SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cykl Siedem sióstr

Sześć kobiet narodziło się w różnych zakątkach świata. Sześć sióstr. Połączył je Pa Salt – ich przybrany ojciec. Wychowywały się razem u jego boku, później jednak ich drogi się rozeszły. Każda z sióstr wybrała własną ścieżkę i ułożyła sobie życie.  Po śmierci mężczyzny wszystkie wracają do domu, który tak dobrze pamiętają z czasów dzieciństwa. Odkrywają tam wiele wskazówek, dotyczących ich pochodzenia. Niespodziewanie dowiadują się również o istnieniu siódmej siostry. Siedem sióstr Lucindy Riley to seria, opowiadająca o człowieczeństwie i wszystkim, co się z nim wiąże. Każda z powieści, wchodzących w skład cyklu Siedem sióstr składa się na wyjątkową i pełną magii sagę rodzinną, od której trudno jest się oderwać choćby na moment.

Lucinda Riley – Siedem sióstr. Krótko o autorce

Autorka cyklu Siedem sióstr – Lucinda Riley urodziła się w Irlandii. Pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drumbeg, kiedy jednak zbliżał się czas, kiedy mała Lucinda miała zacząć chodzić do szkoły podstawowej, cała rodzina przeniosła się do Anglii. Kobieta już od dziecka charakteryzowała się niezwykłą wyobraźnią, która zdawała się nie mieć granic. W wieku czternastu lat przeniosła się do Londynu, gdzie rozpoczęła naukę w szkole tańca i aktorstwa. Jako szesnastolatka odegrała główną rolę w serialu telewizji BBC Historia poszukiwaczy skarbów. Od tego momentu jej życie nierozerwalnie zostało związane z aktorstwem. Do czasu, kiedy pojawiła się choroba. W wieku 23 lat zdiagnozowano u niej wirusa Epsteina Barra. Kłopoty ze zdrowiem zupełnie przykuły ją do łóżka, jednak jak zawsze z pomocą przyszła jej wyobraźnia. Napisała swoją pierwszą książkę pt. Lovers and Players. Kiedy tekst dostał się w ręce agenta, niemal od razu zaproponowano jej kontrakt na trzy książki. Od tego czasu książki Lucindy Riley były wydawane z cykliczną regularnością.

Narodziny cyklu Siedem sióstr

Pomysł na stworzenie serii spadł na autorkę dosłownie jak grom z jasnego nieba. Stało się to w sylwestra 2012 roku. Lucinda Riley wpatrywała się w nocne niebo usłane kolorowymi fajerwerkami, kiedy nagle przyszedł jej do głowy pomysł na niesamowity cykl powieściowy. A gdyby tak stworzyć serię, luźno opartą na mitach osnutych wokół konstelacji Siedmiu Sióstr? Seria opisywałaby podróże adoptowanych przez przybranego ojca kobiet, przemierzających świat w poszukiwaniu swoich korzeni. Tak powstał cykl Siedem sióstr – historia niesamowitych kobiet, którą Lucinda Riley przelała na papier, obdarowując tym samym czytelników najlepszą serią obyczajową wszechczasów.

Siedem sióstr – wszystkie tomy porwą Was bez reszty!

Siedem sióstr Lucindy Riley to nastrojowa, pełna magii i tajemnic saga rodzinna. Siedem kobiet, których imiona pochodzą od mitycznych Plejad: Maja, Ally, Star, Cece, Tiggy, Elektra i ostatnia, zaginiona Merope. Wszystkie zostały znalezione w różnych zakątkach świata i adoptowane przez tajemniczego milionera, zwanego Pa Saltem. Wychował je, pokochał i wypuścił dalej w świat. Wkrótce jednak jego śmierć przyzywa sześć z nich z powrotem do niemal baśniowej posiadłości ojca. To tam starają się odkryć swoje korzenie i sens własnego istnienia. Każdą z nich czeka również wyzwanie, dzięki któremu poznają rodzinne tajemnice, pokonają własne słabości i odnajdą nową życiową drogę. Szybko okazuje się jednak, że  nie są na tym świecie same. Jest jeszcze jedna. Nigdy nieodnaleziona. Siódma siostra. Seria nie raz zaskoczy czytelników niebanalnymi rozwiązaniami fabularnymi. Przekonajcie się sami!

Cykl Siedem sióstr – kolejność

Z pewnością zachwyci Was przemyślany sposób, w jaki autorka cyklu przedstawia nam historię Siedmiu sióstr. Kolejność tomów odpowiada historiom poszczególnych kobiet, które starają się wypełnić ostatnią wolę swojego ojca. Siedem sióstr – tom pierwszy dotyczy najstarszej z nich, Mai. Podążając za wskazówkami Pa Salta, trafia ona do Rio de Janeiro, gdzie przystojny i tajemniczy pisarz pomaga jej odkryć zagmatwaną przeszłość jej rodziny. Druga część przedstawia historię z perspektywy Ally, która odkrywa całą prawdę o swoim istnieniu w Norwegii. Siostra cienia prowadzi Star do londyńskiego antykwariatu. Siostra Perły, czyli Cece zostaje poprowadzona przez wskazówki ojca do odległej Australii. Siostra Księżyca to już piąta część cyklu, w której Tiggy zostaje postawiona przed naprawdę ciężkim wyborem. W tym czasie Siostra słońca – Elektra, którą poznajemy w szóstym tomie cyklu, odkrywa, jak bardzo burzliwe będzie jej życie. Zwieńczeniem serii Siedem sióstr jest tom siódmy, w którym w końcu poznajemy historię nieodnalezionej Siódmej siostry. Komplet książek zabierze Was w niesamowitą podróż po najróżniejszych zakątkach Ziemi.


... ...
Zobacz więcej produktów