SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Komiks horror

Czytanie komiksu horror jest dziwnie podobne do oglądania ruin i wraków. Okropne, przerażające, makabryczne, ale nie jesteś w stanie nie patrzeć i nie czekać w napięciu, czy może coś na ciebie nie spadnie. Wiesz, że potem będziesz mieć koszmary i niespokojne noce, ale szczerze mówiąc, właśnie dlatego to takie świetne, prawda? W sklepie internetowym Gandalf.com.pl znajdziesz szeroki wybór komiksowych horrorów. Opowieści o duchach i nawiedzeniach, dziwne stwory, które stanowią  zagrożenie fizyczne, a także coś bardziej psychologicznego, co eksploruje najciemniejsze zakątki ludzkiej duszy. Wszystkie historie są dostępne w świetnej, wizualnej formie. Oczywiście uczciwie ostrzegamy: komiksy horrory nie są dla osób o słabych nerwach!

Historia komiksów horror

Tytuł pierwszego komiksu horroru zwykle przyznaje się serii Adventures into the Unknown, wydawanej od 1948 roku. Od tego czasu gatunek rozprzestrzeniał się i ewoluował, spotykając się z różnym odbiorem. Popularne wówczas motywy: straszni złoczyńcy, rozlew krwi, potwory, biedne dziewczęta w tarapatach i tym podobne obecne są w komiksach horrorach do dziś. Około 1950 roku na rynku pojawiły się tytuły z EC Comics, które w późniejszych latach często naśladowano, i które wciąż cieszą się uznaniem. Bez komiksów horrorów nie istnieliby dziś Twoi ulubieni superbohaterowie! Na przełomie lat 60 i 70. do gry wkroczył Marvel Comics. W ich tytułach zaczęły pojawiać się takie postacie, jak Werewolf, Dracula, Morbius, Man-Thing, Blade. Wiele z nich wciąż cieszy się popularnością. W tyle nie pozostało oczywiście DC Comics. Hellblazer, Preacher, Saga o potworze z bagien (Swamp Thing) od lat robią na fanach ogromne wrażenie. Choć najbardziej znane są komiksy horrory pochodzące z USA, w wielu innych krajach również pojawiały i pojawiają się interesujące tytuły z tego gatunku. Meksyk, Indie, Japonia czy Korea także publikują świetne historie pełne grozy.

Dlaczego komiksy horrory są tak popularne?

Hellblazer, Żywe trupy, Amerykański wampir, Lucyfer… Te i wiele innych mrożących krew w żyłach komiksów horrorów jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Dlaczego czytelnicy tak je lubią? Bo ludzie od zawsze mieli obsesję na punkcie rzeczy, przez które budzili się w nocy z krzykiem. Komiksy horror ujawniają mroczną i makabryczną naturę człowieka. Dodajmy do tego dobrą narrację, genialną kreskę artysty i atrakcyjnych bohaterów… Jak można im się oprzeć? Czy jest lepszy sposób na uruchomienie naszej podświadomości niż czytanie historii grozy? Jeśli marzysz o strasznych opowieściach, koniecznie sprawdź ofertę Gandalfa. A potem głośno krzycz ze strachu!


... ...
Zobacz więcej produktów