SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Słowiańskie mity i opowieści w komiksie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Data wydania 2024
Oprawa twarda
Liczba stron 128
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay promocja HALLO

Opis produktu:

Mity słowiańskie w komiksie? Tego jeszcze nie było!

W kogo wierzyli nasi słowiańscy przodkowie? O co chodzi z topieniem marzanny na wiosnę? Jak się pozbyć zmory? I co wspólnego z tym wszystkim ma... jajko?!

Sprawa z mitologią Słowian jest trochę skomplikowana, ponieważ istnieje bardzo mało źródeł, ale pisarka Wiktoria Korzeniewska (obecna w internecie jako @SlavicBook) i ilustratorka Natalia Noszczyńska podjęły się opowiedzenia wszystkiego młodszym czytelnikom w prosty i wciągający sposób. Poznacie słowiańskich bogów, stare tradycje, które przetrwały aż do dziś, oraz dostaniecie trochę inspiracji do słowiańskiego zrób to sam.

Wiktoria Korzeniewska - z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca twórczyni SlavicBook.pl - pierwszego miejsca w polskim internecie całkowicie poświęconego książkom z motywami wierzeń słowiańskich. Autorka Czerwonej baśni - historii o Babie Jadze i lesie, do którego lepiej nie wchodzić. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Nigdy nie odmawia kawy i kromki chleba z masłem.

Natalia Noszczyńska - ilustratorka, projektant­ka oraz architektka krajobrazu. Na co dzień pracuje z Sebastianem Łuczywo w zespole Black Dog Studio. Od dwóch lat tworzą razem autorski projekt ilustracji i małych wydaw­nictw pt. Słowianie, nawiązujący do wierzeń, tradycji i folkloru naszych przodków. Jako ilustratorka Natalia rysuje i projektuje dla wydawnictw książkowych i muzycznych, dla instytucji kultury, do magazynów, czasopism i prywatnych autorów z Polski i zagranicy. Inspiracje czerpie z bliskiego kontaktu z natu­rą oraz otaczającym ją światem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Komiks,  Dla dzieci,  Religie i mitologie,  Mitologia słowiańska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 162x230
Liczba stron: 128
ISBN: 9788310139979
Wprowadzono: 04.06.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Słowiańskie mity i opowieści w komiksie - Wiktoria Korzeniewska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 5 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

motyle_w_glowie

ilość recenzji:516

21-07-2024 12:34

Mitologia grecka, rzymska czy nordycka jest mi bardziej znana, niż ta nasza, słowiańska. Nie kojarzę jej ze szkoły. Dopiero jako dorosła osoba zetknęłam się z nią w książkach fabularnych. Uważam, że jest to ciekawy temat warty szerszego poznania.

Pomóc w tym może książka ?Słowiańskie mity i opowieści w komiksie?. Znajdziemy tu informacje o słowiańskich bogach, kilka mitów, np. o tym, jak powstał człowiek, oraz kilka tradycji, które nadal są praktykowane. A wszystko to w atrakcyjnej formie komiksu, co przyciągnie młodych czytelników.

Ja z tej książki wiele wyniosłam. O niektórych bogach już słyszałam, o niektórych właśnie się dowiedziałam. Niektóre mity były mi już znane, niektóre dopiero poznałam. Najbardziej zaskakujące dla mnie były informacje związane z tradycjami, które przetrwały do dziś. Jakoś wcześniej nie przyszło mi do głowy, by zgłębić wiedzę odnośnie topienia marzanny, czy też na inne tematy, z którymi tutaj się spotkałam. No i ostatnia strona komiksu ? majstersztyk.

Ta książka w jasny i prosty sposób przybliży dzieciom zagadnienie, jakim jest słowiańska mitologia. Zrobi to szybko i bez nudy. Zaciekawi, pobudzi wyobraźnię i czegoś nauczy. Warto ją poznać.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

emcia.czyta

ilość recenzji:147

15-06-2024 22:48

Znacie jakieś wierzenia z naszego domowego podwórka? A może i u was w domu były jakieś przesądy?

Ja jestem okropnie przesądnym człowiekiem, któremu od dziecka opowiadało się jakieś historie czy to nasze polskie, czy też takie od naszych wschodnich i północnych sąsiadów np.: Ołoncho.

Jestem mocno zafiksowana na temat wierzeń i mitologi więc zbiór mitów i legend nie był dla mnie odkrywczy. Ale! Nie zmienia to faktu, że dla osób, które dopiero zaczynają pogłębiać swoją wiedzę, będzie to strzał w 10!

Nada się też idealnie dla dzieci! Przystępna forma, łatwy język i wszystko napisane bardzo solidnie. Dodatkowo mamy też przepiękne ilustracje, które mniej więcej pozwalają nam zrozumieć, co mogło się dziać podczas opowiadania takich legend. Zobacz 2 i 3 foto.

Wiadomo, większość legend jest straszna, brutalna i krwawa. Jednak nie tu! W tym zbiorze wszystko było napisane ze smakiem i z taką dbałością, że jednak może przeczytać to młodszy czytelnik.

Dla mnie oczywiście jest to pozycja 5/5 i zostaje ze mną na półce dla przyszłych potomnych!

To, co mnie chyba najbardziej zauroczyło to fakt, że te historie opowiada babcia swoim wnukom i my śledzimy to co chciała przekazać młodszym. Wyjaśnia nam, skąd się wzięły pewne tradycje i zabobony. Oczywiście wszystko jest takie z humorem, żeby i to dziecko też zrozumiało. Dlatego to jest idealna pozycja dla osób, które szukają jakiejś książki do czytania przed spaniem dla dziecka albo żeby samo zaczynało czytać taką ?doroślejszą? literaturę.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

z_ksiazka_w_plecaku

ilość recenzji:1051

14-06-2024 19:40

?Słowiańskie mity i opowieści w komiksie? to ciekawa propozycja dla dzieci o słowiańskich wierzeniach. Napisana jest w postaci komiksu. Zawiera wiele kolorowych ilustracji, które pomagają młodszym czytelnikom zrozumienie mitologii słowiańskiej. Książka ta jest połączeniem wiedzy naukowej z pisarska wyobraźnią.
Mity to historie domowych ludzi, którzy w jakiś sposób tłumaczyli sobie powstawanie świata. Opowieści te były przekazywane z pokolenia na pokolenie. I niektóre z nich przetrwały do dzisiaj.
Z książki dowiemy się:
?Kim są Siłowanie i gdzie mieszkają?
?Gdzie według Słowian wędruje po śmierci dusza?
?W co wierzyli nasi słowiańscy przodkowie?
?Jak powstał człowiek?
?Jak wyobrażano sobie różne potwory i jakie były sposoby na ich przegnanie?
?Czy Baba Jaga tylko szkodziła czy może była jednak dobrą postacią?
Niektóre z opisanych zwyczajów i przesądów przetrwała do dzisiaj jak np. drapanki czy topienie marzanny.
?Słowiańskie mity i opowieści w komiksie? to idealna książka dla dzieci i ich rodziców, którzy chcą poznać bliżej zwyczaje naszych przodków. Napisana jest prostym językiem i opowiedziana jest tak by każdy mały czytelnik mógł zrozumieć czym jest mitologia.
Ciekawym dodatkiem są strony ?zrób to sam?. Wplecione są pomiędzy opowieści i na pewno zachęcają dzieci do stworzenia własnych drapanek czy marzanny.
My jesteśmy oczarowani tą książką i polecamy ją każdemu.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

vaconafa

ilość recenzji:119

14-06-2024 08:14

Zacznijmy od tego, że komiks jest naprawdę przepięknie wydany, a ilustracje mają niepowtarzalny klimat. Styl autorki ilustracji w komiksie mi się bardzo podoba i idealnie pasuje do przedstawionej tu treści. Cały czas się nimi zachwycam i nie mam dość.

Co do samej treści to po fajnym wstępie dostajemy świetnie przedstawioną wiedzę o słowiańskich mitach. Dzięki temu komiksowi poznamy lepiej słowiańskie wierzenia i tradycje. Mamy tu idealną harmonię pomiędzy wyobraźnią autorki, a naukowymi źródłami okraszone pięknymi ilustracjami. Na ogromny plus bibliografia na końcu, dzięki której głodni wiedzy będą mogli ją jeszcze bardziej poszerzyć.

Bardzo podoba mi się myśl przewodnia komiksu i sposób opowieści mitów. Przeczytałam znane mi historie, ale i poznałam nowe opowieści, których nigdy nie miałam okazji przeczytać czy usłyszeć. Wszystkie te historie są bardzo ciekawe i zdecydowanie chce się je czytać niejeden raz, a przy okazji i podziwiać piękno ilustracji, które idealnie współgrają z treścią. Jest to świetna książka do czytania z dziećmi niczym jak w komiksie babcia opowiada wnukom o wierzeniach i nie tylko.

Spodobały mi się wstawki zrób to sam - czy to jak zrobić drapankę czy marzannę - i chętnie bym nawet więcej takich instrukcji stworzenia ozdób słowiańskich czy amuletów chciała. Kocham tworzyć więc takie instrukcje zawsze mi się podobają i mam chęć je wypróbować.

Komiks to nie tylko ciekawa opowieść o mitach, ale i dowiemy się więcej o bogach i demonach. Już Wam tu więcej nie będę opowiadać byście sami mogli odkryć piękną treść tego komiksu i przepaść w nim tak jak ja przepadłam.

Polecam ogromnie!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Książkowe Dylematy

ilość recenzji:4

12-06-2024 14:06

Jest to pozycja skierowana w głównej mierze do młodszego odbiorcy, co sugeruje sama ?fabularna? warstwa książki. Otóż generalny zarys jest prosty: babcia opowiada wnukom zapomniane historie, mity i wierzenia. Dzieli się z dziećmi wiedzą w taki sposób, jakby sama żyła w czasach, gdy to wszystko wydawało się prawdą.

Podobało mi się. Lekka forma i prosty sposób przedstawienia tych strzępów mitów, jakie pozostały w dzisiejszych czasach, sprawiają, że przez komiks przepływa się niczym marzanna topiona w rzece. Oprócz tytułowych mitów i opowieści dostajemy coś, co nazwałbym ?kartami z bestiariusza?. Dowiadujemy się tam o niektórych duchach czy demonach w jakie wierzono w odległych nam czasach. Często towarzyszyły temu ciekawostki. Ciekawostkę na temat licha chyba zapamiętam na całe życie, bo wprawiła mnie w niemały szok.

Jeśli zaczytujecie się w literaturze naukowej lub nawet popularnonaukowej na temat mitologii słowiańskiej to pewnie w tym komiksie nie znajdziecie nic dla siebie. Natomiast jeśli swoją wiedzę czerpiecie z fantastyki, np. ?Wiedźmin? czy ?Żniwiarz? to myślę, że warto dać komiksowi szansę.

Ja się świetnie bawiłem, a im dłużej mija od momentu skończenia, tym bardziej ją doceniam. Świetna pozycja.

No i ma PRZEPIĘKNE ilustrację

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?