Aktualności Archiwum

Książki na sierpień, które musisz przeczytać!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Przyszedł czas na kolejne wakacyjne książkowe zapowiedzi. W sierpniu pojawi się sporo ciekawych tytułów. Bez problemu wybierzecie książkę na urlop 🙂

Oto najciekawsze premiery literackie: sierpień 2016!

1. „Życie seksualne mojej ciotki”  – Mavis Cheek

Data wydania: 2.08.2016

Nie jest to nowość wydawnicza, ale przy kolejnym wznowieniu warto przypomnieć tę pozycję.

Dilis to szczęśliwa mama i babcia. Ma kochającego męża i niczego jej w życiu  nie brakuje. Wszystko zmienia się o 180 stopni w dniu pogrzebu jej przyjaciółki. Wówczas przypadkiem poznaje młodszego, przystojnego mężczyznę. Od tej chwili jest w stanie zrobić wszystko, aby z nim się spotkać. Zdolna jest do najgorszych oszustw. Musi ukryć każde spotkanie. Mężowi mówi, że zaprzyjaźniła się z wiekową ciotką, którą ledwie pamięta z dzieciństwa. Kiedy znajomi pytają, co się z nią dzieje, odpowiada, że ma menopauzę. Kochanka zwodzi obietnicami, że wszystko będzie dobrze, musi tylko dać jej trochę czasu na rozwiązanie zobowiązań. Sytuacja jest dla Dilis bardzo trudna, ponieważ nie ma ona wprawy ani w kłamaniu ani w uwodzeniu. Wszystko dodatkowo komplikuje się, gdy na pogrzeb kuzynki zostaje zaproszona owa zapomniana ciotka. Dilis szuka ratunku. Postanawia wtajemniczyć starszą panią w swoje oszustwa. Jej reakcja jest zaskakująca…

2. „Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach”  – Aleksandra Chrobak

Data wydania: 3.08.2016

Aleksandra Chrobak wie o Emiratach wszystko. W swojej książce pokazuje prawdę o tym niesamowitym, pełnym kontrastów kraju. Prawda bywa szokująca. Emiraty to luksus, nowoczesność, przepych, piękna architektura, gigantyczne autostrady, samochody z przyciemnianymi szybami, zasłaniające nie raz mroczne historie. Emiraty to też beduińskie wioski, oazy, targi wielbłądów. Tradycja przeplata się ze współczesnością.

Aleksandra Chrobak zabiera Czytelnika w niesamowitą podróż po swoim drugim domu, bo tym są dla niej Emiraty. Autorka kilka lat mieszkała w Abu Zabi. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

3. „Za wcześnie” Joanna Barnard

Data wydania: 4.08.2016

Ta sierpniowa premiera literacka to pisarski debiut Joanny Barnard, absolwentki anglistyki, laureatki nagrody Bath Novel Award w 2014 roku. Książka zapowiada się obiecująco. Powieść określana jest jako kontrowersyjna, niepokojąca i frapująca, a do tego zbiera pochlebne opinie.

„Co za wspaniały debiut! Autorka obdarzona wielkim talentem przedstawia trudny i skomplikowany temat z niezwykłą wrażliwością i zręcznością”. – Louise Douglas

„…zapadająca w pamięć, potężna i fascynująca lektura. Joanna Barnard z wielką zręcznością, subtelnością i współczuciem napisała przykuwającą uwagę i prowokującą powieść, która zasługuje na przeczytanie”. – Liz Robinson, „LoveReading”

Fiona Palmer nigdy nie zapomniała swojej pierwszej miłości. Była samotną nastolatką, a on przystojnym i uprzejmym nauczycielem języka angielskiego. Teraz Fiona ma trzydzieści lat i przypadkiem spotyka byłego nauczyciela, Henry’ego Morgana. Jak się okazuje, jej uczucia i pragnienia wracają błyskawicznie. Kobieta nie zważa na to, że ma męża i nawiązuje romans z byłym nauczycielem. Wracają wspomnienia. Fiona mimo intensywnych emocji zawsze miała kontrolę nad ich relacją. Czy na pewno? Czy ich związek będzie platoniczny? Czy wiek ma znaczenie? Jaki naprawdę jest Morgan?

Debiutancka powieść Joanny Barnard to opowieść o obsesji, zaufaniu, uczciwości i zdradzie. Intymny ton książki sprawia, że historia wciąga Czytelnika.

