Poradniki urodowe | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Uroda – poradniki dostępna na Gandalf.com.pl

O urodę trzeba dbać przez cały rok, ponieważ sposoby pielęgnacji zmieniają się w zależności od warunków atmosferycznych. Warto też podkreślić, że typów urody jest wiele, dlatego każdy z nich może wymagać innych środków. Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępny jest dział: uroda – poradniki, które z pewnością odpowiedzą na nurtujące wątpliwości.

Czytaj dalej
z37
Zobacz więcej produktów

Jakim typem urody jesteś?

Powszechnie wiadomo, że niejedno ma imię uroda. Poradnik objaśnia różne urodowe typy, a ich określenie ułatwi dobór odpowiednich ubrań i dodatków. Typy urody różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem. Kategoryzuje się je także ze względu na porę roku: wiosnę, lato, jesień, zimę.

W przypadku pór roku poradnik urodę ocenia pod względem koloru i odcieni skóry, oczu i włosów. Jakim typem urody jestem? Jeśli w głowie rozbrzmiewa Ci to pytanie, warto wziąć lusterko w dłoń i zapoznać się z własną paletą kolorystyczną, ponieważ prawidłowa analiza kolorystyczna to podstawa wizerunku, ułatwiająca, chociażby wykonanie odpowiedniego makijażu, który będzie wyglądał ładnie, naturalnie, a nawet nas odmłodzi czy też wydobędzie nasze atuty.

Uroda – poradnik typ wiosny definiuje jako ten ciepły, z wyraźnymi kontrastami. Delikatna karnacja szybko opala się na kolor brązowy. Wiosna ma porcelanową cerę, bardzo często ubarwioną złocistymi piegami. Jeśli chodzi o kolor włosów, przeważa blond – jasne, rudawe, miodowe, bardzo ciemny, ale pojawiają się także włosy orzechowe lub jasnobrązowe. Oczy zaś są niebieskie, zielone, piwne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak powinien ubierać się typ wiosny lub jaki powinien mieć makijaż, przyda Ci się dobry poradnik.

Uroda letnia jest wbrew pozorom chłodna, delikatna, stonowana. Lato ma jasną, mleczną cerę, która początkowo opala się na czerwono, a następnie zyskuje oliwkową opaleniznę. Kolor włosów zaczyna się od szarawych, przez blond do jasnego brązu, oczy zaś są jasnoszare, jasnoniebieskie, jasnozielone, szare lub piwne. Jesień odznacza się ciepłym, jasnym odcieniem cery, intensywniejszym niż ten wiosny. Jesienie mogą ulegać poparzeniom słonecznym i rzadko opalają się na brązowo. Mają piegi. Jeśli chodzi o kolor włosów, dominuje rudy, oczy zaś są zielone, brązowe, piwne w ciepłych odcieniach.

Poradnik urodę typu zima określa jako tę o chłodnych odcieniach cery – zarówno bardzo jasny, jak i oliwkowy w typie południowym. Zima włosy ma czarne w różnych odcieniach – od jasnych, ciemnobrązowych, przez kruczoczarne, a nawet po takie z odcieniami fioletu i grafitu. Oczy zaś są zielone, niebieskie lub brązowe.

Zdrowie i uroda – poradnik na każdą wątpliwość

Każdy typ urody wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a także konkretnych stylizacji. Nie każdemu z nas dobrze w konkretnej kolorystyce. Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl znajdziesz dział: zdrowie i uroda – poradnik, w którym dostępne są najlepsze publikacje. Zwróć uwagę na takie tytuły jak: Sekrety stylowej szafy, Moda Vintage, Najlepsze Olejki Eteryczne. Moja Aromaterapia.