SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Kristin Hannah - biografia

Kristin Hannah urodziła się 25 września 1960 r. w Garden Grove na południu Kalifornii. Ukończyła studia prawnicze prawa na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Pracowała w agencji reklamowej, a następnie jako prawnik - psychiatra. Zasłynęła jako autorka powieści, które królują na światowych listach bestsellerów. Swoją pierwszą książkę pod tytułem Wspólnicy wydała w 1991 r. Napisała ją podczas długiego odpoczynku ze względu na bycie w zagrożonej ciąży. Aktualnie Kristin Hannah mieszka w Bainbridge Island na północnym wybrzeżu wraz z mężem i synem. Tworzy głównie powieści obyczajowe. Zdobyła wiele nagród, między innymi: w 2004 r. - RITA, w 2015 r. - Goodreads Choice Award oraz People’s Choice, w 2016 r. - Audie Award. Do wielu z nich została też nominowana. Najpopularniejsza książka Kristin Hannah, wydana w 2015 r. i zatytułowana Słowik, przez ponad 75 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów New York Timesa. Powieść ta przyniosła jej sławę również w Polsce, podbijając serca czytelników. Wygrała plebiscyt znanego serwisu Lubimyczytać.pl na Książkę Roku 2016. Na jej podstawie powstał film pod tytułem The Nightingale, zaś na podstawie innej - Firefly Lane - serwis Netflix stworzył serial o tym samym tytule.

Kristin Hannah – książki o wyjątkowych kobietach, które podbijają serca czytelników na całym świecie


Kristin Hannah książki to, przede wszystkim, jej najpopularniejsza powieść pod tytułem Słowik. Została sprzedana w milionach egzemplarzy na całym świecie i przetłumaczona na ponad czterdzieści języków. Fabuła powstała na podstawie biografii bojowniczki belgijskiego ruchu oporu - Andrée de Jongh, pseudonim Słowik. Opowiada o dwóch siostrach - Isabelle i Vianne, którym przyszło żyć we Francji w trudnych czasach II wojny światowej. Wiele ich dzieli: począwszy od charakteru i skończywszy na drodze, którą wybrały, by uporać się z ich losem. Isabelle, z natury buntowniczka, postanawia dołączyć do ruchu oporu, nie licząc się z konsekwencjami, które mogłyby nadejść zarówno dla niej, jak i całej rodziny. Mąż Vianne wstępuje do armii, przez co kobieta musi mieszkać w domu sama z dziećmi. Zmuszona zostaje do przyjęcia pod swój dach Niemca, oficera SS. Najważniejsze dla niej jest to, by uratować siebie i dzieci. Jak potoczy się historia dwóch bohaterek? Dowiesz się tego, czytając Kristin Hannah książki! To wyjątkowa opowieść o dzielnych i walecznych kobietach, które udowadniają swoją postawą wyjątkową determinację w walce o wolność, niezależność i miłość. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto szuka w książkach całej gamy emocji!

Książki Kristin Hannah, które już zekranizowano


Książki Kristin Hannah to także popularna powieść pod tytułem Firefly Lane. Opowiada o dwóch przyjaciółkach, Kate Mularkey i Tully Hart, które od dzieciństwa stanowią dla siebie nieodłączne towarzystwo. Zawierają pakt, w którym postanawiają być dla siebie jak siostry. Przez 30 lat walczą o ich wzajemną relację, przeciwstawiając się zawirowaniom zsyłanym im przez los. Do czasu, gdy nie pojawi się w ich życiu dramat, z którym na pozór nie sposób sobie poradzić. Czy ich przyjaźń przetrwa trudności? Jak zakończy się ta historia? Sprawdź sam, czytając książki Kristin Hannah! To opowieść o wyjątkowej sile kobiecej przyjaźni, poruszająca zarówno dobre, jak i złe momenty w ich życiu. Warta uwagi i idealna na prezent dla najlepszej przyjaciółki. Po jej przeczytaniu możesz obejrzeć ekranizację powieści w formie serialu na Netflixie. Na Gandalf.com.pl znajdziesz również okładkę z serialową wersją, a także drugą część powieści pod tytułem Pozwól odejść. Jeśli czujesz, że książki Kristin Hannah są dla Ciebie idealną lekturą, poszukaj także innych podobnych z gatunku literatury pięknej na naszej stronie!

Kristin Hannah – ebooki, od których nie można się oderwać!


Kristin Hannah ebooki to, między innymi, powieść pod tytułem Prawdziwe kolory. Opowiada o trzech siostrach, które zawsze były sobie wyjątkowo bliskie, choć każda z nich jest inna. Ich spokojne życie i głęboka więź ulegają rozpadowi, gdy w grę wchodzą trudne emocje, takie jak zazdrość i nieoczekiwana namiętność. Z powodu zdrady lojalność kobiet zostaje wystawiona na próbę. Czy, mimo przeszkód, uda im się zawalczyć o siostrzaną relację? Kristin Hannah ebooki warto przeczytać, by się tego dowiedzieć. Na Gandalf.com.pl dostępne są w dwóch formatach: mobi oraz epub, byś mógł dopasować je do swojego czytnika i cieszyć się ulubionymi lekturami. Nie zwlekaj dłużej i zamów już dziś wyjątkowe opowieści tej wybitnej pisarki!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 35 książek, których autorem jest: Kristin Hannah. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: poezje, cytaty, aforyzmy, Literatura piękna, literatura piękna, Książki na prezent 🎁, bestsellery, książki na ekranie, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie, nowości.

Na książki autora Kristin Hannah mamy rabaty sięgające do 22%.
... ...
Zobacz więcej produktów