Aktualności Archiwum

Kalendarz imprez na lato 2016. Koncerty, festiwale, imprezy plenerowe

Avatar
Napisane przez Gandalf

Lato, wakacje to idealny czas, żeby ruszyć się z domu. Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić czas i gdzie się wybrać, być może w kalendarzu imprez na lato 2016 znajdziecie coś dla siebie. Zebrałam najciekawsze moim zdaniem, wydarzenia muzyczne, filmowe, plenerowe, a wśród nich na przykład spektakularny festiwal balonowy, czy pirotechniczny. Znajdziecie wśród nich mniej i bardziej popularne festiwale w bardzo różnym klimacie. Uważam, że jest w czym wybierać.  Sami zobaczcie 🙂

29 czerwca – 2 lipca / Lotnisko Gdynia-Kosakowo
Heineken Open’er Festival

opener

Open’er, jak co roku może pochwalić się świetną sceną muzyczną. W tym roku na letniej imprezie wystąpią m.in.: Dawid Podsiadło, Florence & The Machine, Bastille, Foals, Kamp!, LCD Soundsystem, Kygo, M83, Red Hot Chilli Peppers, Pharrel Williams, Sigur Ros, Tame Impala, Terrefic Sunday, The 1975, The Last Shadow Puppets, Wiz Khalifa, Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir.

Muzyka to nie wszystko. Festiwal co roku dba o to, żeby program był urozmaicony. Open’er to między innymi książki. Organizatorzy na tegoroczną imprezę zaprosili Łukasza Orbitowskiego, Jacka Hugo-Badera i Justynę Kopińką.  Będzie też festiwalowa biblioteka. Festiwal dba także o najmłodszych. Z myślą o nich organizowana jest strefa Kids Zone. Będą również strefy sportu, eko i NGO.

1 – 3 lipca / Szczecinek
Międzynarodowy Festiwal Balonowy

festiwal balonowy

To największa i najbardziej spektakularna impreza w Polsce organizowana od ponad dekady. W tym roku swoje balony, kolorowe i o fantazyjnych kształtach, obok Polaków zaprezentują Niemcy, Szwedzi i Szwajcarzy. Pod niebo wzbiją się naprawdę oryginalne balony – butelka piwa, wóz strażacki, czy lokomotywa. Atrakcją imprezy są też popisy spadochroniarzy skaczących nad miastem z wysokości 2000 m i nocny pokaz – iluminacja wielkich kolorowych balonów w rytmach muzyki.

1 – 10 lipca / Gdynia
Gdynia Design Days

gdynia-design

Organizowane co roku święto designu odbędzie się tym razem pod hasłem nawiązującym do historii: odzyskania połączenia z morzem. Podczas festiwalu można zobaczyć najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. W programie są liczne wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje. To impreza zarówno dla profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

2 lipca – Łódź, Kielce / 9.07. – Gdańsk / 23.07. – Rzeszów / 20 sierpnia – Szczecin
Festiwal Kolorów

festiwal-kolorow

Z Indii do Polski. Festiwal Kolorów nazywany jest przez Hindusów Holi. To święto radości, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi farbami. U nas nie jest wcale inaczej. Szalona zabawa, kolory, śmiech cieszą tysiące ludzi. Zabawa polega na wyrzucaniu kolorów o pełnych godzinach. Festiwal kolorów to również koncerty, muzyka i różne ciekawe atrakcje.

31 lipca / Augustów, Błonie nad rzeka Nettą
Co Ma Pływać Nie Utonie 

co-ma-plywac

XXI edycja Mistrzostw Polski w Augustowie w Pływaniu na Byle Czym. To największe i najbardziej widowiskowe zawody wodniackie. Impreza to za każdym razem ogromne emocje zarówno dla zawodników, jak też dla widzów. Uczestnicy muszą zbudować ciekawe, nietypowe i nie banalne konstrukcje, które utrzymają się na wodzie i będzie można na nich pływać. W zawodach biorą udział konstruktorzy-amatorzy. Potrafią naprawdę zaskoczyć i wygrać zawody pływając „na byle czym”. Jury ocenia oryginalność konstrukcji oraz ciekawe rozwiązania techniczne.

