SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Słownictwo i fiszki niemieckie

Nauka słownictwa jest niezwykle ważna w trakcie poznawania nowego języka. To dzięki znajomości słów i ich znaczeń, możemy budować całe zdania i wyrażać nasze myśli. Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której chciałeś powiedzieć coś po niemiecku, ale brakowało Ci znajomości słówek, żeby to odpowiednio wyrazić? Na pewno tak! Niemiecki nie jest prostym językiem, a nauka słownictwa jest tutaj bardziej skomplikowana, niż w innych przypadkach. Jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości? Dzięki odpowiednim książkom ze słownictwem niemieckim lub fiszkom po niemiecku, które znajdziesz na Gandalf.com.pl. Nauka niemieckiego jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Słownictwo niemieckie – poziom podstawowy

Jeśli jesteś początkującym uczniem języka niemieckiego, zacznij od prostych słówek i sformułowań. Skup się na frazach, które wpisują się w poziomy A1 i A2 (odpowiednie oznaczenia poziomów znajdziesz na wszystkich podręcznikach). Dzięki nim zdobędziesz podstawę do tego, że móc rozwijać się na wyższych poziomach językowych. Pamiętaj, że zaniedbania na wczesnym etapie nauki, skutkują brakami na wyższych poziomach, które przy natłoku materiału ciężko jest nadrobić. Dlatego, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę ze słownictwem niemieckim, zdobądź silne podstawy, na których będziesz się opierać na kolejnych szczeblach poznawania języka niemieckiego. 

Słownictwo niemieckie – poziom zaawansowany

Jeśli posiadasz już podstawy języka niemieckiego i zakres najważniejszych słówek masz już w małym palcu, to czas wejść na wyższy poziom. Kolejne poziomy językowe – B i C, to kolejno średniozaawansowany i zaawansowany poziom. Każdy z nich cechują inne zestawy zarówno słownictwa niemieckiego, jak i gramatyki. Jeśli chcesz skupić się na nauce czasów, odmian i budowy zdania, zajrzyj do działu książek do gramatyki niemieckiej. Różnica pomiędzy poziomem B i C, zarówno jeśli chodzi o gramatykę, jak i o słownictwo niemieckie, jest bardzo duża. Dlatego świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju książki ze słownictwem niemieckim, jak i pomocnicze fiszki po niemiecku.  Pamiętaj o tym, żeby wraz ze znaczeniem słówek, zapoznawać się także z ich wymową. Sama znajomość znaczenia jest bardzo istotna, jednak właściwy akcent, intonacja i wymowa odgrywa równie istotną rolę. 

Niemiecki – fiszki

Czym są fiszki? Fiszki to karty zapisane obustronnie. Na jednej ze stron znajduje się słówko po niemiecku, a na drugiej tłumaczenie tego słowa, jego znaczenie czy inne ważne informacje. Fiszki niemieckie stanowią alternatywę dla tradycyjnych książek ze słownictwem niemieckim. Fiszki po niemiecku są bardzo uniwersalne – możesz je powtarzać w drodze i w każdych innych okolicznościach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i są znacznie lżejsze niż podręcznik. Dodatkowo, ucząc się słówek z fiszek niemieckich, nie kusi Cię zerknięcie na tłumaczenie obok, dlatego że znajduje się ono dopiero po drugiej strony karty.  Fiszki po niemiecku usprawniają naukę słówek, wybierz więc zestaw dostosowany do Twojego poziomu językowego i działaj!

Język niemiecki nie należy do najprostszych języków europejskich. Jego znajomość jest jednak przydatna, zarówno na polu zawodowym, jak i na ścieżce edukacji. Żeby móc w pełni opanować najpierw podstawy, a potem także i wyższe poziomy znajomości języka niemieckiego, musisz skupić się na nauce słownictwa niemieckiego. Do tego pomocne będą książki do słownictwa niemieckiego albo fiszki niemieckie


... ...
Zobacz więcej produktów