4. „Zgnilizna. Krucze pierścienie. Tom 2”  – Siri Pettersen

Data wydania: 9.08.2016

Kolejna wydawnicza premiera sierpnia to drugi tom cyklu „Krucze pierścienie”, sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie.

„Wyobraź sobie, że zostałeś wygnany do nieznanego świata. Bez tożsamości. Bez rodziny. Bez pieniędzy. I powoli zaczynasz sobie uświadamiać, kim tak naprawdę jesteś.

Hirka utknęła w umierającym świecie, rozdarta pomiędzy łowcami ludzi, martwo urodzonymi oraz tęsknotą za swoim przyjacielem Rimem. W wielkomiejskiej rzeczywistości jest łatwym łupem, ale walka o przetrwanie blednie w obliczu tego, co ma nastąpić, gdy Hirka zdaje sobie sprawę, kim jest”.

Pierwsza część serii to „Dziecko Odyna” była debiutem literackim Siri Pettersen, za który norweska pisarka została nagrodzona. Zyskała od razu spore grono fanów i uznanie krytyków. Nowa „Zgnilizna” Pettersen na pewno ich nie zawiedzie.

5. „Koszmarny Karolek i podstępne postępki”  – Francesca Simon

Data wydania: 17.08.2016

Nie jeden rodzic miałby ochotę wytarmosić Karolka za uszy. Dlaczego? Bo jak sam tytuł mówi jest koszmarny. Dzieci uwielbiają go jednak. Książka „Koszmarny Karolek i podstępne postępki” w dziesięciu głównych rozdziałach  ukazuje prawdziwe oblicze chłopca. Dowiecie się dlaczego jego młodszy brat Damian zamienił się w mumię, jaki ma pomysł Karolek na zarobienie dużych pieniędzy, jaki ma pomysł na podział domowych obowiązków, czy też jak można ułatwić sobie życie. Ta wielka księga zawiera także bardzo zabawne dodatki: menu Koszmarnego Karolka, jego listę zakupów, karteczki od mamy i pani Kat-Toporskiej.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać Koszmarnego Karolka, to macie doskonałą okazję. Książki Francescy Simon to gwarancja dobrej zabawy. Rozbawi Was do łez. Na ich podstawie opowiadań Simon został też zrobiony animowany serial dla dzieci.

6. „Siedem lat później”  – Janusz Leon Wiśniewski, Dorota Wellman

Data wydania: 17.08.2016

To nie jest pierwsze spotkanie Doroty Wellman i Janusza Wiśniewskiego. Spotkali się już kilka lat temu. Szczerze porozmawiali o życiu, o uczuciach, o emocjach i tak powstała książka „Arytmia uczuć”. Na kolejną długą rozmowę czekali siedem lat. Nie mogła skończyć się inaczej, jak napisaniem następnej książki. Wiśniewski – naukowiec, erudyta i mistrz władania kobiecymi emocjami. Wellman – nieznośnie błyskotliwa, kobieta z wielkim sercem i „jajami”.

Niesamowite osobowości, genialny duet. Dorota Wellman potrafi zadawać szczere, mądre, bezpośrednie i drażniące pytania. Jej przyjacielska rozmowa z pisarzem jest intymna, poruszająca, poważna i zabawna. Dziennikarka przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. Pyta o najbardziej osobiste i delikatne aspekty życia. O relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o to, jak to jest być Polakiem w Niemczech, o to, co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość.  Pada też pytanie, co autor „Samotności w sieci”  zrobiłby z miłości.

7. „Hipotermia” Arnaldur Indridason

Data wydania: 17.08.2016

Książka, na którą musieliśmy czekać kilka lat. Premierę miała w 2009 roku, do nas jednak dotarła dopiero teraz. Islandzki mistrz kryminału zaprasza!

Młoda kobieta, Maria, popełnia samobójstwo w swoim domku wypoczynkowym nad jeziorem Thingvellier. 30 lat wcześniej, ojciec Marii, Magnus, spadł z łodzi i utopił się w tym samym jeziorze. Od czasu jego śmierci Maria mocno związała się z matką. Mieszkała z nią i opiekowała się, kiedy kobieta umierała na raka. Wiele osób uważało, że to przez stratę matki Maria popełniła samobójstwo. Innego zdania jest przyjaciółka Marii, Karen. To ona odkryła ciało. Wiedziała, że koleżanka ma doskonały nastrój, a z matką kontaktuje się za pośrednictwem medium. Karen przekazuje wszystkie informacje Erlendurowi. Komisarz stopniowo dowiaduje się o tragicznych wydarzeniach z życia kobiety. Jego nieoficjalne śledztwo krąży także wokół niewyjaśnionych zaginięć na Islandii.

