Polecamy

REBEL i Gandalf wyczarowują planszówkowe światy

Gandalf i Rebel we wspólnej akcji promocyjnej!
Avatar
Napisane przez Gandalf

Ponad 15 lat temu (dokładnie w 2003 r.) w Trójmieście powstała firma założona z miłości do gier planszowych Nie była to oczywista decyzja biznesowa. Początek nowego tysiąclecia był przede wszystkim czasem fascynacji możliwościami nowych technologii związanych z Internetem i komputerami. Ale cóż, miłość przecież nie wybiera. Za to uczciwość, rzetelność i wiara we własną działalność procentują na dłuższą metę. Użytkownicy w całej Polsce szybko docenili kompetencje wydawcy planszówek z Gdańska. REBEL rozwinął skrzydła i zaczął odpowiadać za wiele doskonałych premier.

Klasyki

Naukę dobrych planszówkowych nawyków warto zacząć od podstaw. To dzięki REBEL polscy gracze mają okazję od lat cieszyć się bestsellerowymi pozycjami. Dobble to dobry przykład tego jak prosty koncept może zawojować świat i nie brać jeńców. Poziom grywalności w tym przypadku jest bezprecedensowy. Nieskomplikowana formuła pozwala cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami całym rodzinom i przyjaciołom. Wreszcie my, gracze mamy pod ręką sposób na czas wolny, w który możemy bez problemu zaangażować każdą grupę towarzyską. Dobble reprezentuje bezpretensjonalny pomysł na kulturę popularną. Angażując się w rozgrywkę, możemy być beztroscy, swobodni – po prostu możemy pozostać sobą. Nikt nie musi udawać eksperta, ani snobować się na znajomość nie wiadomo jak szerokich kontekstów kultury. Wystarczy za to spora dawka humoru sytuacyjnego, by życie mogło być bezsprzecznie wartościowe. Sens jest przecież ukryty w takich małych chwilach radości.

Podobnie rzecz wygląda z Dixit. Mamy tu do czynienia z prostoduszną mechaniką, która jest ponadczasowa. Gra w skojarzenia w twórczej formule nie tylko sprawia radość. Jest też bardzo rozwojowa – osobiste światy wyobraźni roztaczają się przed każdym uczestnikiem rozgrywki. Nic dziwnego, że Dixit bardzo szybko zyskał różne przydatne formy funkcjonowania. Nie tylko stał się masową rozrywką towarzyską, ale także zaczął być wykorzystywany przez działy HR w korporacjach i psychologów w terapiach grupowych. Zamieniliśmy wywiad i sztywne, akademickie metody na ludyczne, ale skuteczne sposoby integracji społeczności. Wykorzystywanie gier planszowych do budowania tożsamości grupowej jest coraz częstsze. Dixit jest awangardą tego ruchu.

Gry gatunkowe

Czy możemy mówić o genologii gier planszowych? Czy – na wzór książek i filmów – podział na konkretne gatunki fabularne jest w tym przypadku zasadny? Wiele wskazuje na to, że ma to swój głęboki sens. REBEL wydał wiele pozycji, które są liderami poszczególnych sekcji tematycznych. Jednym z czołowych przykładów jest gra Wsiąść do pociągu. Reprezentuje szeroki repertuar gier podróżniczych. Dzięki takim planszówkom możemy spełniać marzenia bez wychodzenia z domu; uczestniczyć w globalnym świecie, cały czas pozostając w bezpiecznym sanktuarium. Jednak pielęgnowanie pasji podróżniczych nie jest jedynym walorem gier REBEL. Dzięki Wsiąść do pociągu możemy stosować dobrze znane motto: nauka przez zabawę – i to nawet jako dorośli ludzie! W dynamicznej rozrywce poszerzamy swoją wiedzę o geografii oraz poznajemy zniuansowane konteksty o kulturach regionalnych. Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że fanatyczni pasjonaci kolejkarskiego modelarstwa wreszcie mają nowe pole do eksploracji. Od tej pory można połączyć wiele hobby w jednym świecie na planszy. To trainspotting bez stania na zimnie.

Drugi z emblematycznych przykładów ekapad wydawców z REBEL w świat gier gatunkowych jest szczególnie bliski Gandalfowi. W końcu to jego matecznik. Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie to połączenie gry podróżniczej i przygodowej. Oczywiście sprawnie odnosi się do uniwersów fantasy ze swoimi nieodłącznymi komponentami: typologią ras, odniesieniami do średniowiecza, fascynacjami lingwistycznymi. Można śmiało postawić tezę, że na takiej rozgrywce chciałby spędzać popołudnia sam John Ronald Reul Tolkien.

Nowości

Niedawno wydawnictwo REBEL wypuściło także wspaniałą publikację dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Na Skrzydłach było jedną z ciekawszych premier w roku 2019. W tej przepięknie ilustrowanej grze uczestnicy rozwijają własne rezerwaty, które są ostoją dla wielu różnorodnych gatunków ptactwa. Nie dość, że mamy przed sobą możliwość wciągającej i wielopoziomowej rozgrywki, to pogłębiamy swoją wiedzę zoologiczną. Za to wydawnictwu należy się szczególne wyróżnienie – promocja zachowań ekologicznych lub po prostu zwykły szacunek dla otaczającego świata w całej jego biologicznej różnorodności to coś, czego szczególnie potrzebujemy w dzisiejszych czasach.

Gandalf jest oczarowany działalnością wydawnictwa. Dlatego zdecydował się zacieśnić swoją współpracę z REBEL i wspólnie sformułować bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich fanów planszówek. W naszej wspólnej pasji ma swoje źródło duża akcja promocyjna, dzięki której wielu użytkowników może nabyć ulubione gry w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do skorzystania z przecen do -50%. Lepszej okazji na samorozwój i naukę twórczego spędzania czasu wolnego już nie będzie.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf