Polecamy

Chcesz wyglądać pięknie latem? Oto, co warto robić i jakich kosmetyków używać

Avatar
Napisane przez Gandalf

„Tyle słońca w całym mieście…”, „Słońce świeci nad nami…” pogoda tak dopisuje, że aż chce się śpiewać 🙂 Dni są upalne. Większość z Was uwielbia taki klimat i chce z niego korzystać na maksa. Weekendy staracie się spędzać na świeżym powietrzu i już marzycie o urlopach. Żeby w pełni delektować się latem niezbędny jest dobry humor, samopoczucie i piękny wygląd. Myślę, że się ze mną zgadzacie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. O tej porze roku nie da się schować w puchowej kurtce z kapturem, do tego szalik i widać już tylko czubek nosa. Teraz prezentujecie się w pełni! Nie tylko na plaży, ale też w mieście. Dlatego chcecie i powinniście wyglądać pięknie i zdrowo.

Co robić, żeby latem zachwycać? Czego używać, żeby wyglądać pięknie? Podstawa to ładna, zdrowa skóra i cera. Oto, czego potrzebuje Twoje ciało w upalne dni. Jak dbać o skórę, a jak pielęgnować cerę? Jak nie narażać się na negatywne skutki oddziaływania promieni słonecznych?

1. OCZYSZCZENIE

oczyszczenie

To podstawa wszelkich zabiegów. W każdym salonie kosmetycznym, zanim specjalistka zacznie cokolwiek robić, najpierw oczyszcza. Dlatego, zanim zaczniesz czymkolwiek smarować się, pamiętaj o oczyszczeniu. Dopiero wówczas skóra może oddychać, a preparat ma szansę wchłonąć się i w pełni działać.

Twarz możesz oczyszczać za pomocą rozmaitych kosmetyków. Idealne są żele do mycia twarzy, toniki, mleczka oczyszczające. Specyfików jest mnóstwo do każdego rodzaju cery.

Oto kilka propozycji kosmetyków do oczyszczania twarzy:

           

Dobrym zwyczajem w sezonie letnim, ale nie tylko, jest robienie peelingu. Zabieg ten złuszcza naskórek i można przeprowadzać go bez problemu w domu. Ważne jednak, żeby odpowiednio dobrać kosmetyk. Źle dobrany może podrażnić skórę. Peelingu nie należy wykonywać zbyt często, ponieważ złuszczy się naskórek, który stanowi warstwę ochronną. Oczywiście jest to zabieg, który stosuje się na twarz, jak też na ciało. Osobom o skórze normalnej lub suchej zaleca się przeprowadzanie go raz na tydzień. Osoby o skórze tłustej mogą robić peelingi częściej. Po peelingu skóra staje się gładka i miła w dotyku.

Propozycje produktów do peelingu:

      

2. NAWILŻENIE

nawilzenie

Tu musicie pamiętać, że dotyczy to nie tylko zewnętrznego działania, ale też wewnętrznego. Co to znaczy? Należy pić dużo płynów, ze szczególnym uwzględnieniem wody. Latem zapotrzebowanie organizmu na płyny wzrasta z ponad 2 litrów do 4. Dlaczego woda jest najlepsza, to na pewno wiecie. Oczywiście ta woda w znikomym stopniu dociera do wierzchniej warstwy skóry. Nie jest więc w stanie zapewnić jej odpowiedniego nawilżenia. Do tego niezbędne są odpowiednie kosmetyki nawilżające i regularne ich stosowanie. To bardzo ważne, ponieważ wcierane sporadycznie nie przyniosą efektu. Wybierając preparaty do nawilżania skóry trzeba uważnie sprawdzić, czy są oby na pewno do tego przeznaczone ponieważ wiele kosmetyków natłuszcza skórę, a to zupełnie co innego. Natłuszczenie, na przykład olejkami, chroni przed zbyt szybkim „wyparowaniem” wody, ale to nie jest nawilżanie. Pamiętajcie o tym.

Klika propozycji kosmetyków do nawilżania skóry.

Aby latem wyglądać pięknie i zdrowo ważne jest też stosowanie odpowiedniej diety. Skóra potrzebuje między innymi witamina A, C, E. Najlepiej żeby znalazły się one w Waszych posiłkach.

3. OCHRONA

Woman with sun shaped sunscreen on her back

O tym nie możecie zapomnieć szczególnie w upalne i słoneczne dni. Zanim zaczniecie pławić się w słońcu musicie zabezpieczyć skórę przed szkodliwym i niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba stosować preparaty z filtrem. Co to są za preparaty? To takie, które mają faktor ochronny, zwany też współczynnikiem ochronnym, w skrócie SPF – Sun Protection Factor (stosowane są też LS, LSF). Liczba pojawiająca się na kosmetykach z filtrem określa skuteczność działania filtrów przeciwsłonecznych. Dokładnie jest to stosunek czasu bezpiecznego przebywania na słońcu z zastosowaniem danego produktu do czasu tak zwanej ochrony własnej. Takie preparaty chronią przed poparzeniami, przed powstawaniem przebarwień i przed przesuszaniem skóry.

Kosmetyk ochronny powinien być odpowiednio dobrany. Kupując produkt weźcie pod uwagę między innymi karnację, rodzaj skóry, czy też wiek. Nakładając krem z filtrem, nie należy go żałować. Trzeba stosować go obficie, ponieważ delikatne posmarowanie nie ochroni Was w pełni.

Przykłady kosmetyków z faktorem ochronnym SPF:

4. OPALENIZNA

Wakacje na plaży - zdrowe opalanie

Większość o niej marzy. Delikatna, ładna, sprawia, że wygląda się atrakcyjniej. Niektórzy lubią długie kąpiele słoneczne, inni nie, a jeszcze inni nie powinni ich stosować z różnych powodów. Nie każdy bowiem może godzinami wylegiwać się na słońcu. Jeżeli chcecie efekt opalenizny osiągnąć szybciej, to możecie użyć preparatów przyspieszających opalanie.

Kosmetyki przyspieszające opalanie:

Jeśli już opalicie się pięknie to warto pamiętać o zastosowaniu preparatów po opalaniu. Wśród nich są te intensywnie nawilżające, łagodzące, chroniące przed podrażnieniami i te utrwalające opaleniznę.

Kilka wybranych kosmetyków do stosowania po opalaniu:

 

5. OPALENIZNA BEZ OPALANIA

Jak już wspomniałam, nie każdy lubi i nie każdy może się opalać. Nie zawsze też dopisuje pogoda. Co jeśli wybierzecie się na upragniony urlop, a pogoda nie dopisze? Co jeśli będzie lało? Koleżanki w pracy będą chwaliły się oliwkową, brązową, śniadą skórą, a Ty? Możesz zawsze skorzystać z samoopalacza. Jeśli zrobisz to tak, jak należy, efekt będzie super. Będziesz wyglądać, jak po wakacjach na śródziemnomorskich plażach.

Jeżeli zdecydujesz się na używanie kosmetyków brązujących, pamiętaj o tym, że najpierw należy oczyścić, skórę, potem nawilżyć, a na koniec zastosować samoopalacz. Ta kolejność sprawi, że Twoja skóra będzie równomierny kolor i nie będzie smug. Najłatwiej balsamy stosować zaraz po wyjściu z kąpieli i lekkim wytarciu się ręcznikem – tak pozbędziesz się zacieków 🙂

Propozycje samoopalaczy:

   

Mam nadzieję, że skorzystacie z tych kilku rad i bezpiecznie będzie korzystać ze słońca. Oczywiście, jak już oczyścicie się, nawilżycie i zabezpieczycie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych sięgnijcie po książkę 🙂 Gdzie najchętniej czytacie w słonecznie dni?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf