Polecamy

Film na samotny wieczór – czy znasz te tytuły? Oto 5 pozycji, których nie możesz przegapić

Avatar
Napisane przez Gandalf

Przedstawiamy ranking idealny dla każdego, kto szuka ciekawego filmu na samotny wieczór. Potrzebujesz komedii, która rozbawi do łez? A może poważnego, dającego do myślenia dramatu? Czy po prostu wartkiego filmu akcji, aby skutecznie przegnać nudę? Mamy propozycje dla fanów każdego z tych gatunków.

Mamma Mia! Wielki powrót klasyki!

Ci, którzy pokochali przed laty „Mamma Mia!” wraz z piosenkami ABBY, z pewnością muszą zobaczyć kolejną odsłonę tego kultowego musicalu – oto „Mamma Mia! Here We Go Again” w reżyserii Ola Parkera. Spośród filmów na nudne, samotne wieczory wyróżnia się przede wszystkim gwiazdorską obsadą – Meryl Streep, Julie Walters, Pierce Brosnan, Colin Firth czy Cher to tylko niektórzy z aktorów, których zobaczysz na ekranie. Druga część „Mamma Mia!” jest idealną pozycją dla fanów muzyki, z sentymentem wspominających dawne przeboje ABBY i tęskniących za życiem Donny oraz jej córki. Tym razem Sophie poznaje historię swojej matki, gdy ta była z nią w ciąży – i sama przeżywa podobne rozterki, oczekując na własne dziecko. Jeśli dodatkowo szukasz filmu na samotny wieczór, przy którym będziesz mógł się rozerwać w rytm muzyki, tym bardziej się nie zawiedziesz – dysk DVD zawiera bowiem nie tylko wersję kinową, ale również wersję do śpiewania przez widza.

Polski film na samotny wieczór

Samotny seans wcale nie musi oznaczać komedii na poprawę humoru. Wręcz przeciwnie – wielu fanów kina woli ten gatunek filmowy oglądać z przyjaciółmi, a w samotności delektować się „mądrymi filmami”. Warte obejrzenia są nie tylko dramaty czy dokumenty obcojęzyczne, ale również te polskie, bo i w naszym kraju mamy czym się chwalić! „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, zdobywcy Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, wzruszy, nakłoni do przemyśleń i zauroczy każdego fana dramatów, w których akcja rozgrywa się w XX wieku. To historia miłości w czasie wojny z lat 50. ukazana na tle wydarzeń w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. W rolach głównych niezastąpieni Joanna Kulig, Tomasz Kot i Agata Kulesza, a dodatkowego smaczku dodaje czarno-biała kolorystyka, oddająca klimat wielkich przebojów filmowych z zeszłego stulecia.

Rozrywka z Marvelem

Czas na coś dla fanów filmów akcji. Oto najnowsza produkcja Marvel Cinematic Universe – „Ant-Man i Osa” w reżyserii Peytona Reeda! Druga część przygód Scotta Langa oraz Hope van Dyne z dużą dawką komedii, nagłych zwrotów akcji, efektów specjalnych, ale i… rodzinnych dramatów. Dobry film na samotny wieczór jest bowiem często mieszanką wielu gatunków, a u widza potrafi wywołać różne, skrajne emocje: raz rozśmiesza do rozpuku, a zaraz potem wzrusza do łez. „Ant-Man i Osa” to co prawda komedia, jednak tym razem akcja krąży wokół zaginionej matki Hope, którą od lat stara się odnaleźć rodzina. Obok zabawnej kreacji Michaela Peñy mamy więc poruszający wątek więzów rodzinnych, które okazują się silniejsze niż przeciwności losu. Fani Marvela będą zachwyceni – jak zawsze czekają też na nich intrygujące sceny po napisach!

Dobrze się ogląda… w samotnym towarzystwie

Włoska produkcja z polską aktorką? Czemu nie! „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z genialną rolą Kasi Smutniak to komediodramat ukazujący psychologiczną grę pomiędzy głównymi bohaterami i wpływ technologii na nasze prywatne życie. Siódemka przyjaciół siada do wspólnej kolacji, a gdy w pewnym momencie pada pomysł, aby każdy czytał na głos SMS lub wiadomość, jaką dostanie na komórkę, nikt nie protestuje. Ostatecznie jednak spotkanie okazuje się… bardziej burzliwe, niż zakładano. Jeśli chodzi o filmy na piątkowy wieczór, produkcja Paola Genovese’a z pewnością jest tą obowiązkową – trzyma w napięciu, a także skłania do przemyśleń. I choć to film o przyjaciołach (przynajmniej w teorii), wcale nie oznacza, że trzeba go oglądać w większym gronie. Wręcz przeciwnie – może lepiej zobaczyć go samemu, aby komuś zaproponować podobną grę podczas kolacji?

Film na samotny wieczór z dalekiej Azji 

W naszym zestawieniu dobrych filmów na samotnych wieczór nie mogło zabraknąć komedii romantycznej – sprawdzonej pozycji wśród filmów na samotne wieczory, idealnej i dla singla, i dla kogoś w związku, ale chcącego w samotności cieszyć się kinem. „Bajecznie bogaci Azjaci” w reżyserii Jona Chu to jedna z najpopularniejszych komedii 2018 roku, która zdobyła rekordowy wynik box office w USA. Główna bohaterka, Rachel, nagle dowiaduje się, że jej chłopak jest jednym z najbogatszych i najbardziej rozchwytywanych mężczyzn w Singapurze… mimo że nic jej o tym nie wspomniał. Wszystko to okazuje się dopiero podczas ich wspólnej wycieczki na Daleki Wschód, która wcale nie jest dla Rachel tak wspaniała, jak pierwotnie miała być. Utarczki z bogatą rodziną, próba docenienia samej siebie, a także pytanie o lojalność ukochanego – to wszystko czeka na nią w Singapurze!

Dobry film na samotny wieczór dla każdego będzie czym innym: komedią romantyczną, poważnym dramatem lub wartkim filmem akcji. Nasz wybór często zależy też od humoru czy nawet pogody – warto więc mieć pod ręką kilka różnych tytułów, aby wieczorną nudę zabić od razu i nie szukać odpowiedniej pozycji na ostatnią chwilę.

Wszystkie wymienione filmy możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf