Komiksy kryminały | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
image

Nowości - Książki kryminał

  • -40%
Klub detektywów miękka
29,94 zł 49.90
  • -24%
Martwy Punkt Jessica Jones twarda
44,84 zł 59.00
  • -41%
Czarne nenufary twarda
41,14 zł 69.73

z7

Komiksy kryminały

z7

Komiksy kryminały

Ludzie uwielbiają czytać o zbrodniach, od kiedy tylko pojawiła się taka możliwość. Już w połowie XVI wieku w Wielkiej Brytanii krążyły kryminalne broszury, mające na celu poprawę umiejętności czytania i pisania. Wśród setki najlepiej sprzedających się książek znajdziesz wiele powieści kryminalnych. Dziś miliony słuchają podcastów i oglądają programy, które eksplorują najciemniejsze zakamarki przestępczych umysłów. Nic dziwnego, że tematykę tę podejmują też rysownicy. Komiksy kryminalne umożliwiają spojrzenie na przerażające historie z zupełnie nowej perspektywy, zapewniając równocześnie napięcie i rozrywkę.

Komiksy kryminalne – historia

Szczyt popularności komiksów kryminałów przypada na przełom lat 40. i 50. Historie obrazkowe miały wówczas moralistyczny ton i przedstawiały przemoc oraz działalność przestępczą. Pierwszą serią komiksów kryminalnych była Crime Does Not Pay z 1942 roku. Gdy po II wojnie światowej spadła popularność powieści graficznych o superbohaterach, rynek zalały zeszyty o tematyce właśnie kryminalnej. Reakcje na ten gatunek były różne. Oskarżano je na przykład o to, że zachęcają dzieci do przemocy, seksu, zażywania narkotyków i tym podobnych. W owym czasie komiksy kryminalne znacznie rozwinęły się też w rękach twórców europejskich i japońskich. Z czasem zainteresowanie gatunkiem osłabło. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się warte uwagi tytuły.

Najpopularniejsze komiksy kryminały

W Gandalfie znajdziesz wiele interesujących komiksów kryminalnych. Możesz na przykład sięgnąć po tytuły ze znanymi bohaterami literackimi: Sherlockiem Holmesem czy Mikaelem Blomkvistem z trylogii Millennium. Wolisz polskich twórców? Wybierz kultową serię z czasów PRL-u Kapitan Żbik. Widziałeś film lub serial Punisher? Powstały one na podstawie komiksów kryminalnych wydawanych przez Marvel Comics. Zeszyty o przygodach tego bohatera także kupisz w sklepie Gandalf.