SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Atlas Historia Pa Salta

Siedem sióstr Tom 8

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Swojego finału doczekała się jedna z najpopularniejszych serii społeczno-obyczajowych! Ósmy tom Siedmiu sióstr ostatecznie zwieńczy sagę, która zdobyła popularność na całym świecie. Przetłumaczona na 37 różnych języków, sprzedana w nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy zakończy pewną czytelniczą erę. Historia odkrywa karty, choć sekrety ojca sióstr wciąż mogą zaskoczyć i zmienić tok wydarzeń.

Zamglona przeszłość


Aby dobrze wejść w historię książki Atlas. Historia Pa Salta należy przenieść się daleko w przeszłość. Pod koniec lat 20 w Paryżu pewna rodzina przygarnia porzuconego chłopca. Delikatny jak płatek róży, wybitnie uzdolniony muzycznie rozpoczyna życie, o jakim nawet nie śnił. Nikt nie domyśla się, skąd pochodzi, a on sam milczy na ten temat. Na przestrzeni lat, mały chłopiec wyrasta na mężczyznę, zakochuje się po raz pierwszy oraz wciąż rozwija się muzycznie. Mimo narastających na kontynencie niepokojów tajemniczy młodzieniec stara się zapomnieć o przeszłości i dochować tajemnicy zgodnie ze złożoną kiedyś przysięgą. Tak oto rozpoczęła się historia Pa Salta.

Niepewna teraźniejszość


Wiele dekad później, na Morzu Egejskim spotyka się siedem sióstr. Zebrały się na pokładzie rodzinnego statku, aby po raz ostatni pożegnać ukochanego ojca. Jednakże nie jest to spotkanie, które niesie ze sobą odpowiedzi, a jedynie kolejne pytania. Tajemnicze okoliczności śmierci ich ojca, ale także ich własna przeszłość stają się teraz zagadką, którą koniecznie muszą rozwiązać. Wraz z rozwojem zdarzeń dochodzą nowe fakty, które zamiast pomagać, jeszcze bardziej komplikują sytuację. Jakie tajemnice skrywał przed światem Pa Salto?

Zagadkowa przyszłość


Akcja nabiera tempa w momencie, gdy kobiety dowiadują się o istnieniu jeszcze jednej siostry. Okazuje się, że to właśnie ona może być kluczem do rozwiązania niewiadomej pozostawionej przez Pa Salta. Mimo zbliżenia się do upragnionych odpowiedzi, muszą przyjąć do wiadomości fakt, że wcale nie znały swojego ojca tak dobrze, jak myślały. Atlas. Historia Pa Salta dostarczy miłośnikom serii nie tylko emocjonalnego zakończenia historii sióstr. Wraz z kolejnymi stronami przejdą ten ostatni raz przez cały festiwal trudnych wyborów. Przekraczając granice wód i lądów dotrą do prawdy. Tom 8, jak i cały cykl Lucindy Riley jest idealny dla każdego czytelnika poszukującego historii o miłości, poświęceniu i poszukiwaniu prawdy.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  książki na wakacje
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: zintegrowana
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
ISBN: 978-83-6751-269-5
Wprowadzono: 15.06.2023

RECENZJE - książki - Atlas Historia Pa Salta, Siedem sióstr Tom 8 - Lucinda Riley, Harry Whittaker

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1002

27-07-2023 11:01

Od wielu lat czytelnicy na całym świecie wysuwali różne hipotezy na temat tajemnicy kryjącej się u podstaw historii ?Siedmiu sióstr?. Próbowali odpowiedzieć na pytanie dlaczego starszy mężczyzna zdecydował się na adopcję dziewczynek z różnych stron świata? Dlaczego nazwał je imionami Plejad zmienionych w gwiazdy? W końcu dzięki wspólnemu dziełu Lucindy Riley i jej najstarszego syna Harry?ego Whittakera poznamy ten sekret.

Historia toczy się dwutorowo. Towarzyszymy córkom Pa Salta w podróży jachtem, której celem jest oddanie hołdu ich ojcu i pożegnanie go na zawsze. Dzięki dziennikom, które zgodnie z jego wolą dopiero teraz zostają ujawnione, zmienia się jednak w pełną emocji podróż w przeszłość.

Cofamy się do mroźnej i dręczonej głodem Syberii 1925 roku. Przenosimy do Paryża, gdzie dobra rodzina przygarnia ledwie żywego chłopca, który skrywa swą przeszłość za bramą milczenia. On wie, że demonów nie zostawił za sobą na zawsze, że wystarczy jedno słowo, by go dopadły. Zagrożenie zmusza go do ciągłej ucieczki, nigdzie nie może czuć się bezpiecznie, a świadomość, że naraża na niebezpieczeństwo przychylnych mu ludzi budzi poczucie winy.

To piękna i emocjonująca historia, w której doświadczamy piękna muzyki i sztuki, ale również okrucieństwa wojny. Która pokazuje, do jakich czynów może posunąć się człowiek zaślepiony nienawiścią i nieustającą rządzą zemsty, ale i ile można zrobić w imię miłości. I w końcu udowadnia, że nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko, co zdarza nam się w życiu jest zapisane w gwiazdach. Wystarczy być tylko otwartym na sygnały wszechświata.

Nieco się obawiałam, czy zakończenie tak cudownej, magicznej wręcz serii da mi pełnię satysfakcji, ale zupełnie niepotrzebnie, bo wzruszeniom nie było końca, a historia wreszcie jest klarowna i pełna. Aż mam chęć ponownie przeczytać wszystkie części spoglądając na nie przez pryzmat tego co teraz nareszcie wiem.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać pióra Lucindy Riley, to ogromnie Was zachęcam, a okres urlopowy jest idealny dla tych ciepłych i nieco magicznych opowieści.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?