kulturowych, demonologicznych, teologicznych, psychologicznych. Bogata materia powieściowa jest kanwą do bardzo wnikliwej analizy Miłowickiego, który sam przeprowadził dogłębne badania źródeł, odsłaniających kulisy demonologii, alchemii, rytuałów okultystycznych i obsesyjnych praktyk, które charakteryzowały okres opisywany w powieściach Sarwy, czyli XVI i XVII w. Zdaniem Miłowickiego, czytając powieści Andrzeja Sarwy, zupełnie przy okazji prowadzi się studia demonologiczne, bowiem autor w swoich powieściach ukazuje proces zdemonizowania jednostek, władców i zbiorowości, wykorzystując do tej prezentacji tło historyczne.<br>Rozprawa naukowa warta uwagi

Sandomiria Demonicum⌠to wynik rozległych badań naukowych Tomka Miłowickiego, obejmujących literaturę, antropologię, religioznawstwo, psychologię i okultyzm. Można śmiało stwierdzić, że ta rozprawa naukowa jest napisana tak zręcznie (co zapewne wynika z talentu pisarskiego autora i ukończonych przez niego studiów pisarskich), że czyta się ją jak ciekawą powieść.

Ta praca stanowi cenne źródło wiedzy, pozwalając nam na poznanie gotycyzmu w literaturze i innych gatunków i konwencji literackich, mieszczących się w szerokim spektrum mrocznej literatury. Badania literackie Tomka Miłowickiego, które znalazły swe podsumowanie w prezentowanej rozprawie naukowej, pozwolą nam także na lepsze zrozumienie fascynującej, choć przerażającej historii Europy, która stała się tłem dla wydarzeń fikcyjnych w powieściach Andrzeja Sarwy. Ta książka to nie tylko naukowa rozprawa teoretyczno-literacka, ale także fascynująca podróż w mroczny świat przeszłości Europy i Polski, który ukształtował współczesne zjawiska kulturowe.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  filozofia,  filozofia religii
Wydawnictwo: Armoryka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 306
ISBN: 9788380648944
Wprowadzono: 05.02.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Sandomiria demonicum O traktatach demonologicznych Andrzeja Sarwy - Tomek Miłowicki

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: