Komiksy dla dziewczynek | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Komiksy dla dziewczynek

Termin ‘komiks’ przez długi czas kojarzony był raczej z dorastającymi chłopcami. Uznawano go za sztukę niską i krytykowano jako szkodliwy dla umiejętności czytania i pisania. Dziś komiksy burzą te stereotypy. Nie opowiadają już tylko o mężczyznach w rajstopach, ratujących bezbronne niewiasty z opresji. Stanowią raczej rodzaj sztuki i literatury, który potencjalnie może dotrzeć do czytelniczek i pozwolić im śledzić losy silnych i złożonych postaci kobiecych. W XXI wieku po powieści graficzne sięgają nie tylko chłopcy – tryumfy święcą komiksy dla dziewczynek! Najlepsze tytuły znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Gandalf.com.pl.

Jak to się zaczęło, czyli pierwszy komiks dla dziewczyn

Pierwszym żeńskim bohaterem, który pojawił się w komiksach dla dziewczyn, była Wonder Woman, stworzona przez DC Comics. Do swoich przyszłych przyjaciół, Supermana i Batmana, dołączyła w roku 1940. Kilka lat później także Marvel Comics stworzył swoją pierwszą kobiecą bohaterkę – Kapitan Marvel. Z biegiem lat różnorodność postaci i komiksów dla dziewczynek stale rosła. Pojawiła się składająca się wyłącznie z kobiet drużyna Avengers, Harley Quinn, Batgirl, Catwoman, Spider-Woman, Hellcat. Kluczową rolę odegrał też wzrost popularności japońskiej mangi. Dziś to normalne, że dziewczyny rysują komiksy, piszą komiksy, czytają komiksy i kupują komiksy! Stanowią niemal połowę fanów tego gatunku. Choć w branży wciąż dominują mężczyźni, również tam proporcje powoli się zmieniają.

Komiksy dla dziewczynek – dlaczego warto?

Czytanie komiksów dla dziewczyn jest po prostu… fajne. Sprawia najmłodszym wiele przyjemności. W powieściach graficznych występują te same elementy, co w tradycyjnych książkach: postacie, konflikty, podziały, symbole, motywy, punkty widzenia. Pozwalają one zatem przygotować dzieci do obcowania z ‘poważniejszą’ literaturą. Ponieważ w komiksie dla dziewczynki są obrazki, łatwiej zrozumieć treść, nawet jeśli tekst jest dość trudny. Czytanie powieści graficznej rozwija też umiejętność wnioskowania – trzeba polegać równocześnie na dialogach, opisach i ilustracjach, aby zrozumieć przekaz autora. Komiksy dla dziewczynek mogą także zachęcić młode czytelniczki do rysowania własnych historyjek obrazkowych. Ponadto twórcy historii obrazkowych nie boją się podejmować różnych, w tym trudnych tematów. Traktują o dojrzewaniu, pierwszych miłościach, relacjach z rodzicami i przyjaciółmi, ale również o molestowaniu i przemocy.

Komiks dla dziewczynki – co wybrać?

W ofercie Gandalfa czekają tytuły przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Najmłodszym czytelniczkom z pewnością przypadną do gustu powieści graficzne z bohaterami znanymi z kreskówek i bajek. Z komiksami dla dziewczynek My Little Pony czy Kraina lodu będą mogły śledzić kolejne przygody swoich ulubionych postaci. Sklep Gandalf oferuje także wiele serii z bardzo ciekawymi kobiecymi postaciami, m.in. Oto Tosia, Śledztwa Enoli Holmes, Sisters czy Fibi i jednorożec. Małym fankom mangi spodoba się z kolei cykl Yotsuba. Wśród komiksów dla dziewczyn znajdziecie również rysunkowe adaptacje klasycznej literatury, na przykład Małego księcia albo Pippi Langstrumpf. Sięgnij po najlepsze tytuły i zanurz się w fascynującym świecie powieści graficznych!


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Dla dziewczynek. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 5 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 35%.

z1
z1