Agnieszka Krawczyk książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Agnieszka Krawczyk - biografia

Agnieszka Krawczyk, znana również pod pseudonimem Iga Horn to znakomita polska pisarka, która specjalizuje się głównie w literaturze kryminalnej oraz obyczajowej. Jest laureatką licznych konkursów literackich oraz jedną z założycielek grupy pisarskiej Zbrodnicze Siostrzyczki. Autorka urodziła się w Krakowie, do którego całe życie pała wielką miłością i to właśnie w tym mieście osadza fabułę większości swych powieści. Zajrzyj do kategorii, poświęconej Agnieszce Krawczyk na Gandalf.com.pl i przekonaj się, jakie historie może skrywać w sobie tajemniczy Kraków.

Agnieszka Krawczyk – życie


Agnieszka Krawczyk jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała jako dziennikarka, zatrudniana przez kilka krakowskich redakcji prasowych. Po kilku latach kobieta rozpoczęła karierę redaktorki w krakowskim wydawnictwie, jednak podczas redagowania książek innych autorów, wciąż nie opuszczała jej myśl o napisaniu własnej. Podejmowała nawet pewne kroki w tym kierunku, jednak żadna z rozpoczętych przez nią historii nie doczekała się zakończenia. Zapalnikiem do napisania pierwszej powieści okazały się narodziny pierwszego dziecka Agnieszki Krawczyk. Kiedy autorka przedstawiła gotowy tekst wydawcom, szybko znalazł się chętny do jej publikacji.

Agnieszka Krawczyk – pierwsze powieści


W ten oto sposób Agnieszka Krawczyk doczekała się debiutu swojej pierwszej powieści w 2009 roku, w wieku 37 lat. Pierwsza książka Agnieszki Krawczyk nosi tytuł Napisz na priv i opowiada o młodej mamie, pracującej dorywczo w domu i nawiązująca przyjaźnie za pośrednictwem forów internetowych. Historia ta, choć jeszcze nie tak dojrzała, jak kolejne książki Agnieszki Krawczyk pełna jest autentyczności, którą pokochały czytelniczki, dzięki opisom perypetii rodzicielskich, zaczerpniętych z życia autorki. Rok później na rynku wydawniczym ukazało się Magiczne miejsce, a następnie kolejne pozycje, takie jak Sklep z tysiącem cudów, czy Splątane ścieżki . Pod pseudonimem Iga Horn, autorka wydała też swój pierwszy kryminał Ciało, który cieszy się ogromną popularnością.

Agnieszka Krawczyk – zbrodnicza siostrzyczka


Agnieszka Krawczyk od zawsze pałała zamiłowaniem do kryminałów. Zaczynała od krótkich opowiadań, które dwukrotnie dały jej tytuł laureatki konkursów, organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego we Wrocławiu. Pierwsza powieść kryminalna, którą autorka wydała pod własnym nazwiskiem, nosi tytuł Morderstwo niedoskonałe. Agnieszka Krawczyk książki kryminalne traktuje z dużą dawką humoru i niepowagi. Jest w nich miejsce na dystans i anegdoty. W 2012 roku autorka razem z Martą Guzowską oraz Adrianną Michalewską założyły swego rodzaju związek literacki, o nazwie Zbrodnicze Siostrzyczki, w ramach którego wydały Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście  oraz Mordercze Miasta.

Książki Agnieszki Krawczyk


Wśród książek Agnieszki Krawczyk możemy znaleźć zarówno krótkie, pełne humoru kryminały, jak i wielotomowe serie obyczajowe, które wzruszają czytelników do łez. W cyklu Magiczne Miejsce, akcja dzieje się w wytwornym pałacyku, w którym roznosi się zapach róż, połączonych z nutką czułości. W skład serii wchodzą cztery książki: Magiczne miejsce, Dolina mgieł i róż , Ogród księżycowy i  Jezioro szczęścia . Dzięki każdej z książek Agnieszki Krawczyk doświadczysz wzruszenia i nieopisanych emocji. Sięgając po pierwszą, od razu zechcesz mieć kolejną!
z6
1 - 6 z 152 ofert