Polecamy

„Nora” Katarzyny Puzyńskiej – 9. tom sagi kryminalnej o Lipowie

Książka Katarzyny Puzyńskiej - Nora
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Nora” Katarzyny Puzyńskiej to nowa część bestsellerowej sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa, w której znika młoda dziewczyna, kobieta ginie w szpitalu psychiatrycznym, a tuż obok starej karuzeli odkryte zostają brutalnie okaleczone zwłoki. Czy Daniel Podgórski poradzi sobie z nowym śledztwem, gdy jego prywatne życie to pasmo problemów?

Ocena Blog Gandalf:

Nora Lipowo, Tom 9

Seria o Lipowie jednym z najpopularniejszych cykli kryminalnych w Polsce

„Nora” Katarzyny Puzyńskiej to już 9. część jednej z najpopularniejszych serii kryminalnych w Polsce. I określenie „najpopularniejszych” nie wzięło się tutaj przypadkowo, bowiem książki Puzyńskiej często porównuje się do bestsellerowych tytułów Agathy Christie czy szwedzkiej pisarki Camilli Läckberg. Wszystko za sprawą niesamowicie wciągających fabuł, które idealnie wpisują się w gatunek kryminałów i thrillerów psychologicznych. Trzeba jednak podkreślić, że autorka nierzadko rozbudowuje swoje powieści o dodatkowe wątki obyczajowe i społeczne, które czynią je jeszcze bardziej realnymi i sprawiają, że trudno się od nich oderwać.

„Nora” Katarzyny Puzyńskiej, czyli 9. część sagi

„Nora” Katarzyny Puzyńskiej to oczywiście kontynuacja serii o policjantach z Lipowa – niewielkiej wsi, w której toczy się fabuła wszystkich książek należących do sagi. Cykl rozpoczyna „Motylek” wydany w 2014 roku, który został świetnie przyjęty przez miłośników tego gatunku oraz krytykę. Jego sukces kontynuowały potem kolejne tomy, w tym m.in. „Łaskun” czy „Czarne Narcyzy”, a prawa do tłumaczenia książek Puzyńskiej trafiły aż do ponad 20 krajów. Co tym razem przygotowała dla nas autorka?

O czym jest „Nora” Katarzyny Puzyńskiej?

Fabuła „Nory” zapowiada się naprawdę wciągająco i prawdopodobnie stanie się kolejną świetną pozycją w całej sadze. Berenika to zbuntowana nastolatka, która lubi podążać własnymi drogami. Nie po raz pierwszy znika z domu, ale tym razem ma z tym coś wspólnego ojciec jednego z policjantów. W tym samym momencie w szpitalu psychiatrycznym ginie pacjentka, która tuż przed śmiercią wysyła tajemniczą, krótką wiadomość z prośbą o pomoc. Nikt nie ma pojęcia czy kobieta wiedziała, że ktoś planuje pozbawić ją życia, ale okazuje się, że związek może mieć z tym brutalnie okaleczone ciało znalezione obok starej karuzeli. Pośród pól znajduje się natomiast studnia, która prawdopodobnie kryje kolejną tajemnicę. A jak gdyby tych było zbyt mało, Daniel Podgórski musi poukładać swoje życie prywatne, by w pełni skupić się na śledztwie. I oby zdążył to zrobić zanim zginie kolejna osoba…

Kolejna tajemnicza fabuła, od której nie można się oderwać

Fabuła „Nory” Katarzyny Puzyńskiej to po raz kolejny misternie utkana sieć tajemnic i sekretów. Autorka znów udowadnia, że porzucenie kariery psychologa na rzecz oddania się pisarstwu było doskonałym pomysłem, bowiem już teraz możemy być pewni, że książka powtórzy sukces poprzednich części. Skomplikowana historia, w której atmosfera grozy i napięcie wzrastają z każdą kolejną stroną, a do tego znani bohaterowie – to właśnie sprawia, że po tę książkę powinni sięgnąć przede wszystkim fani tego cyklu. To jednak przykład doskonale skrojonego kryminału, który z całą pewnością spodoba się także tym czytelnikom, którzy jeszcze nigdy nie wybrali się do Lipowa. I być może okaże się świetnym wstępem do poznania całej serii.

„Norę” Katarzyny Puzyńskiej możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf