„Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza – thriller na miarę światowych bestsellerów

Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl 328 wyświetleń
Brak komentarzy
Udostępnij:

Zyskał miano „Króla kryminału”, a Tess Gerritsen porównuje go z Jo Nesbo i Stiegiem Larssonem. Stworzył komisarza Forsta, Joannę Chyłkę i Zordona. 15 stycznia obchodził swoje urodziny, a już niebawem ukaże się jego nowa książka, która ma szansę stać się najlepszym polskim thrillerem tego roku. Oto Remigiusz Mróz i jego „Nieodnaleziona”.

Ocena Blog Gandalf:

„Nieodnaleziona” – Remigiusz Mróz mierzy się z thrillerem

„Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza to najnowsza książka jednego z najpopularniejszych współczesnych, polskich autorów, która już niebawem pojawi się na naszych półkach. Mimo młodego wieku, Mróz zdążył już zasłynąć na rynku literackim, a dla miłośników kryminałów stał się jednym z najciekawszych i najchętniej czytanych autorów tego gatunku. Jego książki cieszą się niesłabnącą popularnością, a pisarskie umiejętności potwierdzają zdobyte wyróżnienia, które Mróz ma już na swoim koncie. Jest nie tylko laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, ale także jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku aż dwie nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego.

Choć zasłynął przede wszystkim dzięki swoim powieściom kryminalnym, nierzadko sięga także po zupełnie inne gatunki. W jego literackim dorobku znajdują się już książki sensacyjne, polityczne, a nawet fantasy, więc kolejny krok był tylko kwestią czasu. I czas ten właśnie nadszedł, bowiem „Nieodnaleziona” to pełnokrwisty thriller psychologiczny, który ma szansę stać się nie tylko jedną z najciekawszych pozycji tego roku, ale także jednym z najlepszych polskich thrillerów w ogóle.

„Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza – o czym jest?

W „Nieodnalezionej” poznajemy Damiana Wernera, który wie, że gdyby tylko przyspieszył swoje zaręczyny choćby o kilka minut, nie zdarzyłby się wypadek. Wypadek, z którego powodu on trafił do szpitala, a jego narzeczona zniknęła na zawsze. Gdy po dziesięciu latach wie już, że nigdy więcej jej nie spotka, przypadkiem trafia w sieci na ślad dziewczyny. Na jednym z profili spotted ktoś zamieszcza zdjęcie ukochanej Damiana, a gdy ten jest w stanie wmówić sobie, że to jedynie niewyobrażalne podobieństwo do zaginionej, na portalu pojawia się druga fotografia. I to fotografia, którą na kilka dni przed zaginięciem wykonał sam Werner i której nigdy nikomu nie pokazał. Choć wydaje mu się, że wie o narzeczonej wszystko, choć spędził z nią wiele lat swojego młodzieńczego życia, choć pamięta, że zaginęła dekadę temu to jednak wszystko mówi mu, że nie wie o niej tak naprawdę niczego…

Thriller na miarę największych światowych bestsellerów

Sam opis wydawniczy „Nieodnalezionej” sprawia, że tę książkę chce się po prostu przeczytać. Tajemnicza atmosfera fabuły może przywodzić na myśl takie tytuły, jak „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins czy choćby „Bad Mommy” Tarryn Fischer, ale znając inne powieści Remigiusza Mroza można mieć pewność, że autor przygotował dla swoich czytelników coś więcej. W „Nieodnalezionej” z pewnością nic nie będzie takie, jakim może się na początku wydawać, a autor po raz kolejny rozpocznie z czytelnikami grę, w której przybliża do rozwiązania zagadki, by za chwilę zatrzasnąć drzwi i rozpocząć zupełnie nowy wątek. Zapowiada się literacka uczta nie tylko dla fanów Mroza, ale także miłośników mocnych, wciągających i zaskakujących thrillerów psychologicznych, których nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie tego gatunku.

Remigiusz Mróz – mistrz (nie tylko) kryminału

Tess Gerritsen pisze, że „Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza”. Nie bez powodu jednak Mróz zajmuje zaszczytne miejsce wśród najpopularniejszych autorów kryminałów na świecie. Fabuły jego książek trzymają tempo, a jeśli akcja zwalnia na chwilę to tylko dlatego, że Mróz niczym mistrz suspensu buduje właśnie napięcie. I choć do jego zaskakujących historii przyzwyczaiły nas głównie takie książki, jak „Ekspozycja” i „Przewieszenie” z komisarzem Forstem czy „Kasacja” i „Zaginięcie” z Joanną Chyłką, „Nieodnaleziona” ma szansę dołączyć do najlepszych tytułów jego autorstwa.

Książkę „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza możesz zamówić na Gandalf.com.pl, a jeśli chcesz sprawdzić czego jeszcze nie wiesz o tym autorze, przeczytaj post „Remigiusz Mróz – młody, zdolny, pracowity”.

Udostępnij:
2 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.