8. „Przez niego zginę”  K.A. Tucker

Data wydania: 24.08.2016

Ciekawą zapowiedzią literacką na sierpień jest thriller K.A. Tucker. Jej zapowiedź zacznę cytatem z prasy.

„Thriller, przy którym będziesz obgryzać paznokci … sprytnych zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu, a właśnie wtedy, gdy myśli, że zorientował się, co się stało z Celine, historia skręca w innym kierunku” – Publishers Weekly

Celine Gonzalez miała wszystko, apartament na Manhattanie, wymarzoną pracę, jako rzeczoznawca   w dużym domu aukcyjnym. Dlaczego miałaby popełnić samobójstwo? Maggie Sparkes przybywa do Nowego Jorku, żeby spakować rzeczy najlepszej przyjaciółki. Dla policji sprawa jest jasna – popełniła samobójstwo trując się. Kiedy Maggie pakuje rzeczy Celine odkrywa coś niewiarygodnego. Dowiaduje się też, że w życiu Celine był mężczyzna, w którym była zakochana. Nie powiedziała o tym nikomu, nawet jej. Maggie zaczyna odkrywać coraz więcej, znacznie więcej niż się spodziewała. Jej dociekliwość sprawia, że bezwzględny zabójca teraz ją bierze na cel. Nie cofnie się przed niczym.

9. „S.E.K.R.E.T. 2”  – E. M. Adeline

Data wydania: 31.08.2016

„Sekret 2” to zapowiedź wydawnicza na sierpień. Książka to druga część bestsellerowej trylogii erotycznej E.M. Adeline. Autorka po raz kolejny zabiera Czytelniczki do świata wyrafinowanych fantazji erotycznych. Znacie już 35-letnią Cassie, wdowę zakochaną w swoim szefie. Jej życie nie było łatwe. Mąż pił i znęcał się nad nią. Nie miała zbyt wielu powodów do radości, a śmierć małżonka nic w jej smutnym życiu nie zmieniła. Los wzięła w swoje ręce dzięki organizacji Sekret. Jej działalność nie ma nic wspólnego z pomocą społeczną. Ta firma proponuje zupełnie co innego… Niezobowiązujący seks. Cassie odkryła siebie na nowo. Dziesięć erotycznych fantazji i dziesięciu zupełnie obcych mężczyzn, zmieniło jej życie. Jej seksualne pragnienia urzeczywistniły się, a ona stała się nową osobą. Teraz jest już członkinią stowarzyszenia i może pomagać innym kobietom. Wybiera  Dauphine, właścicielkę sklepu z ubraniami vintage.

Erotyczna trylogia A. M. Adleine to odważna lekka, odważna i intrygująca seria podbijająca serca kobiet na całym świecie.

10. „Gniazdo”Sweeney Cynthia D`Aprix

Data wydania: 31.08.2016

Ciekawe, jak ta książkowa premiera zostanie odebrana w Polsce? W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie błyskawicznie stała się bestsellerem i zachwyciła krytyków.

Rodzina Plumbów ma mnóstwo problemów i to bardzo poważnych. Choć ojciec rodzeństwa zgromadził spore pieniądze, nie są oni bogaci. Melody, zbliża się 40. Jest gospodynią domową i stara się związać koniec z końcem. Do tego wsi nad nią kredyt hipoteczny. Beatrice udało się kiedyś odnieść pewne sukcesy jako pisarce. Niestety literacko utknęła w martwym punkcie i nie potrafi skończyć powieści, którą ma na tapecie. Jack przez przez wiele w związku z Walkerem. Prowadzi sklep z antykami, by ratować sklep zadłuża się po uszy.

Jedyny ratunek dla rodzeństwa to pieniądze zgromadzone na funduszu powierniczym zmarłego ojca. Niestety Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.
„Gniazdo” pokazuje współczesną, amerykańską rodzinę z humorem i wrażliwością. Myślę, że to doskonała książkowa propozycja na wakacje.

Po który tytuł najpierw sięgniecie? Piszcie na co czekacie!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf