7 książek, dzięki którym poczujesz wakacje

7 książek, dzięki którym poczujesz wakacje Gandalf
Napisane przez Gandalf 418 wyświetleń
Dodaj komentarz
Udostępnij:

Wakacje tuż, tuż! Błękitne niebo, gorące słońce i piękna pogoda zachęcają do tego, by ruszyć w podróż lub po prostu odpocząć w ciszy obcując sam na sam z naturą. Z powodu obowiązków nadal nie czujecie zbliżającego się lata? W takim razie prezentujemy 7 książek, które pomogą Wam poczuć je już teraz!

„Menu świata” – Jacek Piekałkiewicz

Menu świata

Zacznijmy od smaku podróży, bowiem nie da się lepiej poznać nowych miejsc niż przez to, co serwuje lokalna kuchnia. Jacek Piekałkiewicz – jeden z najpopularniejszych polskich podróżników, w swojej nowej książce pt. „Menu świata”, zachęca do jak najpełniejszego „smakowania” każdego odwiedzanego zakątka na naszym globie. To chyba pierwszy kulinarny reportaż, który czyta się po prostu przepysznie! Gwarantujemy, że zainspiruje Was do dalekich podróży – choćby nawet tylko we własnej kuchni.

„Pacyfik i jeszcze dalej” – Rafał Sigiel

Pacyfik i jeszcze dalej

Wszystkim nam zdarza się marzyć o wielkiej podróży. Gdzieś przed siebie, zupełnie bez planu i celu, ale tak, by w końcu zwiedzić cały świat wzdłuż i wszerz. Paulina i Rafał zamienili te marzenia w życiową drogę i porzucając poukładane życie ruszyli z plecakami w pasjonującą wyprawę. Co ich do tego skłoniło? Wrodzona ciekawość świata i nieokiełznany optymizm, dzięki którym dotarli do najbardziej egzotycznych miejsc na kuli ziemskiej. „Pacyfik i jeszcze dalej” to podróżniczy koktajl, dzięki któremu spędzicie 4 miesiące na Oceanie podróżując jachtostopem, stworzycie własnego minivana i dowiecie się czym współcześnie jest prawdziwa wolność.

„Leśna szkoła dla każdego, Zaprzyjaźnij się z przyrodą” – Peter Houghton, Jane Warroll

Leśna szkoła dla każdego Zaprzyjaźnij się z przyrodą

Nie jesteście gotowi na pełną przygód podróż dookoła świata? Spokojnie! W lesie tuż za miastem, własnym ogrodzie lub miejskim parku także można obcować z przyrodą i świetnie się bawić. To zresztą udowadnia Peter Houghton i towarzysząca mu Jane Warroll, którzy w książce „Leśna szkoła dla każdego” polecają najciekawsze zabawy na świeżym powietrzu. Doskonałe dla maluchów, ale Wam – drodzy dorośli – te pomysły z całą pewnością przypomną dzieciństwo! Magiczny i przepięknie ilustrowany poradnik, który po brzegi wypełniony został inspiracjami.

„Wędrówka z Ablem. Podróż z nomadami przez afrykańską sawannę” – Anna Badkhen

Wędrówka z Ablem Podróż z nomadami przez afrykańską sawannę

Kolejna propozycja dla odważnych podróżników, którzy marzą o dalekiej wyprawie, a hotele all inclusive i wycieczki last minute to wakacje zupełnie nie dla nich. Anna Badkhen, zwana przez nomanów „Anna Ba”, dołącza do pasterskiej rodziny Fulanich i wyrusza z nimi w coroczną wędrówkę wzdłuż południowych obrzeży Sahary. Reportaż, który czyta się niczym niezwykle emocjonalną powieść. Literatura faktu i literatura piękna zamknięte między dwiema okładkami kryjącymi treść, od której nie sposób się oderwać.

„Droga do Indii” – Edward Morgan Forster

Droga do Indii

Choć książka ta pojawiła się na rynku w 1924 roku, do dziś zachwyca miliony czytelników na całym świecie i wciąż doczekuje się kolejnych wznowień. Zachwycająca, fascynująca i zadziwiająca swoim rozmachem opowieść o dalekich Indiach, w których kolonizatorzy i tubylcy żyją w zgodzie, choć wystarczy iskra, by wzniecić bunt. Do Czandrapuru przybywa Adela Quested, by spotkać się ze swoim narzeczonym – miejscowym sędzią Ronnym Heaslopem. Czy jednak miłość w skolonizowanych Indiach jest możliwa? Uczucia, nieznana kultura i zapierające dech w piersi krajobrazy to tylko początek!

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” – Magdalena Witkiewicz

Czereśnie zawsze muszą być dwie

Ta powieść to propozycja szczególnie dla czytelniczek, które lubią urocze historie o miłości. Najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz to niebanalna opowieść o dwojgu ludzi, którzy spotykają się zupełnym przypadkiem, ale to właśnie on sprawi, że zrozumieją czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość. Bo w końcu nawet drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, jeśli mają wydać owoce… Każda strona tej książki to zapach lata, który przypomina o młodzieńczych zauroczeniach.

„Duchowe życie zwierząt” – Peter Wohlleben

Duchowe życie zwierząt

Gwarantujemy Wam, że po lekturze tej książki będziecie mieć ogromną ochotę wyruszyć za miasto i poobcować trochę z naturą. Peter Wohlleben – najpopularniejszy leśnik na świecie, którego czytelnicy poznali, dzięki „Sekretnemu życiu drzew”, w swojej nowej książce podgląda świat zwierząt i odsłania przed nami jego tajemnice. Dowiecie się mnóstwa ciekawych rzeczy o uczuciach i emocjach naszych dwu- i czworonożnych przyjaciół, którzy, jak się okazuje, nie różnią się od nas tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie 7 książek okaże się dla Was inspirujące i już niebawem w Wasze ręce wpadnie tytuł, dzięki któremu poczujecie zbliżające się wakacje!

Udostępnij:
12 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.