7 – 9 lipca / Jarocin
Jarocin Festiwal

jarocin-festiwal

Organizatorzy zapewniają, że nie było do tej pory tak mocnego programu imprezy, jak w tym roku. Zaplanowane jest około 50. koncertów! Będą klimaty od ciężkiego rocka po rozbujane reggae. Scena będzie należała do polskich i zagranicznych gwiazd. Jarocin Festiwal to też wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w nowym miejscu dzięki czemu rozstawione zostaną dwie sceny. Zagrają na nich m.in.: Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors i Curly Heads. Gwiazdą imprezy będzie brytyjska formacja The Prodigy. Wszyscy czekają też na koncert zespołu Five Finger Death Punch i Slayer .

7  lipca –  6 sierpnia / Słupsk
Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

festiwal-legend

To już X edycja festiwalu. Tegoroczna impreza ma być wyjątkowa ponieważ to okrągła rocznica. W amfiteatrze w Dolinie Charlotty wystąpią między innymi: Carlos Santana, Suzi Quatro i Kasia Kowalska, Marillion, Deep Purple. Dzięki wyjątkowej atmosferze Festiwal Legend Rocka to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki.

8 – 9 lipca / Węgorzewo
Festiwal Naturalnie Mazury Music & More

naturalnie-mazury

Dwudniowy festiwal muzyki rockowej połączony jest z konkursem dla grup debiutujących na scenie muzycznej. Na scenie zagrają m.in.: Lao Che, Domowe Melodie, Alcoholica i Hiroshima, Hey, Armia, Chassis i Ostrov.

9 – 17 lipca / Sopot
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival

sopot-festival

Program festiwalu jest bardzo  bogaty  i różnorodny. W Sopocie odbędą się liczne pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Na sopockiej imprezie prezentowany jest przekrój kina światowego i Polskiego. Co roku można obejrzeć filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Sundance, Toronto czy Gdynia.

14 – 16 lipca /Kostrzyn nad Odrą
Przystanek Woodstock

woodstock

Przystanek Woodstock to przede wszystkim podziękowanie wolontariuszom Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wystąpi kilkadziesiąt zespołów z Polski i z zagranicy. Na dużej scenie zagrają m.in.: Hey, Luxtorpeda, The Snuff, Lacuna Coil, Dragonforce, Marcelina, Dilated Peoples, Living Colour.

15 – 16 lipca / Ostrów Wielkopolski, Zalew Piaski Szczygliczka
Tatarak Music Festival

tatarak

Beach Stage, Beat Stage i Deepersense Stage to trzy sceny muzyczne, na których wystąpią różni artyści. Pierwsza z nich mieści się na plaży. Nowością jest ostatnia scena – Deepersense. To  undergroundowa muzyka w klimatach chill, downtempo, deep, progressive, techno i psytrance. Na Tatarak Music Festiwal wystąpią między innymi: Easy, Glasse, Snicz, Abyss.

28 – 31 lipca / Zamek w Bolkowie
Castle Party Dark Independent Festival

independent

Jeden z największych europejskich festiwali w klimacie rocka gotyckiego. Pierwsze koncerty odbyły się 1994 roku na zamku Grodziec. W tym roku na scenie w Bolkowie główną gwiazdą będzie legenda sceny gotyckiej zespół Fields Of The Nephilim.

29 – 31 lipca / Płock
Audioriver Festival

audioriver

Impreza dla fanów muzyki elektronicznej. Odbędzie się ponad 70 koncertów na pięciu scenach. A wszystko w czasie dwóch nocy na plaży. W ramach festiwalu zorganizowano też Audioriver Fashion Nights, czyli targi mody niezależnej, Targi Muzyczne Audioriver na płockim rynku Starego Miasta. Stały element festiwalu to także Kino Festiwalowe.

24 -31 sierpnia
Festiwal Lampionów Chińskich / Warszawa, Łazienki Królewskie

festival-lampionow

Kilkaset chińskich lampionów będzie rozjaśniało nocą niebo w letnie wieczory. W każdy piątek i sobotę lipca muzeum zaprasza na spacer śladem łazienkowskich chinoiserie i zwiedzanie Ogrodu Chińskiego. Kolejnym odsłonom Festiwalu będzie towarzyszył bogaty program wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Kolorowe, czerwono-złote lampiony przyjechały do Łazienek prosto z Chin, a dokładnie z miasta Chengdu. Lampiony to tradycyjna chińska dekoracja, a kolor czerwony w chińskiej kulturze  symbolizuje pomyślność i szczęście.

22 – 24 lipca / Czeremcha
Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

festival-kultur

Plenerowy festiwal folkowy, na którym oprócz koncertów są też warsztaty rękodzieła, muzyczne taneczne, kulinarne. W programie poza koncertami są też wystawy, pokazy filmów. W tym roku będzie można nauczyć się wyplatania ze słomy, będą odbywać się też warsztaty garncarskie, filcowania. Na scenie w Czeremsze będzie można usłyszeć m.in. zespoły: Czeremszyna, Mosaik, Gypst Ska Orquesta, Oratnitza, Cimbaliband.

21 – 31 lipca / Wrocław
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

nowehoryzonty

Tegoroczny festiwal to około 200 pełnometrażowych filmów, wśród nich ponad 100 nowych, wyświetlanych w Polsce po raz pierwszy. Ważną częścią filmowego wydarzenia są także retrospektywy mistrzów i współczesnych „nowohoryzontowych” reżyserów, pokazy klasyki kina, wystawy i projekty audiowizualne, koncerty w klubie festiwalowym i bezpłatne pokazy plenerowe na wrocławskim rynku.

22 – 24 lipca / Kołobrzeg
Sunrise Festival

sunrise

To jeden z najpopularniejszych festiwali muzyki klubowej w Polsce. To ogromne multimedialne show, do tego zlokalizowane nad morzem. Ten rok to Steve Angello, Joe Stone, Michael Calfan, Martin Solveig, R3hab, Nervo, Mackenzie Johnson, Andy i Dorothy Sherman.

30 lipca – 7 sierpnia / Kazimierz Dolny i Janowiec n/Wisłą
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

dwa-brzegi

W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu. Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie w tym roku Bogusław Linda.

5 – 7 sierpnia / Katowice
Off Festival

offfestival

To wydarzenie dla miłośników alternatywnego grania, relaksu i odpoczynku. Kiedyś odbywało się w Mysłowicach, teraz festiwal goszczą Katowice. Te wakacje będą należały do takich artystów jak m.in.: Brodka, Derrick May, Beach Slang, Daniel Avery, Clutch, Gusgus, Goat, Heroiny, Jaaa!, Jóga, Jesień.

6 sierpnia – Gdańsk / 20 sierpnia Katowice
Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne

pokazy-pirotechniczne

Impreza zaliczana jest do jednej z największych w Europie. Festiwal w Gdańsku odbędzie się na Stadionie Energa, natomiast w Katowicach na Lotnisku Muchowiec. Dla uczestników festiwalu zostanie udostępniona specjalna strefa trybun wraz z miejscami siedzącymi. Nad końcowym efektem pokazów pracuje ponad 500 osób. W tym roku uczestnicy obejrzą trzy potężne i spektakularne spektakle.

11 – 14 sierpnia / Ostróda
Ostróda Reggae Festival

ostroda-reggae

Po raz szesnasty wojskowe opustoszałe „Czerwone Koszary” na kilka dni wypełnią się fanami muzyki rodem z Jamajki. Jak co roku wystąpią zagraniczni i polscy artyści. Ostróda Reggae Festival od lat cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej. Impreza odkrywa nieznanych jeszcze artystów, pokazuje i promuje nowe zjawiska wokół reggae.

13 -14 sierpnia / Liw
XV Ogólnopolski Turniej Rycerski „O pierścień Księżnej Anny”

turniej-rycerski

W turnieju na zamku w Liwie weźmie udział kilkuset rycerzy i dam z Polski oraz zagranicy. Uczestnicy odtworzą życie w średniowieczu. Będą średniowieczne stroje, tańce, muzyka i walki rycerskie oraz wydarzenia historyczne. Turniejowi towarzyszy wiele atrakcji, m.in. nocne widowisko z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, biesiada, gry i zabawy plebejskie oraz występy artystyczne.

19 – 20 sierpnia / Kraków
Kraków Live Music Festival

krakow-festival

Na początku był hip hop, r’n’b i pop, w kolejnych latach dołączył rock. Wśród artystów, którzy odwiedzą Kraków w wakacje  Massive Attack, Sia, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The Elephant oraz The Neighbourhood.

18 – 21 sierpnia / Katowice
Festiwal Tauron Nowa Muzyka

nowa-muzyka

Event odbywa się na terenie Nowego Muzeum Śląskiego. Zabrzmi tam muzyka z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. Wystąpią m.in. Atom TM & Tobias, Robag Wruhme, JAAA!, Daniel Bloom, A Gim i Eltron John.

Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Jeśli znacie jakieś ciekawe letnie imprezy podzielcie się nimi w komentarzach 🙂

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf