SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Komiks śmieszny

Jeśli chodzi o książki, często wybieramy te ponure i ciężkie. Pokrętny los i przygnębiające historie mają w sobie coś przyciągającego. Jednak dopadająca czytelnika po takiej lekturze melancholia może być nieco dołująca. A przecież chyba każdy człowiek lubi się przede wszystkim śmiać. Potrzebujesz dawki dobrego humoru? Idealnym antidotum będą śmieszne komiksy. Mają kolorowe obrazki i potrafią rozbawić do łez. Ich dodatkową zaletą jest też długość. Są idealną opcją ‘pomiędzy’ – lektura zajmuje niewiele czasu, co pozwala szybko wrócić do czytania książek. Śmieszny komiks możesz zabrać do tramwaju czy autobusu, albo przekartkować przy śniadaniu, żeby pozytywnie nastroić się na cały dzień. Odkryj terapeutyczną moc śmiechu!

Śmieszny komiks i jego popularność

Dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po śmieszne komiksy? Na przykład dlatego, że identyfikują się z postaciami wykazującymi poczucie humoru. Przypisują im też więcej pozytywnych cech. Uważają, że ktoś z poczuciem humoru jest bardziej kreatywny, inteligentny, współpracujący, miły i troskliwy. Jeśli więc dana postać lubi się śmiać, czytelnik automatycznie bardziej ją lubi. Podobnie jak napięcie, dramaty i żywa charakterystyka bohatera, humor sprawia, że ​​ludzie chętniej przewracają kolejne strony śmiesznego komiksu. Zachęca ich do uważnego czytania i powoduje, że bardziej się wciągają. Warto również zauważyć, że pozytywne emocje – w tym wesołość – mają bardzo pozytywny wpływ na zachowanie odbiorców. Dzięki nim bardziej kreatywnie rozwiązują problemy, wydajniej myślą, planują i wydają osądy. Śmiech to zdrowie – sięgnij zatem po komiksy śmieszne od Gandalfa! Czekają na Ciebie zarówno klasyki, np. Kajko i Kokosz, Tytus Romek i A’Tomek czy Mafalda, jak i nowsze tytuły: Rick i Morty, Kapitan Szpic lub Melon.

Śmieszne komiksy dla dzieci

Wiele propozycji, spośród powieści graficznych, to śmieszne komiksy dla dzieci. Najmłodsi uwielbiają zabawne historie, dzięki którym podczas lektury mogą godzinami chichotać. Będą świetnym wyborem dla pociech unikających książek jak ognia lub takich, które czują się zniechęcone dużymi blokami tekstu. A przecież śmieszne komiksy dla dzieci też liczą się jako czytanie! Ba, zachęcają wręcz do tego, by sięgać po kolejne ekscytujące historie. Co więcej, w powieści graficznej czytelnik musi rozszyfrować i tekst, i obrazy, a także zrozumieć relacje między nimi, co wymaga umiejętności krytycznego myślenia i wnioskowania. Komiks śmieszny może być również świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z dzieckiem. Poczytajcie wspólnie, podyskutujcie o najlepszych scenach i ulubionych postaciach. Czas spędzony razem na dobrej zabawie z pewnością pozwoli zacieśnić więzi. Jakie tytuły przypadną do gustu młodszym czytelnikom? W Gandalfie znajdziesz wiele bestsellerowych serii śmiesznych komiksów dla dzieci: Dogman, Kaczogród, Lucky Luke, Garfield, Ptyś i Bill czy Gnat.


... ...
Zobacz więcej produktów