SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Brama do nieba (twarda)

Podróż przez czas Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Ilość stron 496

Opis produktu:

Historia miłości, która przetrwała wieki

Gdzie jesteś, Nuro?

Ile razy jeszcze będę musiał cię stracić, nim odnajdziemy się na dobre?

Noam odradza się, pod czułą opieką Nury odzyskuje witalne siły. Jednak przewrotny los sprawia, że nieśmiertelni kochankowie znów tracą się z oczu.

Bohater wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by odnaleźć tę, której pragnie od zarania dziejów. Gdy dowiaduje się, że władca Babelu Nimrod szuka najpiękniejszej kobiety na świecie, Noam wie już, że obaj mają ten sam cel, a tyran skrywa prawdę o swojej przeszłości...

Tymczasem z rozkazu króla zastępy niewolników wznoszą wieżę, która ma sięgnąć nieba, wynieść człowieka do rangi bogów. Czy taka zuchwałość może pozostać bezkarna?

W drugiej części serii Podróż przez czas Éric-Emmanuel Schmitt z odłamków najpiękniejszych i najważniejszych dla naszej kultury mitów układa zachwycającą epickim rozmachem mozaikę. Losy pary bohaterów - pełne namiętności i konfliktów, rozstań i powrotów - mistrzowsko łączą się z historią wieży Babel, Abrahama oraz Gilgamesza. Brama do nieba to także studium władzy, tyranii i ludzkiej pychy, w obliczu wojny i narastających napięć społecznych uderzająca swoją aktualnością.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść filozoficzna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 235x155
Ilość stron: 496
ISBN: 9788324096466
Wprowadzono: 09.10.2023

RECENZJE - książki - Brama do nieba, Podróż przez czas Tom 2 - Eric-Emmanuel Schmitt

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Katarzyna Peredzyńska.

ilość recenzji:130

1-02-2024 19:52

Drugi tom nosi tytuł ?Brama do nieba?. Główny bohater Noam, którego poznaliście już w pierwszym tomie, rozpoczyna nowe życie w kolejnej epoce, w której osady ludzkie stają się coraz bardziej rozbudowane, rozwija się handel oraz pismo. Po ostatniej śmierci, budzi się przy opiece swojej ukochanej Nury, która po kilkunastu tygodniach zostaje porwana. Noam przez kolejne lata poszukuje swej lubej, trafiając do miasta Babel, gdzie król Nimrod buduje Wieże Babel. Jak zapewne wiecie z biblijnych legend Wieża Babel jest uznawana za przejaw pychy ludzkiej, co również zostało świetnie ukazane w powieści. W między czasie pojawiają się wątki kolejnych biblijnych postaci, mianowicie Abrahama oraz Sary, prowadzących koczowniczy tryb życia i starających się o potomka. Autor ukazał przekrój społeczeństwa, od tych rządzących społecznością, po doradców króla, przez uzdrowicieli, zwykłych ludzi i niewolników.

Drugi tom powieści jest również bardzo ciekawy pod względem ukazania biblijnych legend, połączonych z fantastyką. Drugim istotnym wątkiem jest historia miłości Noama i Nury, miłości która jest w stanie przetrwać dosłownie wieki, pomimo różnych niedogodnych wydarzeń.

Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo cenne są przypisy, które odnoszą się do historii i legend.

Drugi tom powieści swoją premierę miał w październiku 2023 roku, czekam na III tom, zastanawiając się, do jakiego świata tym razem trafi Noam z Nurą.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?