Aktualności Archiwum

Prezent na Walentynki dla Niego – powiedz książką „kocham Cię”

Avatar
Napisane przez Gandalf

   Był wpis z walentynkowymi propozycjami książek dla Niej: „Prezent na Walentynki dla Niej – powiedz książką „kocham Cię””. Zgodnie z obietnicą dzisiejszy wpis będzie poświęcony literaturze dla Niego.

   Romantyczna kolacja, albo zwariowany wypad na gokarty. Wieczór w kinie albo dzień na strzelnicy. Na pewno macie mnóstwo pomysłów co podarować ukochanemu mężczyźnie. Cokolwiek zdecydujecie doskonałym dodatkiem będzie książka, która podkreśli Wasze uczucia. Książka, która powie, jak bardzo go kochasz. Jaką lekturę podarować zależy wyłącznie od osobowości i upodobań mężczyzny. Jaki jest – Ty to wiesz najlepiej.

   Ja pokusiłam się o podzielenie mężczyzn na kilka typów. Do każdego przypisałam propozycje książek 🙂 Liczę za zainspirują Twój wybór.

Walentynkowe propozycje książek dla Niego:

NIE MAJSTERKUJE

   Nie każdy jest złotą rączką. Kapiący kran, zepsuta spłuczka, nieskręcona miesiącami półka, to absolutnie nie przeszkadza w czytaniu. Daj mu na Walentynki książkę i powiedz, że kochasz jego „niemajsterkowanie” 🙂

„Roman Wilhelmi. Biografia”  Marcin Rychcik

   Nikodem Dyzma i Stanisław Anioł – te role Wilhelmiego najbardziej utkwiły w naszej pamięci. Był on jednak także genialnym aktorem teatralnym, który stworzył mnóstwo niezapomnianych kreacji. Prywatne życie aktora nie ustępuje zawodowemu – jest równie ciekawe. W książce Rychcika o Romanie Wilhelmim opowiadają ludzie kultury, jego syn i znajomi.

„Kałasznikow. Prawdziwa historia najsłynniejszej broni świata” C. J. Chivers

   Chivers to dziennikarz i reporter pracujący między innymi w Afganistanie, Pakistanie, Rosji. Zdobywca Pulitzera. Na blisko 600 stronach opisał fenomen najbardziej znanej broni. „Kałasznikow znalazł się na fladze Hezbollahu, „wystąpił” w niezliczonej ilości filmów i gier komputerowych, a Goran Bregovič skomponował o nim jeden ze swoich przebojów”. To świetna propozycja nie tylko dla miłośników historii.

LUBI SPORT

   No tak, tu pewnie można zakwalifikować każdego mężczyznę. Jeśli sam nie uprawia sportu, to go na pewno ogląda. Jak nie piłkę nożną, to tenis. Jak nie tenis, to siatkówkę. Oczywiście może też być fanem kilku dyscyplin. Lubi rywalizację i adrenalinę!

„Król szczurów” James Clavell 

   Ta niesamowita powieść jest oparta na faktach. Clavell opisuje życie w japońskim obozie Czangi w Singapurze. Więzieni są tam angielscy, amerykańscy i australijscy żołnierze, którzy walczyli przeciwko Japonii w Wojnie o Pacyfik. Ich codzienność jest straszna. Głodują, chorują, pozbawieni są kontaktu ze światem i muszą ciężko pracować. Jednak nawet w takich warunkach można być królem. Tę klasykę literatury czyta się, jak świetny reportaż.

„Mężczyzna i chłopiec”  – Tony Parsons 

   Niektórzy porównują tę książkę do dziennika Bridget Jones. Ta historia opowiedziana jest z perspektywy młodego mężczyzny. Jego życie zmienia się, kiedy ulega chwilowemu zapomnieniu i zdradza żonę. Na domiar złego traci pracę… Kontynuacją opowieści jest książka „Mężczyzna i żona” .

„Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego”  – Zach Even- Esh


Coś dla czynnych sportowców lubiących nowe wyzwania. „Jeśli naprawdę chcesz eksperymentować z obciążeniem zewnętrznym, najlepszą książką jest Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego niesamowitego Zacha Even-Esha” – Paul Wade, autor „Skazanego na trening”. Jak mówi autor, jest to a mixture of science & hell ? Mieszanka nauki z piekłem – skrajnie wybuchowa”.

KOCHA JEŚĆ

   Możesz go za to kochać, albo możesz widzieć w tym problem. Jednak dzień zakochanych to nie moment na dywagacje na temat zbędnych kilogramów.

„Rzeźnik” John Lutz

   Świetny thriller, który wszedł spod bardzo wprawnego pióra Lutza. Autor ma bowiem na swoim literackim koncie około pięćdziesięciu książek! Tytułowy „rzeźnik” to zabójca młodych kobiet. Jest okrutny i przebiegły.

„Jedz, módl się, jedz” Michael Booth

   Zbliżający się do czterdziestki dziennikarz kulinarny wyrusza z żoną i dwójką dzieci w podróż do Indii. Mają to być trzymiesięczne duchowe wakacje. Organizatorką wyprawy jest Lissen, żona Michaela. Martwi się o męża, który zaczął za często sięgać po alkohol i czuć niechęć do pracy. Indie na początku interesują go tylko od strony kulinarnej. Z czasem poznaje je dokładniej.

GAPI SIĘ W KOMPUTER

   Potrafi całymi dniami siedzieć przed komputerem. Zachowuje się przy tym jak „obcy” i potrafi wyglądać, jak mniej inteligentna wersja samego siebie. Ty z kolei jesteś wdzięczna za wynalezienie słuchawek, a próbując nawiązać kontakt z ukochanym stosujesz różne wersje mowy ciała. Wyrusz na ratunek swojemu mężczyźnie i podaruj na Walentynki książkę, która oderwie go od komputera.

„Wersje nas samych” Laura Barnett

   Zastanawiamy się czasami, co by było, gdyby… Gdyśmy kiedyś, w jakimś momencie podjęli inną decyzję, powiedzieli coś innego… „Wersje nas samych” to wciągająca opowieść o znajomości Evy i Jima. W zasadzie to trzy różne wersje ich historii, pokazujące, jak ogromy wpływ na nasz los mają na pozór błahe decyzje.

„House of cards. Ostatnie rozdanie” Michael Dobbs 

   Tytuł dla wielu kojarzy się pewnie przede wszystkim z serialem z Kevinem Spacey. I słusznie. Jednak zanim postał serial były książki Dobbsa. „House of cards” to opowieść political fiction z wątkami sensacyjnymi. Ta seria wciągnęła miliony Czytelników. Wartka akcja, świetny język. Polityka, władza, strach…

NOSI KRAWAT

   Jest typem pracoholika. Zawsze się spieszy, zawsze ma napięty grafik, zawsze musi wszystko dopiąć na ostatni guzik. Nigdy nie ma czasu na relaks. Masz wrażenie, że już nie potrafi odpoczywać. Co z tym zrobić? Możesz między innymi, na początek, podejść do tematu z poczuciem humoru, i podarować najdroższemu w dniu zakochanych książkę. Te propozycje skłonią go do relaksu…

„Mała księga spokoju. Odstresownik” Joanna Nogaj

   Kolejny pomysł z poczuciem humoru, żeby na co dzień zestresowany mężczyzna, wrzucił czasami na luz. Odstresownik pozwoli na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu. Autorka proponuje różne ćwiczenia i kreatywne zadania. Książka to także miejsce na przemyślenia i notatki.

„Legenda Barneya Thompsona” Douglas Lindsay

   Czyta się szybko i przyjemnie, więc Twój mężczyzna powinien wciągnąć się. Tytułowy bohater to niepozorny fryzjer, którego zaczęła przytłaczać codzienność. Wszystko się zmienia, kiedy Barney zostaje seryjnym mordercą… Książka utrzymana jest w klimacie czarnego humoru. Świetna rozrywka!

CENI KLASYKĘ

„Ojciec chrzestny” Mario Puzo

   Adaptacja książki obsypana Oscarami jest znana wszystkim. Niezapomniane kreacje, muzyka… Jenak „Ojciec chrzestny” to nit tylko film. To przede wszystkim najsłynniejsza i najlepsza powieść gangsterska wszech czasów. Mario Puzo zabiera Czytelnika do świata mafijnych rodzin, gangsterskich porachunków, żelaznych zasad i ludzi honoru.

„Zabić drozda” Harper Lee

   To powieść ponadczasowa. Harper Lee wyśmienicie kreśli tło obyczajowe i historię przemian zachodzących na amerykańskim południu. To książka o dojrzewaniu, przyjaźni, tolerancji, szacunku, wolności, prawdzie. Powieść wciąga i porusza do głębi.

„Jeżeli jest tylko jeden rodzaj ludzi, nie ma miedzy ludźmi zgody? Jeżeli wszyscy są tacy sami, dlaczego starają się być inni, żeby pogardzać sobą nawzajem?”.

       Jaki jest Twój mężczyzna? Jaka książka mu się spodoba? Co podarujesz mu na Walentynki?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf