SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Komiks science fiction

Dorastałeś, oglądając Star Treka i Gwiezdne wojny? Fascynują Cię statki kosmiczne, epickie bitwy, roboty, podróże w czasie, gwiazdy? Wspaniali bohaterowie, robiący ekscytujące rzeczy na innych planetach? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością pokochasz też komiksy science fiction. Wyrusz w międzygalaktyczne podróże z najlepszymi tytułami od Gandalfa! U nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Komiksy sci-fi oferują rozrywkę na wysokim poziomie, zarówno pod względem fabuły, jak i efektów artystycznych.

Historia komiksów science fiction

Pierwszym, humorystycznym komiksem sci fi był Mr. Skygack, from Mars autorstwa A.D. Condo, który zadebiutował w gazetach w 1907 roku. Kolejny, już nieco bardziej poważny – Buck Rogers – pojawił się w 1929 roku. Kolejna dekada przyniosła rozkwit popularności komiksów science fiction, które publikowane były w amerykańskiej prasie. Czytelnicy poznali wówczas takich bohaterów, jak Flash Gordon i Brick Bradford. Wraz z wprowadzeniem Supermana w 1938 roku narodzili się superbohaterowie. Komiksy z ich udziałem często zawierają elementy science ficiton.

Rodzaje komiksów sci fi

Komiksy science fiction to niezwykle interesujące pozycje. Jeśli nie jesteś pewien, po jaką historię chcesz sięgnąć, możesz postawić na te znane Ci z dużego ekranu, np. Star Wars. Komiksy scifi to również historie o superbohaterach, takich jak Superman, Batman, czy dobrze znani członkowie Avengers. Gatunek ten to jednak nie tylko statki kosmiczne i postacie o nadzwyczajnych umiejętnościach. Do wyboru masz wiele podgatunków, m.in. historia alternatywna, horror, cyberpunk, podróże w czasie, militaria, apokalipsa i postapokalipsa, a także hard i soft sci fi. Komiksami, które zawierają elementy fantastyki naukowej są również mangi.

Polski komiks science fiction

Od fantastyki naukowej nie stronią też twórcy polscy. Komiksy science fiction ich autorstwa prezentują wysoki poziom. Na uwagę zasługują m.in. serie Tajfun, Strange Years, Yorgi, Straine czy Rewolucje. Swoją fantastyczno-naukową odsłonę zyskał też znany cykl Kajko i Koko Janusza Christy, w której bohaterowie uczestniczyli w wyprawie w kosmos. Przenieś się w nieznane miejsca i przeżyj niecodzienne przygody z polskimi komiksami science fiction.

 


... ...
Zobacz więcej produktów