SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki o motoryzacji

Dla niektórych to niezobowiązująca pasja, dla niektórych sposób na życie. Ciekawa rozrywka albo element pracy zawodowej. Motoryzacja to niezwykle rozległy temat, którym warto się zainteresować – przynajmniej powierzchownie. Znajomość nowinek ze świata aut i motocykli często jest postrzegana jako oznaka obycia (szczególnie w męskim gronie) i często bywa tematem towarzyskich, niezobowiązujących rozmów. Taka wiedza często również okazuje się niezwykle życiową. W końcu każdy z nas prędzej czy później przystępuje do zdawania egzaminu na prawo jazdy, staje przed wyborem przy zakupie nowego auta, musi poznać swój samochód, aby móc zdiagnozować usterkę w razie problemów. Wiedze taką można nabyć z książek o motoryzacji, książek o autach, motocyklach i innych, dostępnych na Gandalf.com.pl. 

Książkach motoryzacyjne – świat pojazdów

Książki motoryzacyjne to nie tylko dziwne nazwy części pojazdów. To także bogata historia, specyficzna, interesująca kultura, ciekawa społeczność. Niesamowite modele pojazdów, za którymi kryje się więcej niż tylko specyfikacja i osiągi na torze. Niezwykły świat, tak bardzo odmienny od codziennego. Zdecydowanie warto się nim zainteresować – na początku teorią z książek o motocyklach i samochodach. Potem – w zależności od upodobań – wskoczyć na siodło bądź za kółko i zjeździć cały świat!

Książki motoryzacyjne – historia

Książki o samochodach nie określają jednego, konkretnego wydarzenia, które zapoczątkowałoby historię samochodów. Wszystko zaczęło się ok. 4 tysiące lat temu, kiedy jakiś domorosły wynalazca uznał, że okrągły, gładki kształt można przemieścić znacznie łatwiej niż taki o innym kształcie geometrycznym. Kolejny ogromny krok poczyniono wraz z wynalezieniem silnika parowego. W XVIII wieku we Francji skonstruowano działający pojazd zasilany energią parową. Rozwijał zawrotną prędkość 4 km/h. Na początku dwudziestego weku Henry Ford rozpoczął taśmową produkcję pojazdów. Od tamtej pory producenci z całego świata prześcigają się w udogodnieniach, technologiach stosowanych w pojazdach i osiągach produkowanych maszyn. Więcej faktów, dat i ciekawych wydarzeń z historii motoryzacji w książkach o samochodach i książkach o motocyklach dostępnych poniżej. Jesteś fanem historii? Zajrzyj także do działu książek historycznych!

W dziale poniżej znajdziesz wiedzę o wszelkiego rodzaju pojazdach lądowych – samochodach, motocyklach i innych. Obejrzysz najsłynniejsze modele w albumach. Książki o autach i innych pojazdach wprowadzą Cię w pasjonujący świat pojazdów. Poznasz historię samochodów od kamiennego koła do aut, które mogą prowadzić za nas. Zamierzasz zdawać egzamin na prawo jazdy? Podręczniki i inne tego typu książki motoryzacyjne zapoznają Cię z regułami ruchu drogowego. A jeśli wciąż będzie Ci mało, możesz wciągnąć się w poznawanie pojazdów wojskowych i innych, nawet najbardziej nietypowych tematów motoryzacyjnych. Pozycje z kategorii książki – motoryzacja dostępne na Gandalf.com.pl – zawsze w bardzo atrakcyjnych cenach.


... ...
Zobacz więcej produktów