Zaznaczcie w kalendarzach: nadchodzi Międzynarodowy Dzień LEGO!

aktualności Międzynarodowy Dzień LEGO Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień LEGO. A jak lepiej uczcić ten dzień, niż spędzając go na układaniu ulubionego zestawu? 😉 W tym roku obchodzimy już 65-lecie złożenia patentu na te duńskie zabawki. Zobacz, jak przez ten czas zmieniły się popularne klocki, skąd pomysł na ich święto, a także co aktualnie mają w swojej ofercie. Uwaga! Znajdzie się tu coś nie tylko dla dzieci!

Światowy Dzień Klocków LEGO

Po co dzieciom klocki LEGO?

Banalne pytanie! Do zabawy. Ale to akurat rzadko kiedy przekona rodziców do zakupu nowej zabawki 😉 Jakie korzyści mogą więc czerpać maluchy z układania kolorowych zestawów ulubionych klocków?

  • LEGO rozwija wyobraźnię… –  taki wybór klocków o różnych kształtach i rozmiarach sprawia, że maluchy rozwijają naturalną potrzebę połączenia ze sobą kilku wybranych elementów, żeby zobaczyć czy rzeczywistość pokrywa się z ich wyobrażeniem,
  • klocki pobudzają kreatywność – widząc tyle kolorowych elementów, w małych główkach pojawiają się tysiące pomysłów na to, co można z nich zbudować, niekoniecznie trzymając się dołączonej instrukcji! 😉
  • LEGO uczy kształtów i kolorów – szeroki wybór zestawów, składających się z różnokolorowych elementów, o różnych kształtach i rozmiarach, pozwala na ich naukę przez zabawę,
  • układanie uczy komunikacji i współpracy – wspólne układanie zestawów z rodzicami czy rodzeństwem sprawi, że dzieci nauczą się poprawnie artykułować swoje myśli, prosić o pomoc czy wyrażać swoją opinię.

Teraz już wiecie, dlaczego warto skusić się na nowy zestaw dla Waszej pociechy? 😉

LEGO: zestawy (nie) tylko dla dorosłych

Oryginalne, ciekawe, inspirujące, a nawet pełniące funkcję dekoracji do mieszkania. LEGO doskonale zdając sobie sprawę z tego, jak ich zestawy uwielbiane są nie tylko przez dzieci, wyszło naprzeciw oczekiwaniom dorosłych! I nie, wcale nie oznacza to, że musicie w gronie znajomych układać posterunek policyjny 😉

Kolekcje LEGO dla starszych budowniczych:

  • LEGO: Rozrywka – ulubieni bohaterowie filmów, seriali czy gier przeniesieni do rzeczywistości LEGO? Czemu nie! Dzięki zestawom z Harry’ego Pottera, Przyjaciół, Kevina samego w domu, uniwersum Marvela czy DC i wielu, wielu innych produkcji, poczujesz się jak scenarzysta i dziecko w jednym! To zestawy dla prawdziwych fanów, w końcu jaki fan Przyjaciół nie chciałby mieć mieszkania Moniki i Rachel w mini wersji?
  • LEGO: Sztuka i rozrywka – kwiaty do wazonu ułożone z klocków? Tak! Gitara? But marki Adidas? Mapa świata? Tak, tak, tak! LEGO wśród swoich licznych kolekcji posiada linie takie jak Art, Icons czy Ideas. Każda z nich zawiera mnóstwo ciekawych i zaskakujących zestawów. Co prawda wymagają one sporo czasu, ale dla takiego efektu zdecydowanie warto!
  • LEGO: Historia i architektura – nie miałeś nigdy okazji odwiedzenia brytyjskiego London Eye, Big Bena czy mostu Tower Bridge? Nic straconego! Teraz to one może odwiedzić Ciebie! Wystarczy, że wybierzesz jeden z zestawów LEGO Architecture. Razem z nimi przeniesiesz się w różne zakątki świata!

LEGO: Pojazdy – nieważne, czy jesteś fanem szybkich fur, czy zabytkowych samochodów, czy też wolisz motory, czy statki kosmiczne… Dzięki zestawom z linii Technic, możesz wcielić się w rolę ich konstruktora i na własnym stole zbudować modele podziwiane na ulicach! Do wyboru masz nie byle jakie pojazdy, bo autentyczne modele od BMW, Lamborghini czy Mercedesa!

LEGO w wersji Eko? 

LEGO rozpoczyna prawdziwą, ekologiczną rewolucję! Firma oficjalnie ogłosiła, że rezygnuje z wytwarzania popularnych klocków z plastiku. Poszukiwania odpowiedniego tworzywa trwały dość długo, ale ostatecznie się opłaciły. Znaleziono tworzywo, które zastąpi plastik i to w 100%, a będzie nim trzcina cukrowa. Ważnym wyznacznikiem w trakcie poszukiwań było to, żeby elementy, pomimo zmiany materiału, nie straciły swojego koloru, połysku i wytrzymałości, a to nie lada wyzwanie! Dotychczas na proces produkcji przeznaczano ok. 90 tys. ton plastiku rocznie. Całkowite wyeliminowanie plastiku ma nastąpić do 2030 roku. Wcześniej jednak firma zapowiedziała rezygnację z plastikowych torebek, w które pakowane są klocki.

Skąd się wzięło święto klocków LEGO?

Produkcja klocków ruszyła w 1949 roku. Patent przyznano jednak dopiero kilka lat później, bo w 1958 roku, dokładnie właśnie 28 stycznia i to za dwie minuty druga! To właśnie na cześć tego momentu obchodzimy Międzynarodowy Dzień LEGO. Z tej okazji pamiętajcie o tym, żeby wyciągnąć z szafy pudło z klockami albo kupić nowy zestaw. Potem spędźcie czas z rodziną lub przyjaciółmi na układaniu go!

Chcesz wiedzieć więcej o pochodzeniu tych słynnych, duńskich klocków? Zajrzyj do naszego wpisu pt. Historia LEGO: wszystko, co warto wiedzieć. Ciekawostki, fakty, historia!

Udostępnij:
26 stycznia 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.