Aktualności

Skradziono książki. Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Prosimy o pomoc!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Nieznani sprawcy włamali się do magazynu księgarni internetowej Gandalf w Łodzi. Skradziono książki. Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Prosimy o pomoc w złapaniu przestępców.

Włamanie zgłosił pracownik, który o 6 rano przyszedł do księgarni, by jak co dzień otworzyć magazyn. Okazało się, że wszystkie kraty, kłódki i zamki są otwarte. Zamiast od razu zgłosić zdarzenie, magazynier najpierw zadzwonił do żony, żeby poradzić się co zrobić w tej sytuacji. Zeznał, że bał się, iż to on będzie pierwszym podejrzanym. Policję zawiadomił dopiero przed 7 rano.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że kradzieży dokonała kilkuosobowa, dobrze zorganizowana grupa przestępcza. Monitoring zarejestrował o godzinie 2 w nocy pięć osób wynoszących książki. Wszyscy byli ubrani na czarno.

Jednemu ze złodziei wypadła kartka z napisem #sprawaksiazek

Przestępcom udało się zrabować kilkadziesiąt książek w zaledwie 15 minut. Nie brali niczego w ciemno. Ukradli konkretne tytuły, same nowości i bestsellery. Działali bardzo sprawnie i taktycznie. Na koniec pomachali do kamer. Śledczy twierdzą, że dowodzi to tego, iż czują się bezkarni i są pewni, że nie zostaną złapani.

Zdaniem policji złodzieje będą starali się upłynnić towar w kraju. Prawdopodobnie przez internet lub na czarnym rynku. Dlatego też zwracamy się do wszystkich z apelem: jeśli zobaczycie książki – bestsellery w podejrzanie niskiej cenie lub inne sygnały świadczące, że to tytuły pochodzące z kradzieży, zawiadomcie niezwłocznie Księgarnię Internetową Gandalf. Kontakt znajdziecie na stronie internetowej księgarni Gandalf!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf