SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Eric-Emmanuel Schmitt - biografia

Éric-Emmanuel Schmitt to znany francuski powieściopisarz i eseista, którego utwory tłumaczone są na kilkanaście języków. Co ciekawe, największą sławę przynoszą mu mimo wszystko sztuki teatralne. Poznaj twórczość Éric-Emmanuel Schmitt – książki i ebooki autora znajdziesz na Gandalf.com.pl!

Éric-Emmanuel Schmitt – dorobek teatralny


To właśnie kariera dramaturga przyniosła mu rozpoznawalność i sławę na całym świecie. Pierwszą rozpoznawalną sztuką Érica-Emmanuela Schmitta była La Nuit de Valognes, wystawiana w 1991 roku w Paryżu. 2 lata później, jego kolejna sztuka – Le Visiteur, została szeroko doceniona na całym świecie. Éric-Emmanuel Schmitt otrzymał za nią aż trzy nagrody Moliera, a sama sztuka wystawiana była w różnych krajach na całym świecie. Za najpopularniejszą sztukę autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta uznaje się Variations énigmatiques. 

Éric-Emmanuel Schmitt – książki obnażające naturę człowieka


Éric-Emmanuel Schmitt książki opiera w dużej mierze na własnych scenariuszach sztuk teatralnych. Jego pierwszą powieścią była, wydana w 1994 roku, Sekta egoistów. Jest to książka z gatunku powieści psychologicznych. Éric-Emmanuel Schmitt podejmuje w niej tematykę filozofii egoizmu i człowieka, jako stwórcy wszechrzeczy. Kolejnym, bardzo popularnym tytułem artysty jest powieść Oskar i Pani Róża, której bohater – mały Oskar walczy z białaczką. Pomimo bardzo młodego wieku, chłopiec zdaje sobie sprawę, że zostało mu niewiele czasu i postanawia przeżyć, jak najwięcej z dorosłego życia – w tym także pierwszą miłość. Książka napisana jest w formie listów Oskara, kierowanych do Boga. Ta niezwykle wzruszająca książka Érica-Emmanuela Schmitta doczekała się ekranizacji, a także polskiej adaptacji w postaci filmu Oskar

Éric-Emmanuel Schmitt – książki i opowiadania


W dorobku artystycznym Érica-Emmanuela Schmitta znajduje się także wiele opowiadań. Niektóre z nich zostały zebrane w tomach, takich jak Odette i inne historie miłosne, Trucicielka czy Marzycielka z Ostendy. Ich bohaterów cechują działania i emocje bliskie samym czytelnikom – poszukiwanie miłości, strata, chęć spełniania marzeń, strach, a także obsesja. Opowiadania Érica-Emmanuela Schmitta są nie tylko wyjątkowo wciągające, ale i skłaniają czytelnika do przemyśleń nad własnym zachowaniem i wyborami, jakich dokonuje w życiu. 

Éric-Emmanuel Schmitt – audiobooki najpopularniejszych tytułów


Jeśli nie masz czasu, by spędzić chwilę sam na sam z książką Érica-Emmanuela Schmitta, audiobook będzie w sam raz dla Ciebie. Najpopularniejsze tytuły Érica-Emmanuela Schmitta znajdziesz u nas w wersji audiobooków CD. Dzięki nim możesz słuchać takich tytułów jak Małe zbrodnie małżeński czy Kobieta w lustrze wszędzie, gdzie tylko będziesz chciał!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 38 książek, których autorem jest: Eric-Emmanuel Schmitt. Dostępne formaty: miękka, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, Literatura piękna, nagrody literackie, okazje do -60%, outlet, literature, lista bestsellerów wszech czasów, promocje książkowe, wysyłka 24h, Znak, nowości.

Na książki autora Eric-Emmanuel Schmitt mamy rabaty sięgające do 49%.
... ...
Zobacz więcej produktów