Wywołani do tablicy #14: Do czego Magda Gessler dodaje rozmarynu?

wywiady magda gessler Paulina
Napisane przez Paulina
Brak komentarzy
Udostępnij:

Z pewnością postać Magdy Gessler znana jest większości Polakom. Popularna restauratorka i osobowość telewizyjna zasłynęła szczególnie dzięki Kuchennym Rewolucjom. Z wykształcenia malarka, przez wielu nazywana Królową Gastronomii, uważana także za ikonę popkultury. Tego lata przychodzi do Nas z autobiografią, która, jak sama twierdzi, wypełniona jest przede wszystkim miłością. Zapraszamy na wywiad z Magdą Gessler, z którego dowiesz się między innymi, bez jakiej potrawy restauratorka nie mogłaby żyć oraz w jaki sposób zarobiła pierwsze pieniądze.  

Zamów autobiografię Magdy Gessler:

Wywiad z Magdą Gessler:

Moje pierwsze ważne dla mnie wspomnienie (bez oszukiwania!) to… zbieranie grzybów z moim ukochanym dziadkiem w Komorowie.

Najlepsze miejsce na Ziemi to…  mój dom.

Pierwsze pieniądze zarobiłam… sprzedając samodzielnie robione perfumy na schodach kościoła polskiego w Hawanie.

Mój pierwszy raz… pierwsze spojrzenie w oczy Tadeusza. Patrzył na mnie, jakby mnie znał… miał spojrzenie dojrzałe, mądre, rozumne.

Gdy nikt nie patrzy… tańczę.

Nigdy nie dodam rozmarynu do… dodałabym do wszystkiego (śmiech). Traktuję go nawet jak kadzidło.

Jedno słowo, które opisuje najlepiej moją autobiografię to… MIŁOŚĆ.

Sukces smakuje najlepiej z… ludźmi, których kocham.

Kuchenne Rewolucje trzeba zacząć od… poznania ludzi, do których przyjechałam i zrozumienia ich motywacji, problemów i psychiki.

Gdy jestem zestresowana, to… dzwonię do mojego męża Waldka.

W prowadzeniu Kuchennych Rewolucji najbardziej zszokowało mnie… prowadzenie restauracji w miejscach brudnych, bez okien i ciemnych jak piwnica.

Książka, która poczyniła rewolucje w moim życiu to… Nieznośna lekkość bytu Kundery.

Potrawa, bez której nie mogłabym żyć to… pieczone pomidory z ziemniakami zakrapiane dobrą oliwą.

Czytanie i gotowanie mają wiele wspólnego, ponieważ… podczas czytania wyobrażam sobie, że gotuję.

Chętnie poprowadziłabym program z… moim synem Tadeuszem.

Magda Gessler (1953 r.)

Urodziła się w Komorowie jako Magdalena Daria Ikonowicz. Ukończyła malarstwo w Madrycie w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. W Madrycie poznała też swojego pierwszego męża Volhharta Müllera, z którym ma syna Tadeusza. Volhhart zmarł na raka w 1987 roku. Po powrocie do Polski Magdalena wyszła za Piotra Gesslera, który był członkiem rodziny warszawskich restauratorów. W trakcie podziału rodzinnej firmy małżeństwu przypadła restauracja „U Fukiera” w Warszawie. Po rozwodzie z mężem restauratorka pozostała przy jego nazwisku, otrzymała też wyżej wspomnianą restaurację. Jej obecnym partnerem jest Waldemar Kozerawski, lekarz medycyny rodzinnej i estetycznej, który na co dzień mieszka w Toronto.

Gessler na koncie wiele książek i prestiżowych nagród gastronomicznych. Słynie z prowadzenia Kuchennych Rewolucji, ale pojawia się także w innych programach telewizyjnych, między innymi w MasterChef Polska.

Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna przyznała Gessler wyróżnienie za szczególną promocję gastronomii. Jej restauracja „U Fukiera” otrzymała także niezwykle prestiżowe i pożądane przez restauratorów na całym świecie wyróżnienie Michelin. Gessler przyznano symbol dwóch kompletów sztućców i talerza, co jednocześnie oznacza najwyższą jakość usług oferowanych w danym lokalu.

Książki Magdy Gessler oraz książki kucharskie i kulinarne znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl. ?

Udostępnij:
28 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.