Polecamy Recenzje

„Hel 3” Jarosław Grzędowicz – jedno z najgłośniejszych fantasy tego roku

Jarosław Grzędowicz - Hel 3
Avatar
Napisane przez Gandalf

Świat za kilka dekad. Skorumpowana władza i sterujące światem firmy. Zdehumanizowane społeczeństwo, pierwiastek, który stanowi niekończące się źródło energii i jeden człowiek, który może obudzić ludzi. Oto „Hel 3” – nowa powieść Jarosława Grzędowicza, która zachwyci wszystkich fanów sciene fiction!

Ocena Blog Gandalf:

Hel 3

Po czterotomowej serii „Pan Lodowego Ogrodu”, „Księdze Jesiennych Demonów” i „Wypychaczu zwierząt”, Jarosław Grzędowicz wraca z antyutopijną wizją przyszłości. „Hel 3” to przerażająca podróż do świata, w którym rządzą skorumpowane rządy i korporacje i w którym nie ma miejsca dla indywidualistów. Kolejna pełna niesamowitości, wyrazistych bohaterów i wartkiej akcji książka jednego z najlepszych polskich autorów fantasy, która z całą pewnością spodoba się nie tylko fanom jego powieści, ale także miłośnikom wąskiego gatunku naukowego sciene fiction. Grzędowicz stworzył świat, do którego strach wybrać się z własnej woli, ale po przewróceniu kilku pierwszych stron nie ma już drogi odwrotu.

Hel 3 to specyficzny pierwiastek, który stanowi niewyczerpane źródło energii. Jedynie dwa, w pełni załadowane tiry wystarczą, aby zagwarantować całym Stanom Zjednoczonym prąd przez okrągły rok. Wszystko brzmi świetnie, prawda? Problem jest tylko jeden. Złoża tego pierwiastka znajdują się na księżycu. Czy to jednak może być wyzwaniem dla świata z 2058 roku? Świata, w którym wirtualna rzeczywistość MegaNetu wystarczy zdehumanizowanym jednostkom i w którym jakiekolwiek więzi społeczne zastąpiły omnifony? To właśnie w tej rzeczywistości żyje Norbert – bóg informacji, jedyny chyba inwenciarz, który posiada jeszcze zasady moralne. Jako ostatni sprawiedliwy wie, że dobrze zaprezentowane wieści mogą obudzić uśpione przez skorumpowane rządy i koncerny społeczeństwo. Tylko czy sam jeden jest w stanie stawić czoła tak wielkim siłom, dla których świat jest tylko planszą, a ludzie jedynie pionkami?

„Hel 3” to porywające fantasy, od którego nie sposób się oderwać ani na chwilę. Wciągająca książka Jarosława Grzędowicza, który udowadnia po raz kolejny, że ma bardzo dużo do powiedzenia w tym gatunku. Fanom jego powieści polecamy sprawdzić także inne tytuły, zaś miłośnikom fantasy i sciene fiction zajrzeć do kategorii fantastyka.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf