Polecamy

„Początek” – najnowsza książka Dana Browna z przygodami prof. Langdona

książka początek dan brown
Avatar
Napisane przez Gandalf

„Początek” Dana Browna to już 5. tom uwielbianej na całym świecie serii o przygodach profesora Roberta Langdona. Po ogromnym sukcesie „Inferno”, które doczekało się ekranizacji z Tomem Hanksem w roli głównej, amerykański autor wraca z nową powieścią, w której historyk z Harvardu znów będzie musiał rozwikłać ogromną tajemnicę. Premiera już 3 października tego roku!

Początek Tom 5

„Początek” Dana Browna – 5. część bestsellerowej serii

Na „Początek” Dana Browna z ogromną niecierpliwością czekają fani na całym świecie. Amerykański pisarz jest bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych, współczesnych autorów książek przygodowych, a jego powieści rozchodzą się w wielomilionowych nakładach. Tłumaczone na języki obce doczekują się zwykle także swoich ekranizacji, które przyciągają do kin fanów akcji i historycznych tajemnic. „Początek” to już piąta część serii z Robertem Langdonem w roli głównej, choć Brown ma na swoim koncie także inne pozycje.

Bestsellerowy „Kod Leonarda da Vinci”

Choć Dan Brown zadebiutował w 1998 roku książką „Cyfrowa twierdza”, miłośni literatury przygodowej mieli okazję lepiej poznać go dopiero 5 lat później, gdy na półkach pojawił się bestsellerowy „Kod Leonarda da Vinci”. Powieść, w której profesor Harvardu, Robert Langdon próbuje rozwiązać wielką tajemnicę, poszukując podpowiedzi ukrytych w największych dziełach sztuki, rozeszła się na całym świecie w liczbie przekraczającej 80 milionów egzemplarzy. To właśnie dzięki tej książce, Dan Brown stał się jednym z najsławniejszych pisarzy tego gatunku, a Robert Langdon, niczym współczesny Indiana Jones, rozwiązuje kolejne tajemnice na kartach nowych powieści.

„Początek” – fabuła pełna tajemnic

Robert Langdon po raz pierwszy pojawił się w 2000 roku w powieści pt. „Anioły i Demony”. „Kod Leonarda da Vinci” to druga część przygodowo-sensacyjnej serii z tym bohaterem, a uwielbiany przez czytelników profesor jest również główną postacią w „Zaginionym symbolu” i długo wyczekiwanym „Inferno”. W powieści „Początek” spotykamy go po raz piąty, gdy odwiedza Bilbao w Hiszpanii. To właśnie w tym mieście ma wziąć udział w niezwykle intrygującym wydarzeniu – prezentacji czegoś, co „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Tego zaskakującego pokazu dokonać ma Edmond Kirsch – dziś czterdziestoletni bilioner, a dwie dekady temu student Langdona, który przygotował niezwykłe odkrycie odpowiadające na dwa fundamentalne i od zawsze nurtujące świat pytania na temat ludzkości.

Prezentacja robi ogromne wrażenie nie tylko na profesorze Langdonie, ale i wszystkich gościach, jednak jej przebieg przerywa coś, co nie tylko może zepsuć świetnie zaplanowane wydarzenie, ale również na zawsze zniszczyć odkrycia Kirscha. Robert Langdon staje więc przed kolejną tajemnicą i wraz z dyrektor ultranowoczesnego muzeum, Ambry Vidal próbuje odkryć sekret Kirscha. A to, jak zwykle u Browna, nie będzie ani łatwe, ani bezpieczne, ale z pewnością zapewni czytelnikom mnóstwo emocji podczas lektury!

„Początek” – premiera już 3 października tego roku!

Czym jest tajemnicze odkrycie Kirscha i przed jaką zagadką tym razem stanie Robert Langdon? Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo kolejnych, które zrodzą się podczas lektury, znajdziecie w książce, która na półkach pojawi się już 3 października. Dan Brown zabierze nas w fascynująca podróż przez najpiękniejsze miasta Hiszpanii, które kryją wyjątkowe zabytki i największe dzieła sztuki, a wraz z profesorem Langdonem spróbujemy odpowiedzieć na pytania dotyczące ludzkiej egzystencji: skąd przybyliśmy i dokąd zmierzamy.

„Początek” Dana Browna możecie zamówić na Gandalf.com.pl przedpremierowo już teraz!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf